Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért "sírnak" a mostani...

Miért "sírnak" a mostani korengedményes nyugdíjasok, hogy eltörlik? Szerintem nagyon helyes, indok lentebb. Szerinted?

Figyelt kérdés

Mármint tényleg röhej, hogy 40-50 éves férfiak elmennek nyugdíjba még azért végül is erejük teljében. Oké, nyilván 65 éves bácsika nem fog már tüzet oltani, de pl. át lehet csoportosítani az embereket, irodai-diszpécseri munka, stb.

Maradjunk a tűzoltóknál: 45 évig tüzet oltanak, embereket mentenek, stb, a fölött pedig macskát hoznak le a fáról, baleseteknél segédkeznek, kisebb tüzeket oltanak. Szerintem ez így teljesen reális lenne. Abszurdum, hogy az ország fele eltartott valamilyen szinten, annak is nagy része nyugdíjas. Tessék csak dolgozni, és nem lábat lógatni. Anyám pl. gyógypedagógus, autistákat tanít, már szúrta egy kis idióta nyakon ceruzával, fojtogatta, kollegáját megharapták. Hát könyörgöm, ez nem ugyanúgy stresszes? Mégsem sír, hogy b*ssza meg, mért nem lehet nyugdíjas 45 évesen, és 62 éves koráig védheti magát és viselheti el a "beteg" gyerekek nyűgjeit, hagzavart stb.

Nektek erről mi a véleményetek?


2011. ápr. 17. 19:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
23%

10.14: Itt a pont!

És kíváncsi lennék, melyik válasz lenne túlsúlyban arra a kérdésre, hogy miért lettél tűzoltó?

1./ Szeretem az életem kockáztatni, mások értékeiért meghalni, ahonnan mindenki menekül, oda menni.

vagy:

2./ ha szerencsém van, hetekig semmit nem kell csinálni, ha van néha kivonulás, akkor meg direkt jólesik az a kis testmozgás. És 42 évesen én már vidám nyugdíjas lehetek! Ha szerencsém van.

2011. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért a tűzoltóknak járna rendesen a korkedvezmény és egy kicsit több fizetés. Szar fizetésért égő házakba mennek be a ti szaros élteteket megmenteni, halottakat szednek ki összetört autókból, esetleg épp a keze között hal meg valaki.... azért ezt fel is kell dolgozni.
2011. ápr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
41%

Nem olvastam végig az összes hozzászólást ezért nem tudom valaki említette e már amit most mondok. Ha igen akkor bocsánat.


Nekem csak az lenne a kérdésem hogy ha valaki elmegy tűzszerésznek, katonának, tűzoltónak, rendőrnek akkor azokat előbb falhoz állítják megfenyegetve őket hogy le lesznek lőve vagy esetleg szabad akaratukból döntenek úgy hogy ezt a szakmást választják. Nem hiszem hogy bárki kényszerítené őket hogy például rendőrök legyenek.Gondolom mindenki tisztában van azzal hogy milyen veszélyekkel jár ez a szakma, és ha még is úgy dönt hogy ezt választja az azt jelenti hogy a veszélyeket elfogadja.


Az is érdekes lenne ha megvizsgálnák hogy valaki miért megy rendőrnek? A korai nyugdíj, vagy a "hatalmas" fizetés miatt. Szerintem egyértelmű melyik nyerne.


Szerintem teljesen jogosan vonják meg tőlük a nyugdíjt. Lehet én is csak azt szajkózom mint a többiek de 40-45 évesen tényleg ne menjen nyugdíjba senki főleg ha életerős emberről van szó. Bár a rendőri állományt elnézve az életerős kifejezés kicsit túlzó mert ha az iskolába megcsinálod a fizikai felvételit és bekerülsz az állományba elég nagy bénának kell lenni hogy a kondíciód miatt kiess mivel utána nem nagyon törődnek vele.(elég végignézni azon mennyi túlsúlyos rendőr van)


Szerintem is átképzéssel kellene megoldani a dolgot, kiegészítve azt egy sor másik dologgal mert annyi hely valószínűleg nem lenne hogy mindenkit elhelyezzenek.

2011. ápr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 bumbi02 ***** válasza:
93%

Nem hiszem hogy bárki kényszerítené őket hogy például rendőrök legyenek.Gondolom mindenki tisztában van azzal hogy milyen veszélyekkel jár ez a szakma, és ha még is úgy dönt hogy ezt választja az azt jelenti hogy a veszélyeket elfogadja.


Az is érdekes lenne ha megvizsgálnák hogy valaki miért megy rendőrnek? A korai nyugdíj, vagy a "hatalmas" fizetés miatt. Szerintem egyértelmű melyik nyerne.


miért nem mentél el rendőrnek ha ennyire csábító? én már fentebb kifejtettem hogy nem feltétlen a "veszély" miatt jöhetnek el a rendőrök 22 év szolgálat után.. olvass visszább, nem írom le megint. és szerintem meg az hogy valaki vállalja azt hogy tüzoltó lesz, rendőr, vagy katona,(kiegésziteném még lehet az orvosokkal?) , és te is írtad hogy önként vállalja, akkor szerintem megérdemlik... Meg ez nektek miért fáj? Irigység. ennyi. Mindenkinek meg van az esélye hogy elmenjen rendőrnek, nem? de.

2011. ápr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
19%
Persze hogy hogy megvan az esély. Én is lehettem volna de megjött az eszem. Engem nem érdekelt a rendőri munka a nyugdíj miatt pedig nem mennék rendőrnek. Én nem írígykedem rájuk, miért tenném. De én még mindig azt mondom hogy semmi joguk a korai nyugdíjhoz. Nem kell őket sajnálni, mivel ők választották. Tisztában voltak vele hogy milyen veszélyekkel jár de ennek ellenére vállalták.
2011. ápr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
54%

A "A válasz írója 48%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 07:47"- nek !


Én voltam a


A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 04-18 19:56

és a

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 04-18 20:49


Elárulok neked egy titkot ! Börtönőr voltam ! Nem tudtok semmit erről (a többiről se!!!) a szakmáról és jár a szátok. Te voltál már egyáltalán börtönnek csak a közelében ? Kétlem! A haverok közt van tűzoltó is. Az sem igaz, hogy bent alszanak csak. Meg ha lefekszenek abban az alvásban sincs semmi köszönet mert gyomorgörcsel várják, számítanak a riasztásra. És e közben te ? Hulla részegre iszod magad egy tuctuc diszkóban a hasonszőrű okos emberkékkel akiknek fingjuk sincs az életről.


A "A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 00:23-nek.


Igen ez így van sajnos. December elején beszéltem egy közvetlen kollégámmal, eltelt 2 hét és mondja egy kollegina, hogy egy hete meghalt. 52 éves volt.

Nem láttok bele a tragédiába sem. Egy ilyen idős embernek még lehet, hogy nevelni való gyereke van.

Amikor felszereltem makk egészséges voltam. Most olyan egsézséges vagyok, hogy a gyógyszereim kedvezménnyel (amíg volt rájuk az) közel 30000ft tesznek ki.


Az viszont részemről (!!!) nem igaz, hogy a nyugdíj miatt mentem el ebbe a szakmába dolgozni. Őszintén, huszon pár évesen hol jár az ember esze a nyugdíjon? Ez hülyeség !!! A ruhapénz és a 13. havi ( akkor még adtak ) volt az ami megfogott . Mert akkor még nem volt délutános és éjszakás pótlékunk sem.

Elkezdtek pedálozni a szakmátokkal. Te ezt csináltad Ő meg amazt. Egyetlen egy hozzászólást sem olvastam a hivatásosak részéről, hogy bár melyikőtök szakmáját fikázta volna ! Ti feszt ezt teszitek. Legutoljára egy pék csaj verte a nyálát, hogy milyen keményen dolgoznak a pékek. Igen ez így van ! Amikor én kezdtem a börtönben 17000ft volt a fizetésem 12/24- 12/48-as rendben, az öcsém barátja aki 6 évvel fiatalabb nálam akkor kezdett el pékként dolgozni közel 60000ft-ért egy maszeknál !


Az állami alkalmazottak bérét is nekik kell kitermelni.

Most csak a rendvédelmisekről beszélek. 9-10000 fő van korkedvezményes nyugdíjban és állományban saccra 40-60000. Ezek az emberek dolgoznak. Nem kenyeret sütnek, nem esztergálnak de dolgoznak. Elgondolkoztatok már azon, hogy közel 2000000 roma van ma Magyarországon (minnden 10 szülésből 8-9 cigány)? Ezek hány százaléka végez termelő munkát ? 1-2% (se)? Mennyi köztük a """rokkant"""? Megközelítőleg 50-100 ezres nagyság lehet és (!) nem hallottam olyat, hogy közülük kidobtak volna egyet is a FÜV-ről. A Magyart az mint a macskát szarni úgy hajigálják kifelé. De tovább megyek : a gyerek bizniszről biztos hallottatok már. Az neked , nekem és a többiekenek havi több száz ezres összeg /család/ hónap ! Ja, hogy Ők megérdemlik ? A többi segély forrásról ne is beszél amiket mind ki is használnak. Abból van nekik X5 bömös.


A "A válasz írója 54%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:00


Nekem csak az lenne a kérdésem hogy ha valaki elmegy tűzszerésznek ........"


Először is nem olvastam egyik "szerv" ajtaján sem, hogy "hollesz" nem mehet oda dolgozni ! Azt nem állítom (sőt), hogy az első kőrben nem estél volna ki az alkalmasságin legyen szó bár melyik testületről ! Az meg, hogy egy ismeretlen szakmáva tisztában lenni megint hülyeség. Honnan ? Nekem volt 1 (egy) szomszédom akinek a sógora börtönőr volt de én nem ismertem az illetőt. Most akkor Én tisztában voltam azokkal a dolgokkal amit fentebb a másik hozzászólásomban írtam? Fogalmam sem volt róla !

Beszéltek annyi baromságot , hogy az nem semmi.


Azt meg , hogy senki sem kényszerített arra, hogy .....(akármi).. legyek , el lehet mondani minden szakmával kapcsolatba, kezdve a mentőstől a pékekig ! Szerintem.


AZ ÍRÍGYSÉG BESZÉL BELŐLETEK CSAK !!!


"hollesz" megjött az eszed ? Arra még várnod kell pár évet a válaszaidból ítélve. De még lehet akkor is necces.

2011. ápr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem én mindent elmondtam amit kell. Gratulálok hogy te ilyen értelmes tünemény vagy. Igen ez az én véleményem. Én legalább olyan szinten belelátok a dolgokba hogy a családban van tűzoltó és rendőr is, sőt képzeld a baráti társaságomban is. Na erre varjál gombot.:) Abszolút nem irigységből írtam amit írtam. Bár te ezt biztos jobban tudod. Pont az ilyen emberek szoktak ezzel az "érvel" takarózni mint te. De persze ez ebben az országban már nemzeti hagyomány. Nem az irigységre gondolok, hanem arra hogy minden baromságot ellehet ezzel az egy kis mondattal intézni:) Neked ez nem tettszik? Szíved joga. Engem nem érdekel. De abszolút jogosan fogják elvenni tőlük az kornyugdíjat, már ha elveszik.


Ezzel a tűzszerész dologgal pedig nem tudom mit akartál mondani. De majd ha "megjön az eszed" és kitalálod akkor dobj egy kommentet hogy így is tanuljak "bölcs" személyedtől:)


UI: Ha már ide írogatsz, legalább annyi gerinc legyen benned hogy a nicknévvel és nem anélkül nélkül teszed.:)

2011. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
34%

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:40-ES VAGYOK .


Nincs nick nevem mert nincs. Mondjuk nem tudom egyáltalán nekem írtál-e mert én egy betűt sem írtam a tűzszerészekről , szóval borul az egész. Nem tudom a takarózást mire értetted de mindegy is. Az meg, hogy körülötted ki hivatásos qvára mindegy ha te nem vagy az ! Ennyi.

2011. ápr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Te elmebajnok, az idézet volt ha nem látnád ! Lábon hordtad ki az agyhalált mi?
2011. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

Te "elmebajnok" Ha idézetet írsz akkor legalább egy kis sorközt hagyj ne írj egybe mindent. Így is a sok okosságból amit írsz nehéz kihámozni mit is akarsz parányi agyaddal üzenni:)


Nem teljesen mind1 mit mondanak az ismerőseim. Mivel ők benne vannak te pedig nem. Szóval ha lehet ne okoskodj. Talán inkább nézz szét a világban. Mondanak egy véleményt és te hülyeségnek tartod, egyből jössz hogy te megmondod a frankót, mert te és a hatalmas élettapasztalatod... Nagyszerű. Téged így neveltek. Persze te sem dolgozol a szakmában de azért te oszthatod az észt. Kellenek ilyen emberek is, ha másnak nem hát elrettentő példának.


Egyébként mindenki magasról leszarja hogy mennyit kerestél a pályád elején. Választhattál volna te is más munkát ha pénz fontos lett volna, de neked gondolom a kemény smasszer imázs mindennél többet jelentett.:) Vagy csak nehezen ment a tanulás a suliban és mondták neked hogy annak még jó lehetsz.


Egyébként miért érdekelt téged mennyit keres a pék haverod? Vagy talán csak irigykedtél?:D:)


Na menj és végezd a munkád. Gondolom pihenned is kell előtte mert nagyon nagy agytornával jár ez a meló amit te űzöl:) De tudod alantas embernek alantas munka...:D Na szevasz!

2011. ápr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!