Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most tök őszintén! Ha tényleg...

Most tök őszintén! Ha tényleg államadósságra meg egyéb dolgokra menne a pénz amiket a megszorításokból szednek be, akkor nem az lenne e a logikus ha mindenkit megszorítanának és nem lenne olyan aki pénzt kap?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy lehet valaki annyira agyatlan, hogy benyalja, hogy itt minden megszorítás államadósságra megy miközben van aki az adókulccsal több száz ezer Ft-ot visz haza pluszba. Amit ha neagyjisten elköltene mind, akkor annak a 25%-a folyna be adóra legfeljebb.


Arra amúgy a sok bank meg multimániás aki azt hiszi, hogy a különadó tényleg őket sújtja, nem gondolt még, hogy az egykulcsos adóval a multik és bankok vezetői, magas pozícióban ülő beosztottjai is sokkal több pénzt zsebelhetnek be? Ezt csak úgy érdekességképp.


2011. márc. 5. 14:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
46%

"Hogyan növeli érdemben egy olyan adórendszer a belső fogyasztást, ami a középosztálytól vesz el? "


Nem a középosztálytól vesz el, senkitől nem vesz el, egyes csoportoknál többet HAGY. Azokat nem bünteti tovább a felső adókulccsal, akik eddig is az szja bevételek 80 százalékát fizették be a közösbe. Ez az adózók 6,5 százaléka.


Akinek gyereke van, mindenképpen több pénzt visz haza, akármekkora is a fizetése.


Az egykulcsos adórendszer önmagában persze még nem elégséges a sikerre, de a tapasztalatok szerint közép- és hosszútávon fogyasztásösztönző hatása lehet.


"Az új adórendszerrel mint egy háromszázezer ember járt rosszabbul,..."


Hárommillió viszont jobban járt, vagy nem változott a nettó bére. Akkor most?

2011. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ha szelektív a látásod, akkor nem lehet mit kezdeni veled. Olvasd végig még egyszer, és próbáld értelmezni amit leírtam, funkcionális analfabétákkal, és ostoba papagájokkal nem vitatkozom. Vagy menj fel a www.fidesz.hu-ra, és ott írd ezt fórumon, ha megerősítést kívánsz kapni, itt vajmi kevesen fognak veled egyetérteni.
2011. márc. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Ha 400 ezret keresnél, akkor meg a progresszív adózás ellen tiltakoznál. Ha valaki többet keres, akkor miért legyen magasabb az adókulcsa? Az igazságos? Nem hinném. Jah és ha valaki 400-at keres még nem biztos, hogy gazdag is.


Styloo

2011. márc. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy igazságtalan az, hogyha a magasabb jövedelműek nagyobb arányban adóznak. Bőven meg tudnak élni úgy is. Általában azoknak az érdekeit kell védeni, akik a legkiszolgáltatottabbak. Ha nekem négyszáz rugós jövedelmem lenne nekem nem fájna, hogy pár százalékkal magasabb az adókulcsom.
2011. márc. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

el sem hiszem, hogy vannak olyan emberek akik képtelenek pár szót megérteni. mintha a falnak.


droidok.

2011. márc. 7. 00:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!