Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért "sírnak" a mostani...

Miért "sírnak" a mostani korengedményes nyugdíjasok, hogy eltörlik? Szerintem nagyon helyes, indok lentebb. Szerinted?

Figyelt kérdés

Mármint tényleg röhej, hogy 40-50 éves férfiak elmennek nyugdíjba még azért végül is erejük teljében. Oké, nyilván 65 éves bácsika nem fog már tüzet oltani, de pl. át lehet csoportosítani az embereket, irodai-diszpécseri munka, stb.

Maradjunk a tűzoltóknál: 45 évig tüzet oltanak, embereket mentenek, stb, a fölött pedig macskát hoznak le a fáról, baleseteknél segédkeznek, kisebb tüzeket oltanak. Szerintem ez így teljesen reális lenne. Abszurdum, hogy az ország fele eltartott valamilyen szinten, annak is nagy része nyugdíjas. Tessék csak dolgozni, és nem lábat lógatni. Anyám pl. gyógypedagógus, autistákat tanít, már szúrta egy kis idióta nyakon ceruzával, fojtogatta, kollegáját megharapták. Hát könyörgöm, ez nem ugyanúgy stresszes? Mégsem sír, hogy b*ssza meg, mért nem lehet nyugdíjas 45 évesen, és 62 éves koráig védheti magát és viselheti el a "beteg" gyerekek nyűgjeit, hagzavart stb.

Nektek erről mi a véleményetek?


2011. ápr. 17. 19:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
80%
Azok, akik a "túzvonalban" dolgoznak, jogosan mennek korkedvezményes nyugdíjba. De nálunk pl. azok a vámosok is elmehettek, akik 20 éven keresztül csak bepecsételtek az útlevélbe, még a repülőgépre sem kellet felmenniük soha, ők milyen veszélynek vannak kitéve? Ja, és az útlevelet sem kellett kivinniük, arra voltak mások. Másik, aki viszont elmegy nyugdíjba, ne dolgozhasson mellette + félmilláért, mert nálunk ez is természetes. Sajnos. Miközben a munkanélküliek száma egyre magasabb.
2011. ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
87%
Igen.Itt ez a probléma,hogy elmennek nyugdijba(oké)de ezenfelűl még elmennek ilyen olyan őrnek a másik 120-130.000 Ft-ért,ami azért lássuk be, nem korrekt.Barátnőm férje elég nagy fejes volt a rendőrségen,pár éve le nyugdijazták (55é most)kézhez kap 250.000 Ft-ot és ez nem elég neki,meg unatkozott is,igy elment őrködni még 100.000 Ft-ért.Ugyanakkor a fiatal biztonsági őrnek meg nincs meló,holott lehet két éhes gyereke várja otthon.Szóval evvel is kellene foglalkozni.
2011. ápr. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Valóban nem volt jó példa pont a tűzoltók, de nyilván ott is lehet átalakításokat végezni. De pl. már az említett vámosok is, gyak. irodai munka, és elmegy sokkal hamarabb. Szóval valóban át kell szervezni ezt az egészet, kora nyugdíj esetén ne dolgozzanak, hisz az meg a részükről szemétség. Csak okosan kéne. De mintahogy már írtam is, senkitől nem lehet elvárni, hogy 60 évesen még felrohangáljon a tizedikre. De akár ki lehet tolni a rendőröknél/tűzoltóknál, ha állapota alkalmas rá, dolgozzon. Persze ha nem, ne. Viszont aki nem folytatja, nyugdíjba megy, majd elmegy mellett dolgozni, keményen büntetni.
2011. ápr. 18. 14:16
 14/31 bumbi02 ***** válasza:
22%
szerintem az aki nyugdijba megy és emellett dolgozik, tegye. úgy vagyok vele hogy ez engem annyira nem háborít fel. Neki már nem kötelező dolgoznia, kapja a nyugdíját, ülhetne egész nap otthon, de mégis dolgozik, és ha nem is adózik belőle, akkor is dolgozik valamit, és közvetve gyarapitja az államot, azzal hogy barkácsol egy asztalt, vagy hasonló. persze nem etikus hogy nem adózik belőle, de azért annyira nem felháborító se, mint az amikor mások 0 munkával keresnek havi 500at plusz kapnak mindenféle juttatást és havonta 1,5 milliót tesznek zsebbe, a semmiért.
2011. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
78%

Szinte minden országban úgy van kialakítva a rendszer, hogy a katonák, rendőrök előbb mehetnek el nyugdíjba. Talán először ezt az a kiváltságot a Római Birodalom legionáriusai élvezhették, akik 20 év szolgálat után további 5 évet kiemelt zsoldért könnyített szolgálatban tölthettek el, majd 25 év után veteránokká váltak, és rendszeres anyagi juttatásban részesültek. Ehhez hasonló elvet alkalmazott pl. Bismarck is a katonáival szemben, és ma szinte mindenhol a világon létezik a rendvédelmiek számára valamilyen kedvezmény. Például a briteknél sok olyan alakulat van, ahonnan 10 év tényleges szolgálat után jár a teljes nyugdíj. Azt már itt szépen elsorolták, hogy milyen kockázatokkal, hátrányokkal jár egy ilyen munkakör, én még azt is hozzá tenném, hogy a rendőrnek a legkisebb hibájáért, is katonai ügyészség előtt kell felelnie egy több hónapig tartó eljárás keretében. Érdekes módon más nemzetekben egy társadalmi megbecsülés alakult ki ezekkel az emberekkel szemben, nálunk meg csak a mérhetetlen irigységet, és hangulatkeltést lehet tapasztalni.


Pár példa közelebbről az elmúlt hetekből :


Szlovákok :

A döntés még nem született meg, de az elhatározás igen: Szlovákiában megnyirbálják a rendvédelmi szervek különböző kiváltságait. A Radicová-kormány reményei szerint évi hetvenmillió eurót tudnak majd így megtakarítani. Júliustól a következő intézkedéseket tervezik: nem tizenöt, hanem húsz év után járna szolgálati nyugdíj. Ahogy a belügyminiszter, Daniel Lipsic fogalmazott, vége a 33 éves nyugdíjasokat produkáló rendszernek, jó esetben ugyanis a 18 évesen rendőrnek álló fiatalember 33 évesen nyugdíjaztathatta magát, és jogosult volt a szolgálati nyugdíjra. Ha a parlament is megszavazza a változást, 38 évre emelkedik a korhatár, csakhogy ez a változás nem mindenkit érintene. Azok, akik a törvény elfogadásakor a hadsereg, a rendőrség vagy a vámhivatal szolgálatában álltak, megnyugodhatnak: számukra marad a tizenöt év szolgálati idő. Az újaknak kell majd húsz évet dolgozniuk a szolgálati nyugdíjhoz.



Lengyelek :

"Megállapodás a lengyel egyenruhásokkal

Lengyelországban hosszas tárgyalássorozat végére kerülhet pont, még ebben a hónapban és megállapodik a kormány a rendőrökkel, a katonákkal és a tűzoltókkal a nyugdíjszabályok szigorításáról.

Ezek szerint a nyugdíjjogosultságért ott is tovább kell majd dolgozni, az eddigi 15 év helyett minimum 20 évet, és csak az 50 éves életkor betöltése után lesz mód nyugállományba vonulni. A kormány keményebben szigorított volna, mert 25 éves szolgálatot és 55 éves



Csak mellesleg, Pintér szerint (aki 1996-ban 48 évesen ment nyugdíjba, de milyenbe)évi 3 milliárd a nyugdíjasok miatti kiadás. Segítsenek már tisztelt kommentelők. A Debreceni stadion, vagy a magán testőrség mennyibe is kerül? Ha jól sejtem 12 és 10 milliárd ugye? Ebből vagy 8 évig fedezni lehetne a nyugdíjak kiadásait. Persze tudom első a vezír, második a remek világszínvonalú labdarúgásunk. S még csak nem is említettem a Fradit, vagy a sok (röhejes) futball akadémiát ami a sok sikeres sportembert kineveli.


Kimutatott tény, hogy aki legalább 5 évet szolgált hivatásosként annak a várható élettartama nem haladja meg az 55 évet ! A titkos szolgálatoknál ez 62 év.

Személy szerint nincs olyan hónap, hogy 2-3 volt kolléga halálhírét ne olvasnám. Jó páran voltak akik az első nyugdíjat nem tudták felvenni mert meghaltak. Az egyik 28 éves kolléga szolgálatban kapott szívinfarktust.


Sehol a világon nincs ennyi irigy ember mint itt.

A zsebbe sumák fizukat kapó zugmelós sokkal rosszabb mert egy kanyi járulékot nem fizet.

A kapu nyitva áll,fel lehet szerelni ki kell próbálni.

Ha lehúzol ugyan úgy vagy 25 évet a szervnél,megváltozik a felfogásod.

Kívülről könnyű osztani az észt,a tények ismerete nélkül.

Sokat büntet a rendőr?



Végül az anyagiak :

Az is nagy csúsztatás hogy megterhelik a nyugdíjkasszát.

A Nyugdíjfolyósító idei adatai szerint 15137 korkedvezményes nyugdíjas volt tavaly a rendszerben. Átlagosan 129 ezer nyugdíjat kaptak. Ez éves szinten kb.25 milliárd forint.

A nyugdíjkassza éves összege pedig az idei évre 3085 milliárd forint. Még az egy százalékát sem éri el a korengedményes nyugdíjak összege.

Ellenben a 386 képviselő tavaly 3,7 milliárd forintot vett ki a közösből ilyen-olyan jogcímen.

Ezen is érdemes lenne elgondolkodni.

2011. ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
40%

A másik meg az, hogy anyád, hogy került abba a szituációba? Mert azért látnia kellett volna ezt előre (Én skizók közt dolgoztam ! az egyik kollégámat megszúrták, nyakon....)ha régóta űzi ezt a szakmát. Egy másik meg előttem vágta el a saját nyakát pengével és még mesélhetnék, hát még egy tűzoltó.


Milyen sűrűn fordul elő az ilyen eset vele mert ha 30 év alatt történ ennyi akkor az nem sok sőt kevés!


Mióta gyógypedagógus?


Azért ez röhej, hogy egy tűzoltó, rendőr, börtönőr stb. munkáját hasonlítod a "beteg gyerekek nyűgeivel való foglalkozáshoz és a hangzavarhoz" !


Utoljára pedig visszakérdezek : mért dolgozik ott ha fél? Nem kötelező neki sem.


Ja és innen üzenem neki, hogy veled is elbeszélgethetne mert nálad is vannak gondok. Akarsz beszélni róla ?


Lövésed nincs ezeknek az embereknek a munkájáról de pofázni azt tudsz sok puhapöccsel egyetemben! Gondolom katona sem voltál és egy gyenge hátszélben a fing is benned marad olyan kemény vagy.

Szánalmas emberke !

2011. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

19:56-osnak: komoly ilyen hamar halnak(haltok)? Azért az a 62 év (a t.sz.-nál) igen karcsú....

Én úgy vagyok vele, hogy ez egy réteges probléma, szóval sok-sok "nyúlra" nem lehet ráhúzni egy "nagy kalapot".

2011. ápr. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
elég baj h ilyen a hozzáállás, hogy a macskamentés nem a tűók feladata ... inkább egy kis szemléletváltást kéen behozni hozzánk is
2011. ápr. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
én nem is a tűókra vagyok kiakadva, hanem a börtönőrökre, akik aztán ..art se csinálnak életükben, aztán mégis elmennek már "megfáradtan" 45 évesen .... durva
2011. ápr. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
67%

Pár évig mentős voltam, még az ezredforduló környékén. Gyakran 24 óráztunk, fertőző betegekhez mentünk, agresszív pszichiátriai esetekhez, - volt kollégám, akit megszurkáltak... - alkeszekhez, drogosokhoz, véres balesetekhez és halálesetekhez. A mentős nyugdíjkorhatár mindig is az aktuális maximum volt, 50-60 év közti munkatársaimmal hordágyaztunk emeletes házakból. Tudtátok, hogy egy hordágy nem fér be egy átlagos liftbe?

Szerintem egy fokkal se rosszabb a munkája egy rendőrnek, tűzoltónak katonának, viszont azok közül a fiatal tűzoltók közül, akikkel akkoriban együtt érkeztünk pl. balesetekhez, ma már többen nyugdíjasok, míg a volt kollégáim közül többen már meghaltak és egyik se 60 pár éves nyugdíjasként!!

Akinek annyira fáj a szíve a rendőrökért tűzoltókért, azok miért nem kezdtek el sírni az elmúlt években azokért, akik szintén megérdemelnék!?

Tévedés ne essék, szerintem nem kibővíteni kéne mentősökre, eü.dolgozókra, pedagógusokra, hanem igenis mindenki dolgozzon a normál nyugdíjkorhatárig!

Az nem állapot, hogy másfél millió termelő munkát végző emberre jut nyolc és félmillió eltartott vagy állami alkalmazott.

Szintén ne essék tévedés, nem azt mondom, hogy az állami alkalmazottak fölöslegesek és nyűg, hiszen a fentebb említett szakmák is mind állami alkalmazottak de attól még a másfél milliónak kell megtermelni a bérüket, juttatásaikat, munkahelyeik fenntartását.

A csőd elkerüléséhez igenis mindenkinek el kell fogadnia, hogy nincs ingyen ebéd.

Ez van.

2011. ápr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!