Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A városi emberekben miért...

A városi emberekben miért nincs semmi empátia a napi szinten terrorizált vidékiek felé? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Én budapesti vagyok, de attól még felfogom, hogy az ország nem totálisan homogén, ami itt tűrhető (közbiztonság) az lehet, hogy máshol elviselhetetlen.


Miért örülnek egyesek annak, hogy előállítják azokat, akik meg szeretnék védeni sajátjaikat? A cigányokban félelmet kelt? Ugyan már...bennem meg a cigányok keltenek félelmet. És az én gyerekem nem is fog olyan iskolába járni, ahol akár egy is van. Ha ők megtehetik, hogy nem megy a gyerek, mert féltik a polgárőröktől, akik senkinek nem ártottak, akkor én is megtehetem, hogy nem megy a gyerek, mert féltem a cigányoktól, akik naponta ölnek magyarokat, és talán óránként vernek és aláznak...


Én egyre rosszabbul viselem az idős vidékiek elleni támadásokról szóló híreket, rengeteg gondom van a saját életemben, de akkor sem tudok közömbös lenni ezzel kapcsolatban, nagyon frusztrál a tehetetlenség.


Mert mi lesz ha megöregszem? Nekem is rettegnem kell majd mindennap, hogy mikor törnek be hozzám, mikor vernek meg minket, mikor ütik a szemem előtt az életem társát, akivel együtt öregedtünk meg, együtt szenvedtünk, dolgoztunk meg mindenünkért amink van? Mert ne higgye senki, hogy ez a jelenség előbb utóbb nem fogja elérni a városokat is.


2011. ápr. 16. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Van bennünk empátia,de mit tehetnénk?

Látod mi lett "cigány gyilkosságok" elkövetőivel.

2011. ápr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Van empátia, de téged a felfogásod miatt biztos megvernek majd, főleg ha hangoztatod ezt az uncsi cigány ellenes dumát.
2011. ápr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem empátia ha valaki megöl egy embert...
2011. ápr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert minden ember önzö. Ki kevésbé, ki jobban. És csak az érdekli, hogy neki jó legyen. Aki gazdag és megteheti az elköltozik olyan helyre,ahol nem járnak olyanok így öt nem érintik a rosszabb környéken tortént dolgok. Vidéken viszontmás,ott keverednek,nem tudnak az emberek szeparálódni,így ott mindenki szembesul a problémával. ráadásul itt pesten kevesebb az elkorcsosult,itt sokan el sem hiszik,hogy vidéken olyanok zaklatják az embert az utcán,akiknek ugyanaz az apjuk meg a nagyapjuk
2011. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 doboszoli ***** válasza:
50%
Próbálj meg két évig néhány népesebb család szomszédságában élni, utána osszál észt az "uncsi dumáról".
2011. ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
A "városiak" túl jól élnek ahhoz, hogy egyáltalán feltételezni tudják, hogy olyan dolgok TÉNYLEG megtörténnek, ami miatt feszültség van a romák és nem romák között.
2011. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tetris ***** válasza:
82%

Ne hidd kedves kérdező, hogy nem érezzük át a problémát, amit a cigányok jelentenek.

Itt a városban is éppen elég gond és baj van velük. Az sem lehet véletlen, hogy a világ egyetlen országában se látják őket szívesen.

Nem tudom, mi a megoldás a cigánykérdésre, de igenis érezzük mi is, hogy ott a kis falvakban még nagyobb a kiszolgáltatottság.

Remélem nem köveznek meg érte, de néha azt gondolom, hogy az a lökött Hitler miért a zsidókat, miért nem a cigányokat ..........

2011. ápr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A városi ember is sajnos szembesül vele sajnos. Nyíregyházán (ami megyeszékhely) is történnek elég durva támadások, de senki nem mer szólni mert akkor csapatostul jönnek vissza. Egyre több polgárőrt látni az utcákon, pont az ilyen esetek miatt. Anno fényes nappal a nyílt utcán kezdtek el egy fiatal fiút rugdosni és ütni egy roma csapat(!) tagjai, a lépcsőházakban megtámadják az embereket, fiatal lányokat molesztálnak, stb... Sajnos a még kisebb településeken ennél sokkal rosszabb a helyzet, az ottani emberek félelemben élik a napjaikat.. Költöznének ők, de senki nem veszi meg azt a házat, mivel mindenki csak menne. Nagyon szomorú, hogy idős embereket támadnak meg, akik a légynek sem ártanak... De csak azt támadják aki egyedül van és aki könnyű ellenfél :(
2011. ápr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jó látni, hogy azért vagyunk páran, akik nem csak magukra gondolnak - és ez nem uncsi cigány ellenes duma, bár "uncsinak uncsi" lehet annak, akinek nem fáj, de semmiképpen nem cigány ellenes. Nyilván nem az összes cigánnyal van probléma, hanem egy réteggel. Óriási kontraszt tud lenni cigány és cigány között.
2011. ápr. 19. 03:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!