Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vármegyék megalakítása, az...

Vármegyék megalakítása, az ország államformájának megváltoztatása! Vajon ezek a megálmodott baromságok hány százmilliárdokba fognak kerülni nekünk? Újra a 3 millió koldus országa lettünk! Kell ez nekünk?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 06:48
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
79%
Én csak azt tudom mondani, amit korábban: oké, csinálja ezeket az ezeréves baromságokat, meg vegye ki a köztársaságot az ország nevéből, de akkor ne csodálkozzon, ha fidesz alkotmányként kezelik egyesek majd ezt a szöveghalmazt.
2011. márc. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
71%

"A kérdéseid konkrétan burkolt hazugságok"

- Konkrétan mi is a hazugság? Jó lenne, ha PONTOSAN leírnád...


"Nem lesznek vármegyék"

- De igen.

[link]

A cikkben sok link van, a lap alján megtalálod az Alkotmány linkjét is, ahol ellenőrizheted, hogy mi igaz, és mi nem...


"Nem az egykulcsosa adó miatt vesztettek (amely valójában továbbra is kétkulcsos), hanem az adójóváírás szűkítése miatt."

- Helyesbítek: nem kétkulcsos, hanem kétkulacsos... :-) De különben igazad van. A probléma csak az, hogy annak, aki kevesebbet visz haza TÖKMINDEGY, hogy ez az adó vagy a jóváírás miatt van.


"A Fidesznek 2/3-os felhatalmazása van, miért ne élhetne vele és hozhatna létre új alkotmányt?"

- Persze, megteheti... Miért ne?

2/3-dal bármit megtehet. Csak nem biztos, hogy ezt szeretnénk. De ha nem tetszik, a tiltakozás is felesleges... Hiszen 2/3-nál még csak meg sem kell kérdezniük a Zembereket...


"...Nem ez a lényeg."

- Persze hogy nem. Ezt csak gumicsontként dobják ide elénk, hogy ezzel foglalkozzunk... És ne azzal, hogy vajon miért nem csináltak 3/4 év alatt még semmi konkrétumot, hogy miért nincs még mindig egy elfogadható koncepciójuk, hogy vajon miért nem az történik, amit a választások előtt annyira ígérgettek???


"ne csodálkozzon, ha fidesz alkotmányként kezelik egyesek"

- Szerintem nem csodálkoznak... Én sem csodálkozom. Tényleg nem tartom egy olyan szövegnek, ami mellé úgy szívesen odaállnék.


Szerintem egy alkotmányt KONSZENZUSSAL kellene létrehozni, még akkor is, ha az nagyságrendekkel nehezebb feladat, mint ERŐBŐL DIKTÁLNI. Persze, 2/3 birtokában ezt is el lehet fogadtatni... De aztán mi lesz? 4 évenként minden kormány majd módosítgatja? Ez szerintem nem lehet cél. Egy alkotmányt úgy kell(ene) megalkotni, hogy azt az egész parlament el tudja fogadni. Különben NINCS ÉRTELME az egésznek!


Persze ez csak magánvélemény...


Pedro


Pedro

2011. márc. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
26%

2 diplomás elnöknek mi köze a politikához?:D

semmivel sem ér többet a véleményed azért mert van 2 mérnöki diplomád, mint egy átlagembernek.. egyetemen neked politikát tanítottak???????????

2011. márc. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

9.40-nek!


Olvasd el végig,összefüggésében,akkor nem modasz olyen baromságokat.

2011. márc. 10. 09:57
 15/50 anonim ***** válasza:
28%

Mérnök úrnál kiment a biztosíték.:))

Ha nincs mszp a hozzá hasonlók úgy érzik, már a Nap se úgy süt.

(Azért még egy gazdasági diploma ráférne.)

2011. márc. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem egy alkotmányt KONSZENZUSSAL kellene létrehozni, még akkor is, ha az nagyságrendekkel nehezebb feladat, mint ERŐBŐL DIKTÁLNI."


Az mszp, lmp mit tenne hozzá? Nyugodtan árusíthassuk ki az országot a külföldieknek? Vagy rögzítsük alkotmányba a homoszexuálisok jogait?

2011. márc. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
66%

Az ország államformája nem változik meg, csak a hivatalos elnevezése. Ez elvileg nem fog plusz költségbe kerülni, hanem a pénzérmék, hivatalos papírok stb. elhasználódásakor az újakra már az új elnevezés kerül.

A megyék tényleg vármegyék lesznek de ez kb annyi változást jelent, hogy 3 betűvel többet kell leírni a kölköknek a suliban..

Komolyan ezek a legnagyobb problémáid? Mert akkor minden rendben van.

Az egykulcsos adóval én 6000 ft-tal kevesebbet kapok, na EZ a probléma. Gondolom ebben benne van a szándék, hogy a fiatal pároknak okot adjanak a gyermekvállalásra. Ez sovány vigasz.

Én leginkább azt hiányolom, hogy mikor tesz már érte, hogy Magyarországon tömeges új munkahelyek jöjjenek létre.

2011. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
22%

Na látod épp ez a probléma, hogy ennyi idióta mérnököt képeznek. És még hisztiztek minden miatt.

Nem, nem változik az államforma.

Nincs 3 millió koldus, ezt te sem gondolod komolyan.

"hány százmilliárdokba fognak kerülni nekünk" Te olvasol újságot? Kerek perec benne volt, hogy nem fog milliárdokba kerülni, ugyanis nem változtatják meg a dolgokat, csak az újakra már mást írnak rá.

A kérdés elfogultsága pedig a nagy mérnöki teljesítményedet igazolja :)

2011. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
75%

46

- Hát, én elolvastam az alkotmány szövegtervezetét.

1: Igenis, abortusztilalom lesz.

2: Nincs benne a magántulajdonhoz való jog

3: Az egyik cikk elővetíti a teljes foglalkoztatást.


Ezek mellett a homoszexuálisok jogainak rögzítése - nem is értem, szerinted ne legyenek jogaik? - nem akkora marhaság.

2011. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
71%

Érdekes,hogy a szociológusok,közgazdászok szerint sok milliárdba fog kerülni a név megváltoztatása. Nem szocik mondták,hanem függetlenek.

Arra nem lehet adni,amit Szijjártó mond! Még az is hazugság,amit kérdez.

Lehet,hogy nincs 3 millió koldus,de csak a lakosság 20 % él jól, a többi pedig a létminimum körül vagy alatta.

Az egykulcsos adó miatt sokan kapnak kevesebbet,mint eddig. Nekik a pár ezer Ft is számít.

Az sem igaz,hogy a magasabb keresetűek több adót fizetnek! Ha érvényesíteni tudják a családi adókedvezményt,akkor kevesebbet,vagy éppen semmit sem fizetnek.

Azért kellett a magánpénztárak vagyonát államosítani,hogy az egykulcsos adó miatti 500 milliárd bevételkiesést ellensúlyozni tudja a Fidesz.

Nem kell közgazdásznak lenni,hogy valaki megértse,ez nagyon nem jó lépés az államháztartás számára.

2011. márc. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!