Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Látta már valaki ezt a videót?...

Látta már valaki ezt a videót? Vélemények?

2011. máj. 13. 22:55
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Ez sajnos így igaz ahogy elmondja és ténylegesen megoldást kéne találni a nő által megnevezett problémák tömkelegére...
2011. máj. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
férgek
2011. máj. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
nem lehet együtműködni a cigányokkal
2011. máj. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Sz1u ***** válasza:
40%

Megnéztem a videót.


Sok igazságot mondott Bernáth Magdolna, DE!


Egy néhány dolog nem tetszett a riportban:


- Adtak a cigányoknak földet: 3 hektárt 30 családnak. Hobbikertnek jó, de megélhetésnek nagyon kevés. Ráadásul tényleg nem értenek a földműveléshez és valószínű nem is szeretnének. Ez olyasmi, mintha nekem a kezembe nyomnának egy hegedűt és muszájból meg kellene tanulnom. Tehát szerintem ennek a földosztásnak csak látszat feelingje van...

Csak egy kicsit gondoljon bele mindenki (mielőtt lepontoz), hogyha kapna 1000m2 földet (ahol lakik), mit kezdenek vele?


- 30-32 éves fiataloknak 8-10 gyereke van. Lehet van ilyen, de azért ez általában egyáltalán nem igaz.



Munkahelyeket kell teremteni és kész! Dolgozni fog a cigány is (mint tették anno a békebeli korszakban is: pl. jellemzően építkezéseken, zenészként, kosárfonóként, vályogvetőként...stb...stb...). Viszont megalázottként létezni csak sarokba szorított oroszlán...


Nyomjátok a piros pacsikat!

2011. máj. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapsz piros pacsit, viszont:


"Ráadásul tényleg nem értenek a földműveléshez és valószínű nem is szeretnének."


"Munkahelyeket kell teremteni és kész! Dolgozni fog a cigány is."


Iskolai végzettségük nulla, szaktudás nulla, nyelvtudás nulla. Ki a fene alkalmazna olyan dolgozót aki alig tud írni/olvasni/számolni és nem ért, és nem is akar érteni semmihez? Senki. Mi az, hogy nem akarnak a földműveléshez érteni? Ha két opció lenne 1.) Megdöglik 2.) Kapál, valószínűleg akarnának érteni hozzá.

2011. máj. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

MIndig felmegy a vérnyomásom,amikor a földművelést a kapálással megoldottnak hiszik.

Igaz,nem szakmunka,de aki nem ért hozzá,az több kárt csinál,mint hasznot. Nem mindegy,hogy milyen mélyen kapál,nem mindegy,hogy megtudja-e különböztetni a akulturnövényt a gaztól.

A termelés nem csak abból áll,hogy vetek,kapálok és aratok.

Kellene egy szakmai irányító,kell pénz a trágyára, vetőmagokra,növényvédőszerekre stb. Kell a területen öntözési lehetőség stb.

A baj,hogy akik az ilyen programokat kitalálják,maguk sem értenek a mezőgazdasághoz.

2011. máj. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Ozmium42 ***** válasza:
82%
A videóban arról is szó volt, hogy kertész is segített nekik. Hiába...
2011. máj. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem teljesen igaza van a nőnek. Ez az egész a nem akarásról szól. ha én szegény vagyok, éhezem, lopni kényszerülök, erre adnak egy kis földet, hogy tessék, termesszek meg magamnak némi zöldséget mondjuk, akkor nem azzal kezdem, hogy kifogásokat keresek, hanem megkélrek valakit, magyarázza el, hogy kell csinálni, majd nekiállok, és örülök, hogy ennyit kaptam. De a magyar ember haljon éhen, a magyar szegénynek nem jár semmi ilyen. Egyébként már a Kádár-rendszerben is voltak próbálkozások a cigányság integrálására, eredménytelenül. Ezek képtelenek együtt élni normális körülmények között, még egymással is, nem hogy más népekkel. Durvább intézkedések szükségesek ide. Hozzáteszem, nem lenne velük semmi gondom, ha nem lopnának, nem vernék a magyarokat buliban, utcán, bárhol, illetve nem gyilkolásznának... ja, és ha nem ülnének jó időben állandóan a Fő téren, csapatostul, 10-15-en kiülnek, már úgy félnek tőlük az emberek, mindenki messziről kerüli őket. És még annyit, hogy a magyar tolvajt, a magyar gyilkost ugyanúgy megvetem, csak hát a cigány sokkal gyakoribb.
2011. máj. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Következő választásokon mindenki szavazzon a jobbikra és ne a fideszre mert ők csak védik a cigányokat, azt mondta a fidesz hogy 2014 a változás éve lesz, miért is? azért merrt akkor lesz a választás és így hülye magyarok megint rájuk szavaznak, komolyan emberek, inkább adjunk egy esélyt a jobbiknak, lehet hogy ők se lesznek jobbak, de ne legyünk olyanok mint a cigányok, hogy jó nekem lopásból megélnem, nem fogok dolgozni, pedig azzal lehet hogy jobban járna
2011. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
474-en látták. Tehát a kérdésre a válasz: igen, látta már valaki.
2011. máj. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!