Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vármegyerendszer visszaállítás...

Vármegyerendszer visszaállítása? (lent)

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy most ugye ha visszajönnek a vármegyék, amik 1949-ben szűntek meg, akkor vissza lesznek-e állítva az 1949-es vármegyehatárok is? Az én lakhelyem pont a megyerendszer bevezetésekor került át Veszprém megyéből Komárom megyébe. Tehát ha most visszahozzák a vármegyét, mi is megyünk/mehetünk vissza Veszprém vármegyébe? Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 29. 14:38
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
Hova maradt a nemzetközi konzultáció? Én nem arakok vármegyét és még sokan mások sem akarnak! A választásoknál szó sem volt vármegyékről! Melyik párt beszélt az emberek fontos véleményéről? Vagy talán lemérték ,hogy a kiemelkedő többség vágya ,hogy vármegyék legyenek? Engem nem kérdeztek meg! Oké ,hogy a Fidesz kijelenti,hogy ezt akarja a nép és erre bizonyos emberek úgy tesznek mintha tényleg ezt akarták volna,de eddíg senki nem fohászkodott vármgyékért! Ergó pártkatonák támogatása nem jeléent semmit egy széleskörű konzultációhoz képest! Kérdezték volna meg az embereket vagy írták volna bele a követeléseikbe a választásokban! Így ismételten azt érzi a többség,hogy van a fidesz a hozzá közelálló emberek és vagyunk mi,akik fölött döntenek!!!
2011. márc. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:

Előre proletárok! Elbasztuk a tradícionális vármegyerendszert a megyerendezéssel! Mutassuk meg hogy a magyarnak még azt sem szabad visszakövetelnie, ami jár neki!

Irtsuk ki a hazaszeretetet!

2011. ápr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:

ma 14:03

Nagyon hiteles,hogy csak most,amikor a fidesz bedobta a témát jut eszedbe erről hőbörögni! Eddíg hol voltatok? A fidesztől még senki nem követelte a vármegyerendszerek visszaállítását,de valamit kellett ,hogy a szádba rágjanak! Most a saját pártodnak köszönheted,hogy ideges vagy,ők szedték ki a vármegyerendszert,de ők is dobták be,ha nem teszik megsporólnak neked egy agyvérzést!!

2011. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:

ma 14:03

Nagyon hiteles,hogy csak most,amikor a fidesz bedobta a témát jut eszedbe erről hőbörögni!


Hőbörgök én máskor is, máshol is, másról is. De azért egy kétharmados kormánypárt támogatásánál mégis jobb a vármegyékről böfögni...


Eddíg hol voltatok?


Szerintem egy "Vissza a vármegyékkel!" tüntetésnek olyan íze lenne mint egy "Tiltsuk be a Windowst!" tüntetésnek. Önmagában kevés. De ha lesz éhséglázadás Budapesten, akkor én fogom az első sorban kiabálni, hogy "Vissza a vármegyékkel"...


A fidesztől még senki nem követelte a vármegyerendszerek visszaállítását,de valamit kellett ,hogy a szádba rágjanak!


Én számba nem kell rágni semmit, köszönöm. Sokszor bírálom magam is a kétharmados [el]kúrmányt ami tényleg sokszor csak ámít [mint amikor a felsőház létrehozásáról beszéltek... mellé...]. Az, hogy van egy teljesen korrekt javaslatuk, az nem jelenti, hogy FiDeSz seggnyaló vagyok...


Most a saját pártodnak köszönheted,hogy ideges vagy,ők szedték ki a vármegyerendszert,de ők is dobták be,ha nem teszik megsporólnak neked egy agyvérzést!!


1. Semmi közöm a FiDeSzhez.

2. Hol volt a FiDeSz az 1949-es megyerendezésnél? Vagy a cigánykirály [Orbán Viktor] már időutazásra is képes?

3. Az agyvérzést most éppen nem a FiDeSz okozta. Ezzel a javaslatával csak egy megelégedett [reménykedő?] mosolyt csaltak az arcomra. Az agyvérzést azok okozzák akik a kommunista-liberális méreginjekció hatására egy nagyon fontos törlesztést [amivel már 20 éve tartozunk magunknak] fikáznak. Azt mondják ez középkori. Hát ez elég gyatra történelmi érzékre utal, hogy az 1526-tól 1949-ig tartó időszakot középkornak gondolják. Megsúgok valamit: a köztársaság legnagyobb propagálói szájából hallatszottak az első "éljen Sztálin" kiáltások a parlamentben. Na, ez a bagázs csinálta a megyerendezést. Azért ezen gondolkozz el!

[bár a kommentek többségéből ítélve nagyon sok embernek pozitív személyiség lehet Stalin professzor úr]

2011. ápr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!