Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szarban az ország gazdaságilag...

Szarban az ország gazdaságilag, de akkor miért olyan törvényt hoznak ami csak kevés embernek jó? Nem az lenne a lényeg hogy mindenkinek jobb legyen?

Figyelt kérdés

Saját gondolataim szeretném levezetni ebben a kérdésben, és ha valaki tud ésszerű magyarázatot az válaszoljon, de ha lehet ne badarságot.

Országunk ugye kb. tízmillió lakosú. Ebből mára a középréteg akinek van még pénze élelmiszeren és számlákon kívül más szolgáltatásokra is, az kb 15-20 százalékra tehető.Ez évek alatt összegyűjtött információkra épített saját közvélemény kutatásom.Ha állítólag ezen változtatni akar a kormány akkor, miért hoznak olyan adótörvényt amellyel csak a felső kategóriás fizetésű emberek családok járnak továbbra is jól......így nem jut a lakosság másik 80 százalékhoz plusz bevétel, és így nem kap lehetőség arra, hogy másra is legyen igénye ételen és számlák kifizetésén kívül. Így hogy fog beindulni újra a gazdaság(a jól élő 20 százalék aki most jól járt nem tud egy országot mozgatni ellátni!) Különben is felháborító hogy a kétkezi munkából élők ma Magyarországon nem tudnak jól élni! Pedig ez lenne a gazdaság egyik fő mozgató rugója, mert a munkás embernek is vannak igényei. Szerintem legalább is!


2011. márc. 14. 11:11
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nem. Ő azért megkeresi így is a magáét. Tudod, hálapénz. A másik mondatomat pedig csak az vegye magára akire igaz. Nem vonatkozik mindenkire.
2011. márc. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
utolsónak.....nem a segélyes emberekről szól a kérdésem. Itt keményen dolgozó igen kis pénzekből élő nagy Magyar többségről van szó!
2011. márc. 15. 17:32
 23/26 anonim ***** válasza:
39%
Elvileg az adótörvény azért jött létre, hogy a nagyvállalkozók, cégek, gyárak embereket tudjanak foglalkoztatni. Én magam is vettem fel néhány embert még, mert a társasági adó és a fejlesztéseim együttesen erre lehetőséget adott. Nem tehetek arról, hogy sok vállalkozó most is csak a saját zsebére gondol, ez nem a törvény hibája, hanem a gátlástalan villában élő minimálbéres tetveké. Többek között ők is okai annak hogy egy Európai szintű sebész hálapénzből kell hogy megéljen, vagy kimegy külföldre. Én befizetem az egymillió után járó adót, ahogy az embereim fizetése után is, ez nem kevés pénz az államnak, mivel a dolgozók is magas fizetést kapnak. Persze, igazad van, hagyjuk a segélyért sorba álló embereket, az egy más tészta, munkahelyek kellenek, és nem is kevés. Az a baj, hogy én magamból indulok ki, és még mindig bízom hogy lesznek majd itt új gyárak, cégek, akik a tőkét behozva lehetőséget teremtenek a munkára. Azt a sok már imént említett "szegény minimálbéres" vállalkozót, akik nálam is többet keresnek persze, azokat kellene megfogni, jól megbüntetni, majd kötelezni őket a tisztességes adófizetésre, esetleg munkahelyteremtésre, ha lenne rá módjuk persze. Lehet hogy furcsa, de annak ellenére, hogy így élek, én is utálom őket, mert tudom milyen az amikor tudással, munkával kell elérni erre a szintre. A sok csaló ezt nem tudja, a bűnözőket már ne is említsük. A lényeg hogy a Fidesz jó irányba mozdult, a többi az embereken múlik. Sorry a kissé hosszú monológért.
2011. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Nagyon korrekt magyarázatot adott az utolsó válasz adó. Köszönöm hogy megtisztelt őszinteségével. Bizony igaz amit írt hogy az emberek mentalitásán is jócskán változtatni kéne. Emberség-korrektség-önzetlenség!!!!Ez ma nagyon hiányzik az emberek jó nagy részéből! Én sem sajnálom attól az embertől aki jobban él mint az átlag, de közben másokon is segít bármiféle úton-módon, és persze teljesen önzetlenül!Tetszett amit írtál. Sok-sok ilyen gondolkodású ember kéne, és sokkal kevesebb gondja lenne az országunknak.
2011. márc. 16. 19:48
 25/26 anonim ***** válasza:
82%
Én már írtam néha egy-két hozzászólást néhány oldalon, de persze mindenhol csak a lepontozás jött, meg az anyázás, mert mit keres itt valaki aki nem él rosszul abból amit véghez vitt. Köszönöm kérdező, hogy te megértetted a mondanivalóm lényegét, és nem mindjárt a torkomnak estél, mint a legtöbben. Sok sikert neked.
2011. márc. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszi,és a válaszokat is:). Én is kívánok minden jót mindenkinek aki a földön jár, és korrekt ember tud maradni ezekben a nehéz időkben.
2011. márc. 17. 20:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!