Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit fognak még kitalálni? Aki...

Mit fognak még kitalálni? Aki csak egy gyereket tud vállalni, akár anyagi, akár egészségügyi okok miatt, annak legyen még nehezebb?

Figyelt kérdés

[link]

"„emögött az a feltételezés áll, hogy egy kétkeresős család komolyabb erőfeszítés nélkül el tud tartani egy gyermeket”."

Honnan veszik, hogy az egy gyerekes családok 2 keresősek?


Inkább azt kellene bevezetni, hogy a több gyerekre ne járjon magasabb családi pótlék, és pl. maximum 4 gyerekre járjon a családi.

Akkor nem lenne megélhetési gyerekszülés.


2011. máj. 29. 08:25
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Régen rossz lenne, ha én nőt tartanék el; nem vagyok leszbikus.

De téged, úgy látom, elég érzékenyen érintett.

Tudod: nem zörög a haraszt.., és akinek nem inge....


Amúgy pedig te magad sem veheted komolyan, amit írsz:

Óvodába 3 éves kor után veszik fel a gyerekeket (ha esetleg nem tudtad volna), akkor már nincs GYESen az anyuka (az is 3 éves korig jár)

A beteg gyereket nem viheted óvodába: az orvos kiír vele táppénzre (remélem azt te sem szeretnéd hogy egy 5-6 éves beteg gyerek egyedül maradjon otthon)

"aki eltartott, azután nem fizet a munkáltató adót, TB-t, nyugdíjjárulékot" Mivel nincs munkáltatója, elég nehéz lenne fizetni a nemlétező munkáltatónak.

Ha pedig kicsit tisztában lennél a TB jogszabályokkal, tudnád, hogy az eltartottnak (ha egyéb jogon nem jogosult a TB ellátásokra), fizetnie kell maga után az eü.hj-t.


"A nők ffiakon valóélősködése manaság legalább olyan súlyos probléma mint a megélhetési gyerekszülés."

Ez maximum a férfinak probléma, mert amíg a megélhetési gyerekszülés esetén az állam tatja el a kedves anyukát és gyerekeit (meg még az apukát is), addig a férfiakon élősködő nőket a férfiak tartják el a (jó esetben) adózott, járulékozott jövedelmükből.

Míg az első társadalmi, a második egyéni probléma.

Ha téged az utóbbi nem érint, nem tudom miért harcolsz olyan hevesen ellene.

Engem pl. nem érdekel, hogy YY férfi eltartja XX nőt, aki csak élősködik rajta. A magánügyük. Ha nekik így jó, éljenek így. Mint ahogy az sem zavar, hogy a szomszéd községben ZZ férfi FF férfival él együtt (mellesleg mindketten dolgoznak)

2011. máj. 29. 12:12
 12/30 anonim ***** válasza:
71%

Valamit, valamiért!

Ha utódot akarsz, csak a nőben bízhatsz, - mert hiába farkalod meg magadat, nem fog összejönni, - vagy másnak a kölykét fogadod örökbe, de az nem olyan, mint a "fénymásolat"... Ha otthon, nyugodt körülmények között fejlődik egy gyerek, sokkal kiegyensúlyozottabb lesz a személyisége, mintha bevágod egy óvodába. - Ment az unokámért az anyja az óvodába, és lazán elküldte a gyerek az anyját egy szép napon az anyjába, - EZT nem otthoni környezetben tanulta a gyerek, az biztos. Vajon hol is?

Szeretetre, szeretetre, nyugodt háttérre vágysz? - Annak bizony ára van.

2011. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

"Ez maximum a férfinak probléma"


Hát ez a baj látod. A ffiak hátrányos megkülönböztetése. Ez ellen kéne már vmit tenni. A nő meg ha gyereket szül még jogai is vannak az élősködésre. És pont az ilyenek papolnak "megélhetési gyerekszülésről" Röhely. A cigányokat még megértem, mert ők tényleg szegények és nincs más lehetőségük. De te simán elmehetnél dolgozni. Nem hiszem hogy szellemileg vagy fizikailag képtelen lennél rá mint sokszor a cigányok.


"Engem pl. nem érdekel, hogy YY férfi eltartja XX nőt,

aki csak élősködik rajta. "


Engem se érdekelne ha eltartanának. De nem teszik mert a nemi szerveim a testemen kívül helyezkednek el. Nem tehetek róla. És innentől kezdve igazságtalannak találom. Ráadásul krvára utálom hogy ezért ilyen szegény ez az ország, mert a sok ingyenélőt mind nekünk dolgozóknak kell eltartani. Nehogy azt mondd h te nem eszel nem jársz orvoshoz nem használsz közműveket stb. Viszont nem veszed ki a részed a közteherviselésből.


"Ha téged az utóbbi nem érint, nem tudom miért harcolsz olyan hevesen ellene. "


Mert gyomorforgatónak találom ezt a fajta hozzáállást.

2011. máj. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
18%

"Ha otthon, nyugodt körülmények között fejlődik egy gyerek, sokkal kiegyensúlyozottabb lesz a személyisége, mintha bevágod egy óvodába."


Ez is téveszme. Statisztikailag kimutatták, hogy azok a gyerekek akik kezdettől fogva közösségbe járnak sokkal inkább nyitottak más emberek felé és később sokkal jobban megállják a helyüket az életben.


Az "elkényeztetett egykék" pedig vagy szintén másokkal fogják eltartatni magukat mint az anyjuk, vagy ha fiú akkor meg munkanélküli lesz belőle.

2011. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
51%
A statisztikák azért készülnek, hogy meggyőzzék a bizonytalankodókat. - Ha én készíttetek el egy statisztikát, akkor "engem fognak igazolni"...Ennyit a statisztikákról!
2011. máj. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

"A statisztikák azért készülnek, hogy meggyőzzék a bizonytalankodókat"


Na most jönnek a szokásos összeesküvés-elméletek. Mindenki hazudik, statisztikát hamisít, lop, csal csak azért, hogy neked ne lehessen igazad. Gratula!


Téveszmék kergetése helyett javaslom hogy inkább nézzél utána szakirodalomban, hogyan készülnek a statisztikák.

2011. máj. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Veled tényleg komoly mentális problémák vannak.

Javaslom menj pszichológushoz. Elnyomott otthon anyukád, vagy lány ruhában kellett járnod, vagy mi van?

Vagy sehogy nem jön össze neked egy nő (mellesleg a gondolkodásmódod miatt ezt nem csodálom) Magad miatt nem járnak veled, pénzed meg nincs annyi, hogy amiatt legyenek veled?

2011. máj. 29. 12:49
 18/30 A kérdező kommentje:

Amúgy nem megyek dolgozni, mert ma vasárnap van, és vasárnap nem kell dolgoznom. Majd megyek holnap.


"Nem hiszem hogy szellemileg vagy fizikailag képtelen lennél rá mint sokszor a cigányok."

Na ez egy akkora hülyeség, hogy te magad sem hiheted el.

A szellemi, vagy fizikai fogyatékosok is képesek dolgozni. Kapásból 4 helyet tudnék mondani neked a környékünkről, ahol fogyatékosok dolgoznak.

Attól, hogy valaki cigány származású, még képes lenne dolgozni.


"Nehogy azt mondd h te nem eszel nem jársz orvoshoz nem használsz közműveket stb. Viszont nem veszed ki a részed a közteherviselésből."

A kaját adózott, járulékozott pénzből vesszük (kivéve amit itthon termelünk meg)

De mondom, hogy nem járok orvoshoz. Utoljára 4 éve voltam, a jogsim megújíttatni. Azelőtt meg már nem is tudom mikor. Ja, ezért meg fizettem (az adózott pénzemből)

Használok közműveket, és a közmű díjakat is az adózott pénzünkből fizetjük. Igaz, nem szoktuk kiszámolni, hogy melyikünk használ több áramot, vagy vizet. Habár a víznél az is kérdés lehetne, hogy ha a férjem ruháit mosom, akkor annak a vízhasználati díja kit terhel: engem, mert én mosok, vagy a férjem, mert az ő ruháit mosom. Basszus, vegyesen szoktam betenni a gépbe. Javaslod, hogy külön mossak kettőnkre?

"Statisztikailag kimutatták, hogy azok a gyerekek akik kezdettől fogva közösségbe járnak sokkal inkább nyitottak más emberek felé és később sokkal jobban megállják a helyüket az életben."

A legújabb kutatások viszont azt mutatták ki, hogy egy gyereknek 5(!) éves koráig nincs szüksége a közösségi életre, sokkal jobban fejlődik minden téren, ha otthon van. Na persze ez azért függ az otthon és az őt körülvevők színvonalától.


"Az "elkényeztetett egykék" pedig vagy szintén másokkal fogják eltartatni magukat mint az anyjuk, vagy ha fiú akkor meg munkanélküli lesz belőle."

Ez is egy jó indok (lenne, ha valóban így lenne), hogy ne vezessék be a linkelt tervezetet.

2011. máj. 29. 12:49
 19/30 anonim ***** válasza:
36%
Miért szerintem ez teljesen jó ötlet hogy csak a kisgyerekeseknek járjon. A gyereknevelés nem állami feladat. Elég vicces amikor egy 30 évesen is egyetemre járó "gyerek" után felveszik a szülők a családi pótlékot. Régen egyáltalán nem volt családi pótlék mégis született elég gyerek.
2011. máj. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Családi pótlék témakörben sem vagy otthon:

Az iskoláztatási támogatás (csp) a közoktatásban tanuló gyermek után jár, legtovább annak a tanévnek a végéig, amelyikben betölti a 20. életévét.

Felsőoktatásban tanuló gyermek után nem jár.

Ha közoktatásban tanul, de az előző tanévben már betöltötte a 20. életévét, megint nem jár.

Az általad említett 30 éves egyetemistának egyáltalán nem jár: az életkora is kizárja és az is, hogy nem közoktatásban, hanem felsőoktatásban tanul.

2011. máj. 29. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!