Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem a jobbikra szavaztatok?

Miért nem a jobbikra szavaztatok?

Figyelt kérdés
Aki nem a jobbikra szavazott az miért nem? talán féltek mert túlságosan radikálisak? vagy azt ne mondja, hogy sokkal jobbnak gondolta a fideszt? én sajnos 17 voltam mikor volt a választás de a jobbikra szavaztam volna...
2011. márc. 20. 01:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
36%

Nem szavaztam senkire. A jobbikra nem szavaztam volna azért, mert igen, félek a radikális változástól. Szeretem az életemet és azt, ahogy az megy. Nem akarok semmi olyan változást, ami korlátoz valamiben.


A fideszre nem szavaztam volna a jelenlegi tudásom alapján. Sok idióta intézkedést hoznak, amik megint csak nem tetszenek.


Mivel én nem bízok semmiféle pártban, ezért szavazni ismét nem fogok. De már nem fogok félni (mert ezt tettem, bevallom) a jobbiktól, ha hatalomra kerül.

2011. márc. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
57%
Csak.
2011. márc. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

az átlag 18-20 évesek többségének halvány fogalma sincs a pártokról és gondolom arra szavaz akire az anyja mondja.


Üzenem a "Csak." válaszolónak : D

2011. márc. 20. 01:42
 4/34 anonim ***** válasza:
36%
Egyikre sem szavaztam volna, ha megtehetem, de apám erőltette, ezért a fideszre szavaztam, hogy meglegyen a 2/3-os többség. Visszaéltek vele, a k.urva anyjukat. Pedig ekkora hatalommal fejlődést hozhattak volna, ha nem ekkora g.ecik.
2011. márc. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
40%
Ejj, vegyél vissza az arcodból barátom, egymást nem fikázzuk, max a pártokat.
2011. márc. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
17%
Mert átlátok az átlátszó megélhetési politikájukon, és azt a problémát amiről a legtöbbet beszélnek, primitív viselkedésükkel csak tovább fokozzák, nagyjából ezért. Értelmes magyar ember NEM szavaz a jobbikra. Sajnálok mindenkit, aki bedőlt nekik.
2011. márc. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

ma 02:51-el értek egyet

Érdemes elolvasni ezt a cikket és a kommenteket is

Így működik a Jobbik is.

[link]

2011. márc. 20. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
51%

Részlet egy kommentből. Tanulságos:


"Az elmúlt néhány hónapban sok időt töltöttem Ausztriában, figyelemmel kísérve a helyi radikálisokat.

Az osztrák nemzetiek műveltségben, intelligenciában abszolút a nemzet elitjét képezik, ill. ebből a társadalmi csoportból kerülnek ki.

Ezzel szemben nálunk, amikor egy ’tisztelt’ szimpatizáns bejött az irodába, görcsben állt a gyomrom, hogy mit fogok hallgatni, már megint, egy Jobbik-majálison rossz körbenézni, és soha nem felejtem el, amikor a cipődobálós Szabadság téri tüntetésen “nemzetünk elitje” teljes egyetértésben megdobált egy jótékonysági bábszínházi előadást, mert egy injekciós nyugdíjas elrikkantotta magát, hogy “ott vannak a zsidók”.

Nyilván akik Magyarországon születtek, nem hülyébbek, mint a sógorok, ezért érdemes elgondolkozni, hogy mi az oka, hogy egészen más társadalmi réteg szavaz az osztrák radikra, mint nálunk a Jobbikra.

A legfontosabb különbség, hogy az osztrák nemzeti pártok kommunikációja valamiÉRT van, a Jobbiké valami ellen.

Johann Gross a német gazdákÉRT, a német földÉRT, a német szabadságÉRT szavaz a pártjára.

Nagy János a cigányok vagy a zsidók ELLEN szavaz a Jobbikra.

Nézzétek meg, ahol nem okoznak jelentős gondot a cigányok, ott a kutya nem kiváncsi a Jobbikra, ezeknek az embereknek a párt semmit nem tud adni.

Ezen felül a párt sokat, túl sokat operál baloldali lózungokkal. Ez a két dolog együttesen adja, hogy a pártnak csak a legszegényebb, a társadalom perifériájára szorult rétegeket sikerül megfogni, akiknek a töke tele van mindennel, és azért szavaznak a Jobbikra, mert a lényeg, hogy a saját szerencsétlenségükért valakit lehessen hibáztatni.

Mindig rettenetesen kiakadunk, amikor a ballib média le meri írni, hogy a Jobbik bázisának a mennyiségileg jelentős része ostoba emberekből áll, akiket a gyűlölet tart össze.

Van itt valaki, aki teljes felelősséggel, őszintén ki meri jelenteni, hogy ez nem így van?!"

2011. márc. 20. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Miért úgy állítod be a dolgot a kérdésedben, mintha csak a Jobbikra meg a Fideszre lehetett volna szavazni? A kettő közül egyikre sem szavaztam.

Azért nem szavaztam a Jobbikra, mert egészen egyszerűen nem tudok egyetérteni azokkal a dolgokkal, amiket képviselnek. Mert én máshogy látom helyesnek.

Bár megmondom őszintén, azon is sokat gondolkodtam, hogy elmenjek-e egyáltalán szavazni, vagy ha már elmegyek, akkor ne adjak-e le inkább érvénytelen szavazatot, mivel egyik pártnál sem tudtam azt érezni, hogy ők valóban engem képviselnének. Persze egyesek szerint aki nem megy szavazni, annak kuss, mert az tojt bele magasról. Én nem így látom, szerintem rengeteg ember azért nem megy szavazni, mert egyik pártnak sem tudja jó szívvel odaadni a szavazatát. Be kéne Magyarországon is vezetni az "üres szavazatot" vagy hogy is hívják, van olyan ország, ahol van ilyen, a szavazólap alján egy olyan rubrika, amihez nem tartozik egyetlen párt sem. Ebből már világosan kitűnik, hogy akadnak emberek, akik élnek a szavazati jogukkal, de egyik pártot sem akarják választani a lehetségesek közül, mert nincs köztük számukra megfelelő. Na, valahogy így éreztem én is.

2011. márc. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
27%

Én se értem hogy miért nem szavaztak többen a Jobbikra. A nagy Fideszesek most megszívták, sokan bánják is.

A kommunistákat meg egyenesen bolondnak tartom, nem ember az akit csalókat választ.

A Fidesz is csaló, csak ő nem akkora nagypályás mint az MSZP.

2011. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!