Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rokkantak felülvizsgálatával...

A rokkantak felülvizsgálatával való megszüntetésük nem fog hajléktalansághoz vezetni? Mert a csekkeket ha nem tudja befizetni, árverezéssel bizony hajléktalanokat okoz a FIDESZ ezzel az intézkedéseivel Nem?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 09:38
1 2 3
 11/22 Antóniaa ***** válasza:
79%
Mit is nevezünk a súlyos beteg kategóriába? Akik valóban munkaképtelenek, azok maradnak is rokkantnyugdíjasnak,tőlük senki nem sajnálja a pénzt. Azok félnek, akiknek van mitől félniük....na és ez a nem mindegy..
2011. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%

*"A rokkantak felülvizsgálatával való megszüntetésük nem fog hajléktalansághoz vezetni?"

Aki rokkant, az az is marad. Aki meg csalt vele, annak a sorsa rohadtul nem érdekel engem.


100%-ban egyetértek. Ha ÉN tudok dolgozni fiatal nőként, akkor életerős, egészséges férfiak is tudnak. Mert pillanatnyilag az én adómból meg a bérem után fizetett járulékokból ÉN tartom el őket. De miért is, ha nem betegek, csak büdös nekik a munka?

2011. ápr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%

nálunk 3szor annyi a rokkant mint szlovákiában. pedig ott fele annyian laknak vagyis 6szorosa a rokkantak száma magyarországon. hogy lehetséges ez? lefizetik az orvost h adjon igazolást a segélyért.

hol van probléma azzal h ezt ki akarják szűrni?

2011. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
28%

*egy combból amputált lábbal. inzulinos cukorbetegséggel, szív érrendszeri betegségekkel, valamint vakként nyilvánították a cukor a szemére ment.


Ha rendesen betartotta volna a kezeléseket és adta volna magának az inzulint és tartotta volna a diétát, normális életet élhetett volna. Az unokatestvérem is cukorbeteg, csak odafigyel magára, és 3 műszakban dolgozik, majdnem minimálbérért.


Egy másik ismerős egy infarktus után azért fizetett a bizottságnak, hogy ne nyilvánítsák rokkanttá. Meg is halt 10-15 évvel korábban, mint kellett volna, de ez meg a másik véglet.

2011. ápr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok rokkant, de rokkant bizottság elé kellett mennem, mert többszörösen tartós beteg vagyok, a diétáim méreg drágák, kellett volna a családi pótlék az egyetem mellett is. Bélrendszeri, illetve légúti betegségeim vannak. A doki a könyökemet meg a csuklómat kopogtatta... mi köze ezeknek hozzá? :S Nem rokkantságiért mentem, szinte teljes életet élek, csupán vártam az állami segítséget, ha már az élelmiszerek, amiket ehetek, többszörös áron vannak a normál élelmiszerekhez képest (hozzátenném, Ausztriában sokkal olcsóbbak ezek a cuccok, szerencsére a határ mellett lakom...). 2 hónap múlva nagynehezen kiküldték a papírt. 4!! tartós betegség mellett azt írták, hogy 0%!! egészségkárosodásom van. Mind a 4 betegség gyógyíthatatlan és rengeteg pénzbe kerül. Erre 0%...

Másik történet... anyám egyik barátnője cukorbeteg, de míg nem volt belőle nagy baj, nem foglalkozott vele. Pár éve nagyon súlyosan előjött nála ez, hirtelen megvakult mindkét szemére, illetve elfeketedett mindkét lábfeje, le kellett vágni. Tolókocsiban van, nem lát semmit. A rokkantbizottságnál 80 valahány %-os rokkantságot állapítottak meg. Igazságos ez? Ki a 100%-ig rokkant? A halott ember?

Szóval a rokkant bizottságokról ennyit. Sok egészséges ember le van rokkantosítva, aki minden nap végzi a kis dolgát, semmi látszólag testi károsodása nincs. Van, aki pl az alkoholistasága miatt lett rokkant. Nekem meg 0% az egészségkárosodásom. Írtak volna rá 5%-ot vagy akárcsak 1-et, de ne 0-át...

Szó mi szó, ne ilyen emberek határozzák meg, ki a beteg és ki nem. Ezek nem látnak a szemüktől... ráadásul a betegségek nagy részének a nehézségeivel tisztában sincsenek. Persze egy makk egészséges ember hogy is érthetné meg, milyen nehéz...

2011. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%

Még nem vettétek észre?


Számomra egyre inkább tisztává válik az, hogy a választásokon nulla ismétlem NULLA programmal is lehet nyerni... ráadásul MOST MÁR az emberek csak azt szavazzák meg, hogy kitől szeretnék hallani a "halálos ítéletüket".


Szerintem ha az MSZP vagy ha a jobbik vagy az lmp is nyerte volna meg, ezeket mind véghez vitték volna... persze a válság az jó kifogás mindenre, rá lehet húzni sokmindenre...de én igazán kíváncsi lennék - mutathatnának is egy részletes "számlakivonatot fillére pontossan"- hogy hová megy el ez a rengeteg pénz????? Mert az biztos hogy van, és az is biztos hogy valakinek a zsebébe vándorol!!!!


Ja igen!

Teljesen fel vagyok háborodva azon is, hogy ha valaki duplán veszi fel a költségtérítését (300.000+) és majd röhögve visszafizeti, amikor lebukik.... Most nem azért, de minket - átlagembereket - úgy kib@sznának a munkahelyünkről, hogy a lábunk sem éri a földet.... nemde? akkor hol itt az igazság???

2011. ápr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen igazad van. A Fidesz a Jobbik programjából csipeget néha-néha, de sokkal bénábban csinálják, mint ahogy a Jobbik tervezte. Ilyen megszorításokat pedig egy párt sem mert volna meglépni, egyszerűen az utcára küldik a szegényebb rétegeket. Dehát kellett a Fidesz... remélem legközelebb nem szavaztok rájuk, akármit is ígérgetnek. Jó lesz már, ha felnyílik a nép szeme. Sajnálom, hogy ez csak ilyen áron történik meg. :(
2011. ápr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
78%

Ez marha érdekes, amit a kérdező írt...

Én ismerek valakit, akiről egészen biztosan tudom, hogy azért 60%-os rokkant, hogy nehogy dolgoznia kelljen. Ha a lustaság fájna, ordítana- típus.

Elmúlt 55.

Annyira "beteg", egész nap rohangál, cipekedik bevásárlásnál, emelgeti a bútorokat, táncolni jár a nyugdíjasklubbal, stb.

Akkor ő már marad "rokkant", mert elmúlt 55, aki 48 éves, de már a lába sincs meg, az meg menjen dolgozni????


Hogy is van ez???

2011. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Antóniaa ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:57



Igaz.. Kellett a Viktor, megkapták!!!!

Bár ez a rokkantsági kérdés nem alaptalan, sokan veszik fel jogtalanul a pénzeket...

2011. ápr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy az áll rokkantakat ki kell venni a társadalomból. De a kérdésem arra irányult hogy azon jogos rokkantakkal mi lesz akiktől megvonják az ellátásokat pedig betegek, bizony azokból hajléktalanokat csinál a FIDESZ . S még egyszer én nem azokról kérdezek akik egészségesen rokkant nyugdíjuk mellet tisztességtelenül dolgoznak. Ez az a réteg aki továbbra is megfogják vásárolni betegségüket.De aki nem is tudná megvenni, s valóban beteg rokkantak s kikerülnek az ellátás köréből. Azokkal mi lesz ?
2011. ápr. 14. 13:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!