Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Júliustól tilos lesz cigizni...

Júliustól tilos lesz cigizni a kocsmákban. Alkoholt tilos közterületen inni. Akkor hogy tudok majd sörözés közben cigizni?

Figyelt kérdés

Nem dohányzom, csak néha, mikor sörözöm, de akkor jól esik nagyon. Cigizni majd csak kint lehet majd, de a sört nem lehet kivinni, mert az közterület.

Nem otthonról van szó.


2011. márc. 1. 15:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a sört megihatod-e közterületen, városa/kerülete válogatja. Egyébként szerintem legtöbb helyen, ahol elvileg tilos, sem foglalkoznak vele. Amúgy állítólag Írországban ez úgy néz ki, hogy állnak az emberek a kocsma ajtajában oly módon, hogy az ajtón kívül eső kezükben van a cigi, az ajtón belüli kezükben meg a pia.:)
2011. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Angliában minden pub külső házfalára hamutartó van rögzítve, akik cigizni akarnak, azok kivihetik az alkoholt is, de gondolom csak a pub előtt lehetnek.
2011. márc. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

szabadtéri koncerteken lehet megvalósítani a pia+cigi+buli kombinációt:)

amúgy ez a törvény hülyeség, kíváncsi vagyok hogy a kis félreeső törzshelyünkön ahol MINDENKI dohányzik, majd jön a pultusnéni és ránkszól hogy ne itt bent... tönkre is mennének.

Hollandiában ez úgy működik, hogy mindenhova kiragasztották a cigizni tilos matricát, de bent pedig a kocsmák 70%-ban ott voltak a hamutartók és nem zavarták ki a hidegbe a dohányosokat. sok értelme van.

2011. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mi kocsmát üzemeltetünk vidéken, mivel senki nem dohányzik a családból (én és Édesapám leszoktunk), nekünk tetszik az ötlet (a pultnál már megtiltottuk a dohányzást). Dolgozok 3-4 órát és olyan a ruhám és a bőröm, mintha meghemperegtem volna a hamutartóban. Legalább nem kell elszívóberendezést szerelnünk és kifesthetjük a helységet. Amúgy leszokás után veszi csak észre az ember, hogy mennyire kevés az empatikus dohányos, volt olyan aki felémfordította a fejét és rámfújta a füstöt... Majdnem kirúgtam a lábait és a szájába h.gyoztam :D


Styloo

2011. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
közterületen inni már most is tiltott nem? amúgy meg ki lehet bírni,Angliában is működik,pedig ott nem ennyi ember iszik meg cigizik,no para
2011. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
egyszerű, a legtöbb kocsmának van szabad része is, itt ahol én élek 4 kocsma van és 2 kocsmának a be/kijárattak szemben van egy "terasz" szerűség ami még a kocsma területe.
2011. márc. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!