Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Alanyi jogon kap saját lakást...

Alanyi jogon kap saját lakást a cigány, ha dolgozik? Tényleg meglépik ezt? Mi jöhet még?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 13:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
91%

"Félnek, hogy ha netán megoldódik a cigányügy, akkor kiderül, hogy saját maguk is sokat tehetnek arról, hogy szar az életük."


Ha megoldódna a cigányügy, akkor Magyarország egy nyugodtabb hely lenne közbiztonság szempontjából. Viszont most lehet elcsüggedsz te ostoba fajankó, de nekem Jobbikos létemre ugyancsak jó életem van. Sikerült elérni, mert én tudok viselkedni és akarok is tanulni és dolgozni, nem úgy mint oly sok kisebbségi emberke.

2011. máj. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom ezt melyikünknek szántad, de ha nekem, akkor nagyon tévedsz ha azt hiszed hogy nem örülök annak ha jól élsz. Tudod az olyanok mint én akik sikeresek és jómódúak sokkal jobban örülünk ha elégedett, boldog embereket, családokat látnak, mint elszegényedett, putriban élőket, akikben ott a bűnöző hajlam is akár. Ezért is lenne szükség valami megoldásra, és pont ezért nem kellene annyira ellenezni ha lépéseket próbálnak tenni roma ügyben.
2011. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
100%

"Saját jogán lakáshoz juthatna az a roma család, amely iskolába járatja a gyerekét, és legalább az egyik szülő munkába áll - mondta Farkas Flórián, az Országos Roma Önkormányzat"


Hál'istennek az Országos Roma Önkormányzat NEM A MAGYAR KORMÁNY. Még...

2011. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
8%

"Viszont most lehet elcsüggedsz te ostoba fajankó"


Csügged a halál, örülök, hogy jól élsz. A mondatom azoknak szólt, akik folyamatosan cigányoznak, hogy miattuk tartanak ott ahol, aztán meg az összes megoldási javaslatot lehurrogják, hogy fúúj hogy képzelnek segíteni a problémán, miközben nekik sincs munkájuk.

2011. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
97%

13.45-nek

-Ment a pont neked.Nekem sem érdekem,és evvel gondolom még jó sokan igy vagyunk ebben az országban.

-Kolopele válaszadónk meg ha annyira szivén viseli a cigányok sorsát,vegyen nekik lakóparkot,és utaljon hozzá havonta családonként egy fizetést ajándékba.Feltételezem módjában áll,tehát a lehetőség adott részéről.

2011. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
98%

Hogy is van ez?- A tisztességesen dolgozó családokat gyerekekkel együtt kilakoltatják,mert bedőlt a hitelüket egyszerűen nem tudják tovább fizetni?

-Munkanélkülivé vált családoknak a lakását elárvereztetik,mert tartozásuk van a közüzemi szolgáltatónál?

-A CIGÁNYOK MEG LAKÁST KAPNAK,MERT MEGMOZDULNAK VÉGRE VALAHÁRA? SZIVESKEDNEK MUNKÁT VÁLLALNI? SZIVESKEDNEK EGY TANKÖNYVET A KEZÜKBE VENNI? Mi folyik itt ebben az országban? Itt érdemes buta,primitiv cigánysorba születni?-mert csak akkor érvényesülsz?

Kolopele drága....

-Te könnyen beszélsz,és könnyen irogatsz a monitor elől kényelemben gondok nélkül.Ha annyira támogatod ezeket a dologtalan embereket,miért nem karolod fel őket te? Az állam adjon nekik lakást??-hogy még jobban érezzék magukat,és mégtöbb kölyköt szüljenek a nyakunkra? Gondolkozzál már egy cseppet ember..

2011. máj. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
94%

"Félnek, hogy ha netán megoldódik a cigányügy"


Ötszáz éven át nem oldódott meg. Ám megszülettél te és hipp - hopp...


...most sem oldódik meg. :D

2011. máj. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
100%

15:22-esnek teljesen igaza van.

Jobbikos vagyok, de mielőtt még egyből elítélnének drága liberális embertársaim, kifejteném pontosabban, mit is gondolok erről az egészről.

1. A roma integrációval próbálkoznak évtizedek óta, sikertelenül. Próbálták szép szóval, normálisan, segítő szándékkal integrálni őket a társadalomba, hogy ők is hasznos tagjai legyenek az országnak. Rengeteget próbálkoztak már elődjeink, rengeteg, liberalista felfogás szerinti intézkedést bevetettek, de be kell látnunk több évtized sikeretelenség után, hogy ez így nem működik! És itt félretettem, hogy jobbikos vagyok. Nem utálom őket, sőt fiatalként jóban is vagyok 1-2 cigánnyal, mivel engem sosem bántottak, sőt rendesek voltak velem. De! Amikor a szomszéd falubeli cigányok 2x raboltak ki minket, a saját unokatestvérem szégyenszemre leállt egy cigánnyal, akivel évekig semmi gondja nem volt a családnak, de amikor már az 5. gyerekével terhes most (ez már a 6. lenne, csak egyszer elvetélt), és néha, ha látom őket, látom, hogy él az a mostani 4 gyerek is, ráadásul hiába csak félcigányok, teljesen az apjára ütött mind... hát elgondolkoztató számomra az egész helyzet. Vagy amikor a buszon kiskoromban a cigánygyerekek fenyegettek, lány létem ellenére egy cigánygyerek állandóan meg akart verni... utólag, de kinyílik a bicska a kezemben, amiért ezek miatt tele lettem félelmekkel. És a mostani gyerekeknek sem jobb a helyzetük, sőt sajnálom őket, és nem akarom, hogy a gyerekemnek is ilyen környezetben kelljen felnőnie. Fiatal felnőttként is, ahogy lehet, kerülöm a cigányokat, és valljuk be, mindenki ezt teszi az utcán! Ők azok, akik félelmet keltenek. És nagy része abszolút nem akar beilleszkedni, a nagy része csak pénzt akar a semmittevésért (a saját unokatestvérem is beállt közéjük, szóval tudom... gyerekszülésből akarnak megélni)! Sajnos ez az igazság, csak vannak, akik ezt már ki merik mondani, és vannak, akik még takargatják.

2. Miskolcon pl, bár más okból (az ok ezúttal lényegtelen), de kaptak lakásokat vidéki cigány családok. Nem találom a videót youtube-on, de bebizonyosult, hogy azok a viselkedni, normális életvitelre képzelen emberek egyszerűen nem képesek a többiekkel együttélni, egy eredetileg is miskolci, ott élő cigány srác maga nyilatkozta, hogy egyszerűen förtelmesek, és nem lehet velük mit kezdeni. Még a cigányt is zavarja az, amit a másik cigány művel. Így adjanak lakást nekik? Előre sajnálom a leendő szomszédjaikat. Üvöltözés, verekedés, kosz, zaklatás és társai... és ezt köteles lesz mindenki elviselni a környékükön. Ha szól nekik az ember, akkor meg meg akarnak verni, ilyen egyszerű (volt már dolgom ilyen cigányokkal, egyszerre balhéznak, képtelenek értelmesen viselkedni). Ráadásul a macskám, állítom, tisztább némelyiknél. Tényleg tisztelet a kivételnek, tudom, hogy vannak rendes cigányok, én is ismerek olyanokat, de az ilyen, aki képtelen normálisan viselkedni, a társadalmi normáknak megfelelően élni, azt ki kellene tenni egy sivatag kellős közepére (nem házat adni nekik) - akár magyar, akár cigány, akármi.

Tudom, hogy ezt látják otthon gyerekkoruktól fogva. Viszont a kitörési vágy sincs meg bennük, hogy többek legyenek az őseiknél. A nagyszüleim egytől egyig parasztok voltak 4 általánossal, akkor én is legyek paraszt, kapáljak otthon egész nap? Nem, én akármit is láttam, feljebb akartam lépni, ezért tanultam, tanulok, hogy diplomám legyen, hogy jobban élhessek. Az egész csak akarás kérdése. Azzal pedig, hogy otthon ilyen rossz példát látnak, egy valamit lehet tenni, bármilyen durva is, elszakítani a családjuktól őket, és normális körülmények közt nevelni őket, mivel otthon sosem lesz belőlük értelmes, normális ember, aki képes úgy élni, hogy azzal ne zavarja, akadályozza embertársait.

Szóval úgy gondolom, próbálkoztunk már eleget, a szép szóra nem hallgattak, így már nem nagyon maradt választás. Eléggé elszemtelenedtek, az utóbbi időben különösen, a megyénkben is (Vas) már egyetemistákat vernek, gimnazistákat vernek, kéregetnek (múltkor az egyiknek adtam 100ft-ot, erre nem volt neki elég, majdnem megvert, hogy adjak neki többet), sorolhatnám. A beilleszkedésüket, ha máshogy nem megy, ki kell kényszeríteni, ugyanis ez nem az ő javukat szolgálja, hanem a miénket elsősorban, hogy egy élhető országban élhessünk. Hogy mondjuk 70 évesen ne 3 vigánygyerek öljön meg minket 500Ft-ért.

2011. máj. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet hogy még adót sem fizetsz, csak mi tartunk el."


Sejtettük kolop, hogy megen te leszel a haza nagy megmentője. xD

2011. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyilvánítsuk ki őket egyenesen felsőbbrendű fajnak, akiknek mi csak az alantas szolgái vagyunk. Hiszen úgyis ez lenne a legvégén, akkor meg már nem jobb előbb meglépni?
2011. máj. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!