Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a külföldre...

Mi a véleményetek a külföldre vándorló orvosokról? Jogos-e, hogy diploma után rögtön külföldre mennek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 14:56
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
36%
Abszolút nem jogos. Én a kormány helyében szerződést íratnék velük még az iskola alatt hogy 6-7 évig maradniuk kell, vagy fizethetik a tanulmányi költségeiket vissza, persze kamatostul!
2011. máj. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
78%
Jogos. Menjenek és tanuljanak! A kormány dolga viszint az, hogy megteremtse a lehetöséget, hogy vissza is jöjjenek a tudással.
2011. máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
92%
az a gond hogy itt mindkét oldalnak igaza van.
2011. máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon is jogos. A nagy büdös semmiért miért rohadjanak ezen a putri Magyarországon?
2011. máj. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
6%
Vasfüggöny kéne ide, vagy legalábbis olyan nehéz legyen Magyarországról nyugati országba költözni, mint Ukrajnából az EU-ba!
2011. máj. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem pedig ha már az állam annyi pénzt öl a taníttatásukba, akkor utána fizesse is meg őket. Elfogadható fizetésért nyilván ők is itthon maradnának. Nem hiszem, hogy azért tanulnak 10 évig, hogy utána megélhetési gondjaik legyenek. Persze, lehet mondani, hogy ott a hálapénz, de külföldön nincs ilyen, mert ott meg vannak fizetve... Itthon pedig kénytelenek elfogadni/kérni egy normális életszínvonalhoz...

Tehát amíg a fizetések a béka s.gge alatt vannak, addig az állam ne kényszerítsen senkit arra, hogy ebbe bele is törődjön.

A spórolást pedig 1000 más helyen is el lehetne kezdeni...

2011. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
90%

Mint adófizető mérges vagyok, hogy az adómból taníttatásukra fordított pénz kárba megy, miközben tőlem nagy pénzeket vonnak le adó és járulékok formájában, ha pedig orvoshoz kell mennem, akkor fizethetek súlyos tíz-százezreket, különben az ellátás kritikán aluli, mert nincs orvos, nincs pénz semmire.


Mint ember nagyon is megértem őket és én is külföldre mennék a helyükben. A számlákat ki kell fizetni, a boltban a tejet-kenyeret ki kell fizetni, a munkakörülmények pedig botrányosak.

2011. máj. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
93%

"Vasfüggöny kéne ide, vagy legalábbis olyan nehéz legyen Magyarországról nyugati országba költözni, mint Ukrajnából az EU-ba!"


Na és akkor jó lesz???? Hogy együtt döglünk éhen?

Az miért nem alternatíva, hogy kapjanak tisztességes bért?

2011. máj. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
84%

Teljes mértékben megértem őket. Mi a francért maradjanak itt? Egy kezdő orvos fizetése annyi mint egy utcaseprőé. És az államnak nem azt kell csinálni, hogy szerződést aláíratni meg stb, hanem megteremteni azt a körülményt(fizetés, megbecsülés, munkakörülmények) ami miatt az orvosok akarnak itt maradni.

Egyáltalán van olyan aki itt akar maradni ebben az országban a jelenlegi helyzet alapján?


Én is mint sokan el akarok majd menni ha végeztem.

2011. máj. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
94%
Én mondjuk webprogramozó vagyok, de megpattantam én is mint frissdiplomás. 6 hónapig vártam, mondom majd lesz munka, csak találok, persze hiába vettem az újságokat néztem a netet mentem be irodákba semmi. Na jó mondom uccu el innen. Most van egy megbecsült állásom és körülbelül háromszor annyit keresek alkalmazottként mint akik a főnökeim lettek volna Mo-on. Én azt tanácsolom az orvosoknak is, ha van elég talpraesettségük, csinálják meg a sorsukat. Nem tartom hülyeségnek a nemzeti érdekeket meg satöbbi, de amilyen az adjonisten olyan a fogadjisten. Nem az én dolgom éhen halni, ha nem tudok dolgozni.
2011. máj. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!