Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most tök őszintén! Ha tényleg...

Most tök őszintén! Ha tényleg államadósságra meg egyéb dolgokra menne a pénz amiket a megszorításokból szednek be, akkor nem az lenne e a logikus ha mindenkit megszorítanának és nem lenne olyan aki pénzt kap?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy lehet valaki annyira agyatlan, hogy benyalja, hogy itt minden megszorítás államadósságra megy miközben van aki az adókulccsal több száz ezer Ft-ot visz haza pluszba. Amit ha neagyjisten elköltene mind, akkor annak a 25%-a folyna be adóra legfeljebb.


Arra amúgy a sok bank meg multimániás aki azt hiszi, hogy a különadó tényleg őket sújtja, nem gondolt még, hogy az egykulcsos adóval a multik és bankok vezetői, magas pozícióban ülő beosztottjai is sokkal több pénzt zsebelhetnek be? Ezt csak úgy érdekességképp.


2011. márc. 5. 14:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
58%

"Mellesleg ott van a Széchenyi terv, mely a gazdasági növekedés beindítását és a foglalkoztatás növekedését szolgálja.

Lehet, hogy nem tetszik amit mondok, de ezek tények."

Az új terv egyáltalán nem könnyít meg semmilyen pályázatot, inkább a Fideszes csókosoknak kedvez. Külső pályázóknak semmivel nem könnyebbek a pályázati feltételek, ráadásul nem is átláthatóbb, mint a korábbi rendszer. Szóval ez így bukta!

2011. márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
36%

Értem, szóval a kis szoci aktivistáknak az lett kiadva (már kb. 3-4 napja), hogy azt kell nyomatni, hogy az adósság jó, az adósságcsökkentés nem jó, mert "a kisemberektől szedik be".


Az adósság, kedves kádárista kisemberek, úgy keletkezett, hogy megzabáltátok a jövőt. Mert nektek nyugdíj vagy segély kellett AZONNAL, ha ez a jövőt tönkre is teszi. Most pedig eljött a visszafizetés ideje. Úgyhogy most fizessetek, komcsi "kisemberek".


Azt meg mindig tudtam, hogy a baloldaliaknak nincs lelkiismeretük, így az is kitelik tőlük, hogy kampányt indítanak az eladósodás MELLETT. De hogy már most? Abba ti is belepusztultok, kádárista kisemberek, ha az ország visszatér a Kádár-Medgyessy-Gyurcsány-Bajnai-féle eladósodási politikához.

2011. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
38%
Nem érted, hogy itt nem arról van szó, hogy aki bírálja a módszereket, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy kádárista? ennyire hülye vagy, hogy ez nem fér a fejedbe? Ki mondta neked, hogy az adósság jó? Hol hangzott el ilyen mondat????
2011. márc. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

"Szerinted mi átláthatóbb a több, magasabb kulcs, adójóváírással, félszuperbruttóval stb.-stb.-vel, vagy a tisztán 16%-os?"


nem nyom latban, ettől nem lesz semmi sem sokkal egyszerűbb, és nem éri meg, hisz óriási adóbevételtől esik el az állam, de ugye te erre nem gondolsz. gondolkodni kellene ugyebár hozzá.



"A kormány a hangsúlyt a gyerekvállalásra rakta át, sőt arra, hogy a jobb módúak is vállaljanak, ne csak csóró, munkanélküliek. Tudod fogy a népesség..."


tehát a logikád szerint csak a jómódúaknak van joga gyereket vállalni ugye? Illetve látom a rendszeredet, mindenki jómódú vagy csóró munkanélküli. A jómódúak most a csóróbb DOLGOZÓK pénzén vállalnak gyereke, ha vállalnak ,mivel idáig is megtehették ha akarták, azért jómódúak tudod?



"Téged nem zavar, hogy nem lesz ki fizesse a nyugdíjadat?"

Én tudom, hogy nem lesz nyugdíjam, és ha ilyen kormány meg hozzád hasonló emberek lesznek akkor is, akkor nyugdíjasok sem lesznek.



"Kérem szépen, és nem kéremszépen, ez azért logikus, mert befektetőbarát, és ami befektetőbarát, az előbb utóbb megtérül, ami pedig megtérül, az meg mindannyiunk hasznára válik."

Hangzatos szavak mint a "mindenki jól jár", csak épp nincs mögötte semmi tartalom.



"Akinek több pénze van, többet költ, ha pedig berakja a bankba, és gyűjti, mondjuk akkor majd házat vesz belőle, ami pedig jó a kőművesnek, az asztalosnak, és egyéb fizikai munkásoknak is, hogy az építészeket ne is említsem."

Aha, nem tudom mi a munkád, de maradjunk annyiban, hogy majd 5 év múlva kapsz munkát, addig is várakozz a befektetésekre. Ami koránt sem biztos, hogy "megtérül".



"Tipikus demagóg hozzászólás :) "

A demagóg, többnyire kamuzást, hazudozást, félre-mellébeszélést jelent. Nem árt ha tanulsz még kicsit.



"Nem a Kádár rendszerben élünk, hogy az állam majd mindent megcsinál, és fizet,"

Ahha, de azért a jómódúaknak osztogat.


"ezt el kell fogadni, mi túl sokat költünk ezekre a területekre, jóval többet, mint a társaink, túl nagy az állam, ami gátolja a növekedést, ezért le kell faragni a kiadásokból, vagy növelni a bevételeket, és ha ez megtörténik, majd mi is fejlődhetünk, mint a régiós társaink."

Nevetséges vagy, már megint a kiadások lefaragásáról beszélsz mert mennyire gáz minden, de azért van aki jól jár ugyebár.



"Egy népszavazás jobb lenne? Arra még több pénz menne el,"

Igen, több pénz, de tisztább lenne, és van rá igény. Amennyit költöttek propagandára, annyiból kijönne simán egy népszavazás költségének nagy része.



"új alkotmányra pedig szükség van."

szubjektív vélemény, szerintem pedig a többség szerint nincs.


"A zászló pedig nem egy nagy tétel,"

pár milliárdba belekerülne. valahol olvastam egy 2008-as hírt, miszerint kb 5milliárd lenne egy népszavazás.



"mellesleg nem ez lenne az első, amikor váltanánk,"

és?


"és mennyivel szebben néz ki egy címer benne, mint ez az üres? "

hát, a hozzád hasonló agyatlanoknak tuti orgazmust okozna, de akinek van agya az úgy gondolja, hogy ennél van fontosabb is amire költheténk. Tipikus, erre mehet a pénz szerinted, de más fölös dolgokra, pl a "csóróbbakra" már nem.

2011. márc. 5. 21:16
 15/25 A kérdező kommentje:
áh, szard le Sverdans... tipikus fideszf.szkalap. amúgy ennyi, vesztett, akkor jönnek elő a szoci kártyával amikor már a szarabb érveket se tudják felhozni.
2011. márc. 5. 21:17
 16/25 anonim ***** válasza:
46%

"Nem érdekelnek a szlovákok, az érdekel ami itthon megy. "


Magyarország adórendszerét momentán a térségbeli szomszédainkéval kell összhangba hozni, azzal versenyképessé tenni. A magyar bérszínvonalat és az adózást elkerülők magas számát figyelembe véve pedig kétlem, hogy a progresszív adórendszer hazai fenntartása lenne az üdvözítő megoldás. Nem Svédországgal vagyunk versenyben, hanem a pl. a szlovákokkal.


"Ahha, de azért a jómódúaknak osztogat. "


Nem osztogat, hanem többet hagy azoknak a zsebében, akik amúgy is a legnagyobb adóterheket viselik, illetve a gyerekeket nevelő családosoknál.


"Tipikus, erre mehet a pénz szerinted, de más fölös dolgokra, pl a "csóróbbakra" már nem."


Na, eljutottunk szépen a Lendvai Ildikó-féle lélegeztetőgépes demagógiához. :)

2011. márc. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
20.53 (53 %): Csak emlékeztetni szeretnék arra, hogy a FIDESZ gazdaságpolitikájának a lényege volt a választás előtt, és egy darabig utána is, hogy növeljük meg az államháztartási hiányt, a költekezést, csak ezt a nemzetközi pénzügyi körök (EU, IMF, befektetők) letiltották. Emlékszel, amikor Orbán júniusban Barosonál járt, és miután lógó orral jött ki (láttam a tévében), na attól kezdve kezdték el mondani, hogy a 3 %-os hiány kőbe van vésve. Előtte egyáltalán nem volt, sőt 7 %-ra akarták felvinni a hiányt. Meg ha ennyire pártolják a hiánycsökkentő megszorításokat, akkor miért mondták a Gyurcsány-Bajnai korszakban végig, hogy nem kell megszorítás, ők a nélkül is tudják a megoldást?
2011. márc. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
38%

Megint előjött a belső fogyasztás növelése duma, meg a befektetőbarát adózási rendszer , ráadásul ugyanazoktól a harcosoktól, akiktől én is megkaptam ezt.(Szerintem ezeknek fizetnek de most halál komolyan mondom.) Hogyan növeli érdemben egy olyan adórendszer a belső fogyasztást, ami a középosztálytól vesz el? A magasabb jövedelműek külföldön fognak befektetni, mert nem hülyék, és valószínűleg luxuscikkekre költik a többletjövedelmüket, ráadásul egy jelentős részét nem is itthon fogják elverni. Görögországi nyaralásból nem lesz több munkahely. Az új adórendszerrel mint egy háromszázezer ember járt rosszabbul, a közmunkára kiszabható pénzek csökkentésével is százezrek kicsi, ám de összességében jelentős fogyasztása fog megszűnni. Nem beszélve arról, hogy elszaporodnak majd a lopások, és egyéb bűncselekmények, ami miatt börtönbe csukják a megélhetési bűnözőket, és a sittet is fenn kell tartani valamiből.

Sok száz milliárdot meg lehetett volna spórolni , ha kormányunk észnél van, és nem vágja maga alatt a fát. Most ugyan megspórolják a pénzt amit tulajdonképpen ők vertek el, de azokon akiknek a legjobban fáj.


Az ÚSZT tök ugyanaz mint a szoci vezetés alatt az új magyarország fejlesztési terv. Az is sz@r volt ez is az. A mezőgazdaságba, és az építőiparba ahol a legtöbb képzetlent lehet foglalkoztatni miért nincsenek pályázatok? Ezeket a tevékenységeket semmilyen bank nem preferálja (az építőipart nyilván a körbetartozások miatt).

Ha nem lennének a nyugdíjpénzek, aminek egy részét folyó kiadásokra tudják költeni, már az idén megbukna a költségvetés.

2011. márc. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 doboszoli ***** válasza:

Utolsó két válaszoló leírta a Való Világot.

Ezek valóban tények. Érezhetőek, kézzel foghatóak.

Kíváncsi lennék a holdudvar kifogásaira, magyarázatára.

2011. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 12:11

A fenti válaszoló vagyok. Szlovákiában nem azért növekedett a gazdaság , mert bevezették az egyébként 19%-os egykulcsos adózást, hanem mert több autógyár települt oda. Magyarország miért nem volt versenyképes az adórendszeréve? 16% volt a társasági adó , és 17% az szja. Ez alacsonyabb mint Szlovákiában.

2011. márc. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!