Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit fognak még kitalálni? Aki...

Mit fognak még kitalálni? Aki csak egy gyereket tud vállalni, akár anyagi, akár egészségügyi okok miatt, annak legyen még nehezebb?

Figyelt kérdés

[link]

"„emögött az a feltételezés áll, hogy egy kétkeresős család komolyabb erőfeszítés nélkül el tud tartani egy gyermeket”."

Honnan veszik, hogy az egy gyerekes családok 2 keresősek?


Inkább azt kellene bevezetni, hogy a több gyerekre ne járjon magasabb családi pótlék, és pl. maximum 4 gyerekre járjon a családi.

Akkor nem lenne megélhetési gyerekszülés.


2011. máj. 29. 08:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
69%

Te a politikai nyilatkozatokat tényleg komolyanveszed?


Minden onnan ered hogy nincs elég munkalehetőség.

Az pedig azért van, mert a korrupt politikusaink, a nyugati gazdasági diktátumokat feltétel nélkül elfogadják.

Ugyanis a nyugati diktátorok kennek a legbőkezűbben mióta Eu s ország vagyunk. Igy előbb a rendszervarázslás vadprivatizációjának lettek hatalmas munkanélküli áldozatai, 2004 után meg az Eu nak.

Ez mára odáig fajult, hogy a valódi munkanélküliség kb 30-35%, ami miatt nem is létezhet munkaerő piac, az az a reálbérek lefelé mennek. Ebből az "átlag"emberek nem képesek megélni és nem fizetnek elég adót hogy az állam működhessen és a szocháló ne szakadozzon.

És máris egy spirálban találjuk magunkat.

Hiszen a legrosszabb helyzetbenlévők nem használják a szochálót hanem kihasználják. " más választásuk nincs"

A többiek meg ütnék őket, mert abból az amúgy is nagyon kevésből nem akarják ezt támogatni.


Mi a megoldás? " amibe úgy sem mennek bele a politikusok"


Kiemelni a gazadsági bűnözést a mentelmijog alól, és meg 5× rözni a büntetési tételeket. Civil kézbe " szakszervezetek, civil közgazdászok, stb kezébe adni az állami és önkormányzati költségvetésből megvalósúlt és a priváttal összefonódott üzletek ellenőrzését.

Mind ezt úgy hogy megyénként felálított civil bizottságok alakuljanak, és rotációs rendszerrel ellenőrízhessenekmás más megyéket.


Mennyire egyszerű, ugye?

Csak hogy ebből semmi nem lesz soha, mert a politika ebbe soha nem menne bele. Mert akkor 10ed ennyit nem tudnának lopni!

2011. máj. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk 1 gyerekünk van és a férjem dolgozik csak én nem találok munkát. Szeretnénk még egyet de, az 1 gyereket is alig tudjuk eltartani így aztán nem lesz másik. Ennyi.

Ha olyan sok az 1 gyerekes akkor támogassák a két gyerekeseket.

2011. máj. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezek egyre inkább úgy néznek ki, mint burkolt megfogalmazás arra, hogy a fehérek nem kapnak családi pótlékot, csak a barnák.

És most lehet lepontozni!!


Egy gyerekes, két keresős család: átlagos fehér família.

Sok gyerekes, nem két keresős, ill. munkanélküli család, akik a csp-ből élnek: kokerók.


És szóljatok, ha tévedek, de a "mélyszegénységben élő" lett a roma polkorrekt szinonimája, holott NEM minden roma etnikumú munkanélküli, él mélyszegénységben, nem mindnek okoz gondot a rezsi fizetés, a gyerek iskoláztatása, ahogy igenis van olyan magyar, amelyik még hitványabbul él mint a putrisoron egyesek.


Ezekre én már szólni se tudok. Főleg, mikor Orbán (télleg Orsós?) ilyeneket nyilatkozik, hogy mi meg majd az ország érdekében lemondunk egy havi fizetésről vagy nyugdíjról.

Legfeljebb nem lesz pénzünk fűtésre télen, vagy elmaradunk a számlákkal, esetleg vajaskenyérből is csak fél szelet jut naponta.


Egyre mérgesebb vagyok.

A következő tüntetésen ott fogok én is ordítani, hogy "Orbán takarodj", és már le..om azt is, ha ezt az MSZP szervezi. Eddig süllyedtem, lassan utolérem az életszínvonalam is.

:(((

2011. máj. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:45


Ezzel az a gond, hogy a bőkezű osztogatás nem az egy gyereket nevelő, kétkeresős családok miatt apasztja a közös kasszát. Ugyebár....


Ahogy arról se esett szó, hogy ha kevesebb szociális kiadás lesz, az azt jelenti, hogy kevesebb adót vonnak le a fizetésből, tehát a dolgozó családoknál több pénz marad.


Most jön még csak a fekete leves! Elvonják az adójóváírást, emelkednek az árak, még előttünk állnak a megszorítások.

Ebből reálisan az következik, hogy aki felelősen vállal egy gyereket, mert kettőt nem tud felnevelni, az még ennél is rosszabbul fog élni, mint most. Ha netán a lakáshitel és ezzel párhuzamosan az albérlet árának növekedése nem lenne elég csapás nekik. Lényeg, hogy ifijabb Lázárka jó parti legyen, és sokat kaszáljon apuka az árfolyamingadozásokkal.


Aki felelőtlenül összeszül 6 kölyköt, az meg továbbra is éli világát, mivel őt a megszorítások nem érintik. Ahogy a lakáshitel felvétel, az albérlet- és rezsifizetés, vagy a tankönyvek drágulása sem.



Szép új világ, meg is köszönöm a Fidesznek meg az összes szavazójának.

2011. máj. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
11%

"Inkább azt kellene bevezetni, hogy a több gyerekre ne járjon magasabb családi pótlék, és pl. maximum 4 gyerekre járjon a családi. "


Ez jó ötlet, de fontos lenne h a kétkeresős családmodell legyen a népszerű. A nők ffiakon valóélősködése manaság legalább olyan súlyos probléma mint a megélhetési gyerekszülés. Csak erről kevesebbet beszélnek.

2011. máj. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hozzászólásra annyit szeretnék csak reagálni - férfiként (!), - hogy normális országokban a nők elsődleges társadalmi szerepe a lét hátterének megteremtése, a gyermek szülése, nevelése, gondozása, azon feltételek megteremtése, hogy a családfőnek lehetőleg "csak" a család fenntartására, családi kapcsolatainak ápolására legyen gondja. Más, elvi kérdés, hogy ez egy nem normális "ország"...
2011. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
35%

Teljesen igazat tudok adni az előttem válaszoló 4 embernek. Az egy gyerekeseket pedig meg tudom érteni. Én sem szülnék ebben az országban több gyereket. A kétkeresős család pedig manapság egyre ritkább, így ezzel nem lehet számolni. De egyébként ebben az országban szerintem leginkább a két gyerekesek járnak rosszul. Két gyerek dupla annyiba kerül, mint egy, viszont plusz támogatás nulla (jó, a családi pótlék... de hát az még a gyerek kajájára sem elég). A könyveket ugyanúgy ki kell fizetni, az iskolai étkeztetést is, mindent. Három gyerek ilyen szempontból már jobb, mert igazából csak a két gyerek 1,5x-sébe kerül, viszont jár egy tucat támogatás (egyetemen csoporttársam csak azért kap dupla szociális támogatást, mert ők hárman vannak, mi meg ketten + 12 000 Ft, az már nem számít, hogy én duplán tartós beteg vagyok pl és havi 20ezerrel többe kerül a diétám). Magyarán az optimális 2 gyerek pont a legrosszabb választás pénzügyileg, akkor már vagy kevesebb, vagy több.

Egyébként meg, a Fidesz mindent kitalál, csak várjuk még ki a végét... mindenbe belenyúlnak. Néhány intézkedésükkel nem lenne semmi gond, sőt igazságos is némelyik, de mindennek az alapja a munka lenne, hogy az emberek dolgozhassanak, pénzt szerezhessenek, aztán jöhetnek a megszorítások... khhhmmm... reformok. Egy munkanélkülit vagy rokkant nyugdíjast csak akkor kellene megfosztani a támogatásoktól, amikor az el tud menni dolgozni és nem kényszerül az államon élősködni. Vagy pl egy diplomásssal csak akkor kellene visszafizettetni a képzés árát, ha kimegy külföldre, amikor itthon meg lehet élni abból a szakmából, amikor itthon van lehetőség, egy normális életszínvonalat tudnak biztosítani. Alapjában véve nem rossz, amit ki akarnak hozni a dolgokból (pedig jobbikos vagyok...), de mégis mindenhez rossz oldalról nyúlnak hozzá. Ezzel csak még jobban elszegényítik az eddig is szegényebb rétegeket.

2011. máj. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
49%

10:36


Normális országokban (tőlünk nyugatabbra) ponthogy a kétkeresős modell van.

Szerinted milyen egyenjogúság az, h a nő csak bájolog és a ffivel tartatja el magát?

És ne gyere azzal h házimunka meg ilyesmik mert a mai gépesített világban nem egy nagy kunszt házimunkát végezni. Én is megcsinálom akár munka mellett (ffi). Nem kell lemenni a folyópartra az ágyneműt dögönyözni, meg szenes vaslóval vasalni, meg kemencében kenyeret sütni mint a középkorban.

Elég szomorú h MO-on még ez az elmaradott gondolkodás dívik. Ezen kéne leghamarabb változtatni akkor talán nem fogyna tovább a népesség.

2011. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

10:16-os és 10:42-es válaszoló:

Nem tudom, te milyen nőkkel találkoztál, hol élsz és hány éves vagy, de mintha nem ebben a világban élnél.

A munkáltatók szívesebben vesznek fel férfit, mint nőt, mert nem megy szülési szabadságra, táppénzre a beteg gyerekkel.

Nagyon sajnálatos, hogy ha te csak olyan nőkkel tudsz kapcsolatot létesíteni, akik azért vannak veled, hogy eltartsd őket.

2011. máj. 29. 11:10
 10/30 anonim ***** válasza:
55%

"A munkáltatók szívesebben vesznek fel férfit, mint nőt, mert nem megy szülési szabadságra, táppénzre a beteg gyerekkel."


Hát ezért kell óvodákat építeni, kedvezményeket bevezetni, részmunkaidős állásokat teremteni. Ez az állam feladata.


"Nagyon sajnálatos, hogy ha te csak olyan nőkkel tudsz kapcsolatot létesíteni, akik azért vannak veled, hogy eltartsd őket."


Hát a hozzászólásaidból pont az jön le, h te vagy az aki nőt tart el nem én. De hát te tudod.

Mindenesetre reméljük az Orbán kabinet előbb-utóbb ebben is lépni fog. Mivel aki eltartott, azután nem fizet a munkáltató adót, TB-t, nyugdíjjárulékot így az ilyen kvázi a többi emberen is élősködik. Ezért be kéne vezetni,h az eltartottak után az eltartónak kelljen befizetnie a társadalom felé a kötelezettségeket.Így vissza lehetne szorítani az ilyen eseteket.

2011. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!