Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szlovákia mai területéből...

Szlovákia mai területéből mennyi tartozott a Magyar Királysághoz? Mert tudtommal nem az egész mostani.

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 20:29
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
22%

"...miközben a székelyek már több ezer éve itt vannak"

Persze, és amúgy is a Szíriuszról jöttünk és mi szartuk ki az emberi civilizációt. Tudom most az fog jönni cáfolatként, hogy hamisítják a történelmet, de ha így van akkor te honnan tudod?


"Hogy mi befogadtuk őket!"

Más népeket is fogadtak be tőlünk nyugatabbra, csak ők legalább be is integrálták őket. Ebből is látszik, hogy milyen egy jóhiszemű nép a magyar. Az ilyenek az evolúcióban alúlmaradnak.


"Az a baj a fajtáddal, hogy nagyokat tudtok kiabálni, de akkor van baj, ha ki kell állni... "

Te mégis miből gondolod, hogy én nem szoktam kiálni a határontúli magyarokért?!


"A rácok a Balkánon is legkorábban csak a 6-7. században telepedtek le. Aztán még erre merik mondani, hogy mi nem vagyunk itt őshonosak."

Szerintem itt Európában mindenki bevándorló! Az, hogy ki mikor jött az kit érdekel. A történelemben soha nem az számított, hogy éppen ki meddig birtokolt egy földet, hanem az hogy jelenleg ki birtokolja. Kész. És tudomásul kellene venni, hogy ott most ők vannak többségben és ez már nem is fog változni. Ez a folyamat nem ma kezdődött.


"Aztán ebbe még a te fajtád is besegít, mert szándékosan letituláljátok a Magyarokat..."

Azért jó lenne, ha nem általánosítanál...


"Remélem, egyszer tisztán fogsz látni, kedves barátom..."

Én már tisztán látok! Te élsz egy álomvilágban ahol turulűrhajókkal meghódítják az egész univerzumot a nagymagyarok. A NATO sohasem engedné a szomszédos országok lerohanását, az EU sem. De erő sem lenne hozzá, még akkor sem, ha nem lenne szétverve a katonaság. És tudod mit örülök is neki, nekem itt nem kell az 1,5 millió székely mellé még 3,5 millió román és cigány. Szintúgy a felvidékről a kevés magyar mellett 7 millió szlovák.


Az pedig, hogy ennyi atrocitás éri ott a magyarokat az a nacionalizmusnak köszönhető. A nacionalizmus a szememben egy lepra. EURÓPA leprája. Ha nem lett volna, ma egybe lenne a Magyar Királyság államszövetségi formában. Sőt akkor már létrejött volna az Európai Egyesült Államok és nem az USA gyámsága alatt lennénk. Nem szarakodna velünk Oroszország, Kína, stb... A nacionalizmus egy undorító betegség amin a kontinensünknek túl kell jutni, akkor majd nem lesz szlovák-magyar, stb... ellentét.

2011. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

A székelyek már 896 előtt itt voltak, legnagyobb valószínűséggel a hunok leszármazottai, ők itt maradtak a Kárpát-medencében, miután a hunok elmentek Attila után.


A nacionalizmus márpedig (szerintem) nemhogy egészséges, de szükséges is egy ország, nemzet kialakulásához, fennmaradásához. tudod, mit jelent? hazaszeretet, nemzetszeretet. de ha te ennyire magyargyűlölő vagy, nyilván szívesen vennéd, ha a magyarokat kiirtanák és pl. románokat költöztetnének be helyettünk ide. És a nacionalizmusnak semmi köze Trianonhoz. mellesleg miután a megtévesztett vezetők által aláírt szerződés érvénybe lépett, magyarok ezreit gyilkolták meg, százezreit tették tönkre, rabolták ki az oláh, tót, stb. hordák (ugyanez megismétlődött '45-ben is). Nacionalizmus nélkül nem lehetett volna újjáépíteni ezt az országot 1920 után. nem lett volna '48-as, '56-os forradalom. most teljesen egy bábállam lennénk, ahol nemcsak, hogy mint kisebbség lenne jelen a magyar, de elvennék tőlünk azokat a jogokat is, amiket mi adtunk most a mostani kisebbségeknek.

Ne haragudj, de azt nem tudom elfogadni, hogy a saját hazámban, a Kárpát-medencében "pusztulj magyar", stb feliratokat kell kitenni azoknak a népeknek, akik mindenképp nálunk később jöttek. kisebbségként érkeztek a Magyar Királyságba anno.

2011. márc. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%

"A nacionalizmus márpedig (szerintem) nemhogy egészséges, de szükséges is egy ország, nemzet kialakulásához, fennmaradásához."

Ez úgy baromság ahogy van. Nacionalizmus még nem is létezett az Államalapításnál.


"tudod, mit jelent? hazaszeretet, nemzetszeretet."

A hazaszeretet a patriótizmus. A nemzetszeretet meg megvan nacionalizmus nélkül is.


"de ha te ennyire magyargyűlölő vagy..."

Nem vagyok magyargyűlölő! Inkább te vagy kirekesztő, te táltoskeresztényübermagyar.


"És a nacionalizmusnak semmi köze Trianonhoz."

Tényleg? '48-ban azért akart elszakadni az összes nemzetiségi? Azért volt benne a 12 pontban, hogy Unió Erdéllyel? Trianon a nemzetiségek szabadságvágyából van. Érdekes az Egyesült Királyság akkor miért nem szakadt szét? 4 nemzet él egy királyság, egy kormány alatt? Nekem ne hivatkozz nagyhatalmi érdekre, mert akármekkora érdek van, ha a nincs nacionalizmus, nincs elszakadási vágy, akkor tudod mit ragadhatnak meg a nagyhatalmak?


"Nacionalizmus nélkül nem lehetett volna újjáépíteni ezt az országot 1920 után."

Te idióta! A tatárjárás után hogy is volt?


"nem lett volna '48-as, '56-os forradalom."

Forradalom nacionalizmus nélkül is van.


"most teljesen egy bábállam lennénk,..."

Most is azok vagyunk. Gyakorlatilag a törökök óta azok vagyunk. Jött a Habsburg, Szovjetunió és most az EU. Ja, bocs 14 év függetlenség. Mellesleg az EU-nak örülök. Legalább a saját bandánkban vagyunk.


"...akik mindenképp nálunk később jöttek."

Te tényleg ilyen érthetetlen idióta vagy? Ki nem szarja le hogy ki mikor jött? Most ők vannak ők többségben. Ha nem tetszik tegyél ellene. Ilyen nincs a történelemben. Akkor most az olaszok is ugathatnának, hogy dehát ők az Ibériai-félszigetet uralták több száz éven át. És akkor mi van? Az akkor volt, ez meg ma van.

2011. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

"Tudom most az fog jönni cáfolatként, hogy hamisítják a történelmet, de ha így van akkor te honnan tudod?"

Nem kell ide semmi cáfolat, csak az, hogy megtanulj olvasni.


"Te mégis miből gondolod, hogy én nem szoktam kiálni a határontúli magyarokért?!"

Ja, most is látszik, mennyire kiállsz értük!


"Azért jó lenne, ha nem általánosítanál..."

Te talán nem vagy egy közösség tagja?


" Ha nem lett volna, ma egybe lenne a Magyar Királyság államszövetségi formában."

Felétek újraírták a történelmet? A háborúnak semmi nacionalista oka nem volt. Azért a történelemkönyvnek nevezett szennyet elolvashattad volna.


És a turulűrhajó hallatán az első jóérzésű székely/akikért te annyi kiállsz, hogy fölöslegesnek titulálod őket/ akkora pofont adna, hogy az árokba szállnál.

Akkor talán helyrerakódna az agyad!

2011. márc. 30. 18:30
 35/40 A kérdező kommentje:

"Ez úgy baromság ahogy van. Nacionalizmus még nem is létezett az Államalapításnál. "

Államalapításnál még megis nyilvánult.


"Tényleg? '48-ban azért akart elszakadni az összes nemzetiségi?"

Nem tőlünk akart elszakadni, hanem a Monarchiától. De mivel minket állítottak be bűnbaknak, így rajtunk csattant az ostoruk. A horvátokat Jellasics, a románokat Avram Iancu képében lázították fel ellenünk, mindenféle hazugsággal, hogy mi ki foglyuk őket írtani.


"Nacionalizmus nélkül nem lehetett volna újjáépíteni ezt az országot 1920 után."

Te idióta! A tatárjárás után hogy is volt? "

1920-ban nem volt tatárjárás!


"Mellesleg az EU-nak örülök. Legalább a saját bandánkban vagyunk."

A zsidók mióta európaiak?


"Akkor most az olaszok is ugathatnának, hogy dehát ők az Ibériai-félszigetet uralták több száz éven át. És akkor mi van? Az akkor volt, ez meg ma van."

És especiel Spanyolországban él több százezer Olasz?

2011. márc. 30. 18:39
 36/40 anonim ***** válasza:

én is darabokra szedhetem a szöveged, meglátjuk, kinek van igaza.


"Érdekes az Egyesült Királyság akkor miért nem szakadt szét"

igen, és pl. az ír kisebbség állandóan lázad(t), nem beszélve a skótokról (középkor). nem mellesleg nem is foglaltál el az egész ír félszigetet. erről ennyit.


"Forradalom nacionalizmus nélkül is van."

ezzel vitatkoznék. mondj egy olyan példát, ahol ez a valóságban megtörtént.


"Mellesleg az EU-nak örülök. Legalább a saját bandánkban vagyunk."

nem igaz, alig segítenek valamiben, irtatják ki a magyar szőlőtőkéket, nem tesznek semmit a szlovákiai magyarok kirekesztése ellen, stb stb.


"A nemzetszeretet meg megvan nacionalizmus nélkül is. "

ez olyan, mintha azt állítanád, hogy a homoszexuális fiúknak semmi köze a b.zikhoz


" Inkább te vagy kirekesztő, te táltoskeresztényübermagyar."

én sem mondom, hogy te "rohadtzsidótakarodjvisszaizraelbe". te se tedd fordítva akkor.


"A tatárjárás után hogy is volt? "

röpke 100 év kellett MINIMUM, mire az ország valamennyire talpra tudott állni, bár igazán károly róbertig nem nagyon tudott. horthy 10 év alatt helyrehozta a gazdaságot, újjáépítette az országot, ezt senki sem tagadhatja.


"Akkor most az olaszok is ugathatnának, hogy dehát ők az Ibériai-félszigetet uralták több száz éven át"

az olaszok nem közvetlenül rómaiak. én sem hozom fel, hogy a hunok, és aztán pl. mátyás mekkora területeket uralt.


"Azért volt benne a 12 pontban, hogy Unió Erdéllyel?"

Erdély akkor egy külön ország volt te nagyon sötét. és annak a török és a habsburg uralomhoz volt leginkább köze, nem a nemzetiségekhez.

2011. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
0%

"Nem kell ide semmi cáfolat, csak az, hogy megtanulj olvasni."

Olvasni neked kellene megtanulni, akkor nem hordanál össze hetet havat.


"Ja, most is látszik, mennyire kiállsz értük!"

Jah, értem! Nállatok übertáltosmagyaroknál az a kiállás, ha totális háborút hírdetünk a környező népek ellen.


"Te talán nem vagy egy közösség tagja?"

És? Attól még egyéniség vagyok, eltérő véleményem és megnyílvánulásom van.


"A háborúnak semmi nacionalista oka nem volt. Azért a történelemkönyvnek nevezett szennyet elolvashattad volna."

Nem a háborúról beszéltem, hanem Trianon okairól. Hogy már 1848-ban ki akartak válni a nacionalizmus miatt. Ha nem lett volna nacionalizmus, akkor ezt a nagyhatalmak nem tudták volna felhasználni ellenünk.


"És a turulűrhajó hallatán az első jóérzésű székely/akikért te annyi kiállsz, hogy fölöslegesnek titulálod őket/ akkora pofont adna, hogy az árokba szállnál."

Nehogy fordítva legyen! Nagyon bírom az ilyen keménykedőket. Amúgy pedig sok székely olyan véleményen van, hogy ha lehetőség lenne rá akkor sem szeretnék hogy Erdély csatlakozzon Magyarországhoz, inkább legyen független állam. Sok helyen hallottam ezt.


"Akkor talán helyrerakódna az agyad!"

Az én agyam tökéletesen rendben van.

2011. márc. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

"Államalapításnál még megis nyilvánult."

Látom gondjaid adódtak a nacionalizmus fogalmával. A nacionalizmus, mint olyan a francia forradalom idején alakult ki. Köze nincs a magyar államalapításhoz.


"Nem tőlünk akart elszakadni, hanem a Monarchiától. De mivel minket állítottak be bűnbaknak, így rajtunk csattant az ostoruk. A horvátokat Jellasics, a románokat Avram Iancu képében lázították fel ellenünk, mindenféle hazugsággal, hogy mi ki foglyuk őket írtani."

Hát pedig elég mély tűzeket szított a nacionalizmus.


"1920-ban nem volt tatárjárás!"

Tanulj meg mondatot értelmezni. Az egyik válaszoló az ország újraépítését hozta fel a nacionalizmus védelmében. Arra írtam, hogy a tatárjárás idején a nacionalizmus nem létezett, akkor hogy is volt ez?


"A zsidók mióta európaiak?"

Aha, értem most jönnek a zsidók. Jó volt veled beszélgetni. Mikor jönnek a gyíkember reptiloidok, tudod a zsidók megbízói?!


"És especiel Spanyolországban él több százezer Olasz?"

És Szlovákiában él annyi magyar? 10% még nem indok háborúra!

2011. márc. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

"És Szlovákiában él annyi magyar? 10% még nem indok háborúra!"

Igen ám, csak nézd azt, hogy mennyinek a 10%-a...


"Az én agyam tökéletesen rendben van."

Ilyet is csak egy bolond mond.


"ha lehetőség lenne rá akkor sem szeretnék hogy Erdély csatlakozzon Magyarországhoz, inkább legyen független állam. Sok helyen hallottam ezt."

Csak tudod ez nem a nacionalizmus miatt van. Pont annak hiányától. Az itteni vezetés is ugyanolyan semmirekellő, mint az ottani. A Székelyek legalább tudják, hogy hogyan kellene csinálni.


"Hát pedig elég mély tűzeket szított a nacionalizmus."

Azt a tüzet nem a nacionalizmus szította, hanem a féreg Habsburgok. Ennyire sötét vagy, hogy többször kell ezt elmondani?


"Ha nem lett volna nacionalizmus, akkor ezt a nagyhatalmak nem tudták volna felhasználni ellenünk."

A törököknél nem akartak kiválni, mégis szétszabdalták a birodalmat.


"Jah, értem! Nállatok übertáltosmagyaroknál az a kiállás, ha totális háborút hírdetünk a környező népek ellen."

Legalább nem lesz sz*ros a nyelvünk, mint nektek seggnyalás után.

2011. márc. 30. 19:27
 40/40 anonim ***** válasza:

Egyikőtöknek sincs igaza.

Ha Erdélyt nem csatolták volna el 1920 ban Romániához akkor a népességarányok egészen mások lennének most Erdélyben.De valszeg akkor se lenne több magyar mint román és cigány összesen.Amit biztosan tudok az , h Románián belül is népvándorlás van 20 óta és a mai napig is tart és nem az erdélyiek költöznek ki Moldovába és Olténiába a jobb élet reményében.

A nacionalizmust a franca forradalom idejében találták ki, addig nem annyira volt fontos a nemzetiség.Nem abban látták az összetartozás legjobb motivációját.Nem volt rá szükség.Magyarországon mindig is voltak kisebbségek.Mindig is fogadtak be más nemzeteket és számíthattak rájuk.A bajok akkor kezdődtek amikor megvonták tőlük az önrendelkezési jogaikat és akkora nyomorban tartották őket , h emiatt is túlszaporodtak.Mindig a nyomorban élők szaporodnak legjobban . Most is.Ezek külön szubkultúrát alakítanak ki és amiben csak lehet el akarnak határolódni a többségtől.Lázadoznak életmódjukkal ,szocilizélódásukkal stb.Ott ártanak az elnyomóknak (a többségnek aki kényszeríteni akar rájuk bármit is) ahol csak tudnak.Ez volt a tótokkal , a mócokkal és most ezt csinálják a cigányok is.

Szerintem azokban a régiókban ahol kevert a lakosság ott tanítani kellene egymás nyelvét a népeknek, attól függetlenül , h most épp melyik országhoz tartozik az a régió.Ha tudnának beszélni egymás nyelvén akkor soha nem mondhatná azt senki , h tanulj meg az én nyelvemen ha beszélni akarsz velem mert az itt X vagy Y ország.hanem akkor az lenne az ajánlott és az alaptisztelet a másik ember iránt, h meg tudnánk szólítani egymást az ő anyanyelvén, ha már vele van dolgunk bármi is ebben az életben.Nem pedig elvárásokkal közelednénk tiszteletlenül mint mostanság.Persze ez csak a kevert lakosságú régiókban lenne indokolt mert pl egy budapesti magyart nem sok értelme van szerbül tanítani.

Ha a szlovákiai megyék (asszem krjanak hívják ott) nem ezek az újonnan kitaláltak lennének hanem a történelmi maradt volna akkor volna néhány megyéjük ahol a szlovákok kisebbségben lennének.Nem véletlen , h így osztották fel őket 93 után.

Szlovákia mint állam még kiskorú, rengeteg frusztrációval és gyerekhibával de valamiképp jobb belátásra kellene(erőszak mentesen)téríteni őket mert ilyen stílusban másokat elnyomva , alpári húzásokkal mindent kiforgatva , hazudozva maguknak és mindenkinek ...nem kéne már viselkedniük.Olyan kirohanásaik vannak a magyarok ellen és a saját magyarjaikkal is úgy bánnak , h az sokszor kiveri a biztosítékot sok helyen , de sajnos pont ott nem ahol a leginkább kéne.Az EU nagyon is elnéző...

2011. ápr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!