Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szarban az ország gazdaságilag...

Szarban az ország gazdaságilag, de akkor miért olyan törvényt hoznak ami csak kevés embernek jó? Nem az lenne a lényeg hogy mindenkinek jobb legyen?

Figyelt kérdés

Saját gondolataim szeretném levezetni ebben a kérdésben, és ha valaki tud ésszerű magyarázatot az válaszoljon, de ha lehet ne badarságot.

Országunk ugye kb. tízmillió lakosú. Ebből mára a középréteg akinek van még pénze élelmiszeren és számlákon kívül más szolgáltatásokra is, az kb 15-20 százalékra tehető.Ez évek alatt összegyűjtött információkra épített saját közvélemény kutatásom.Ha állítólag ezen változtatni akar a kormány akkor, miért hoznak olyan adótörvényt amellyel csak a felső kategóriás fizetésű emberek családok járnak továbbra is jól......így nem jut a lakosság másik 80 százalékhoz plusz bevétel, és így nem kap lehetőség arra, hogy másra is legyen igénye ételen és számlák kifizetésén kívül. Így hogy fog beindulni újra a gazdaság(a jól élő 20 százalék aki most jól járt nem tud egy országot mozgatni ellátni!) Különben is felháborító hogy a kétkezi munkából élők ma Magyarországon nem tudnak jól élni! Pedig ez lenne a gazdaság egyik fő mozgató rugója, mert a munkás embernek is vannak igényei. Szerintem legalább is!


2011. márc. 14. 11:11
1 2 3
 11/26 doboszoli ***** válasza:
27%

"..a medián nettó bér 120 ezer körül van.."

Lehet. Átlagosan. Benne a 3 millás és a 70 ezres bérek, átlagolva. Melyikből is van több?

Mire elég a nettó 120 ezer? Kívánom, hogy legyen alkalmad megpróbálni pár évig, aztán majd jelentkezz újra.

2011. márc. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

15:52


"Lehet. Átlagosan."


Nem az átlag, hanem a medián annyi. Az átlag van vagy 140 ezer. Pont azért a mediánt hoztam fel példának, hogy ne kezdjen valaki azon nyafogni, hogy az átlagban benne vannak a nagyon magas jövedelmek is.


80 ezer nettó alatt a munkavállalók kb. 1/6-a keres egyébként.


ma 15:17


A rezsi pl. jelentősen csökken, ha ketten együttlaknak (ún. "házaspár"). Tudom, a család egy elavult ókonzervatív dolog, de azért vannak előnyei.

2011. márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Javul az életszínvonal?...... nem értem, hogy akkor miért van szinte minden ismerősöm munka és lehetőségek nélkül, és persze azoknak és azoknak az ismerősei, a szomszédjaink is stb.......szóval én nem érzem hogy dübörögne a gazdaság 2009 óta! Ez olyan mondva csinált legenda, mint az is hogy 120 ezer elég a megélhetésre. Inkább csak egyre rosszabb lett....120 ezer szart sem ér kedves válaszoló, kaja+rezsi és semmi igény semmi másra ezért pang minden ebben a nyomorult országban. Igen autó meg lakás elég sok családban van, de ne feledd ezek elkápráztatott hitel csapdák kíséretében! Azok hozzanak ilyen törvényeket, és azok ítélkezzenek a másik ember felett akik élnek vagy éltek már évekig ilyen helyzetben máról a holnapra. Akkor is kitartok az elvem mellett, hogy a szegényebb réteget kell felzárkóztatni....akkor fog elkezdődni a javulás ebben a nyomorult országban. Sírásról pedig annyit kedves válaszoló, hogy a te cinikus antihumán felfogásod pont nem segít a nép sorsán, és az ilyen fajtából manapság rengeteg van Magyarországon.Remélem nem csak az ilyen ember fülébe jutnak el ezek a mondatok! Kösz az eddigi válaszokat
2011. márc. 14. 19:13
 14/26 anonim ***** válasza:

19:13


"Javul az életszínvonal?...... nem értem, hogy akkor miért van szinte minden ismerősöm munka és lehetőségek nélkül"


Talán mert az életszínvonal javulása nem azt jelenti, hogy a te ismerőseid munka nélkül vannak-e.


"szóval én nem érzem hogy dübörögne a gazdaság 2009 óta!"


Nem is dübörög. 2% növekedés nem dübörgés azután, hogy előzőleg 6%-ot esett.


"Ez olyan mondva csinált legenda, mint az is hogy 120 ezer elég a megélhetésre."


Miért, szerinted mennyi kell a megélhetéshez?


Egyszer megkérdeztem itt a GYK-n, hogy a tisztelt publikum szerint mennyi lenne a minimum, amennyiből tisztességesen meg lehet élni. Röpködtek is a havi nettó 600 ezres meg 1 milliós javaslatok, olyan számok hangzottak el, amelyek még Svájcban is átlagon felüli fizetések lennének. Ennyit az átlag gyékás nyafogó realitásérzékéről.

2011. márc. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Havi 120 ezer nekem, és havi 120 ezer a férjemnek, nekünk elég lenne, pedig albérletben élünk. Sajnos jelenleg sokkal kevesebből kell kijönnünk, igy ez egyenlőre az álom kategóriába esik.Na se holnap is nap lesz, és előbb-utóbb lesz munkahelyem/munkahelyünk, nem csak eseti munkák.
2011. márc. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

19.44-es


Ne haragudj de én is analizáltalak gyorsan téged. Nos kérlek szépen te az oktondi válaszadók egyike vagy a sok közül, aki azt hiszi hogy teniszversenyen van, és mindenre ászt kell ütni:) Kicsit már-már olyan kényszeresnek érzem a viselkedésed!

Az miért baj neked egyébként, hogy 500-600 ezret akarnak keresni az emberek a saját hazájukban? Talán mert nem balkáni módon szeretnénk már végre élni mint a keleti szomszédjaink. A nyugat sokkal inkább vonzza az emberek érdeklődését. Minden átlagos szegény ember csak annyit szeretne, hogy dolgozzon becsülettel. Cserébe legyen biztonság, terv, jövő kép, és természetesen pihenés. Ez az élet rendje mondjuk nyugaton egy átlagos dolgozó embernek. Ha neked ez svájci felső fizetésnek felel meg akkor te rosszul vagy tájékozódva, vagy direkt téves információkat terjesztesz a nagy közönség számára. 5-6 százezer nyugaton nem nagy pénznek minősül, inkább bevándorlói fizetésnek. Teljesen igaza van annak aki azt állítja ennyi az annyi!! Gondold csak el ha egy közösségben(országban) a legutolsó munkás is jól megélne....akkor milyen jól élne a gazdag felső tízezer????Ez olyan elképzelhetetlen elviselhetetlen dolog lenne???Ennek jó vége nem lesz én csak ezt látom sajnos!

2011. márc. 14. 21:04
 17/26 anonim ***** válasza:
19%
Az én keresetem eddig közel egymillió volt havonta, mondjuk meg is dolgozom érte, most még több lett, plusz a két gyerek után is van adókedvezmény. Éljen a Fidesz! Akik meg eddig sem vitték semmire, azoknak meg úgyis mindegy ki kormányoz, mert az a saját tehetetlenségük miatt van.
2011. márc. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 doboszoli ***** válasza:
73%

Havi egy milla jövedelemmel,(mindegy mi miatt van), hogy érzed magad erkölcsileg felhatalmazva, hogy pálcát törj, a tizedéből vegetáló tömeg fölött?

Ez olyan, mint a biztonságos bunkerből küldeni háborúba az embereket, és hősnek kikiáltani magad, ha megnyerik a háborút.

Tízszer annyit, és tízszer olyan értékes munkát végzel, mint a 100 ezerért három műszakban dolgozó?

Te sem gondolod komolyan.

2011. márc. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Pedig ha látnád amit véghezvittem, te sem sokalnád Doboszoli. A baj nem az, hogy én ennyit keresek, hanem az hogy a képzett dolgozók alulfizettek. Legutóbb egy Pécsi sebésznél voltam, fantasztikus amit csinál, havi 180 000 nettót kap fizetésként. Ez a borzasztó! Nem véletlen hogy soha nem fog megszűnni a hálapénz. A vegetáló tömeg egy része meg akkor is ott tart, ahol minden kormány alatt tartana. Nem mindenki akar dolgozni, mert van segély is, ezt te is elismerhetnéd.
2011. márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Akik meg eddig sem vitték semmire, azoknak meg úgyis mindegy ki kormányoz, mert az a saját tehetetlenségük miatt van."


Engem ez a mondatod irritál. De nagyon. Honnan a jó fenéből tudhatnád te, hogy a másik miért tart ott, ahol tart?


A következő hozzászólásodban meg leirod a sebész esetét. Akkor ő is élhetetlen?

2011. márc. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!