Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit fognak még kitalálni? Aki...

Mit fognak még kitalálni? Aki csak egy gyereket tud vállalni, akár anyagi, akár egészségügyi okok miatt, annak legyen még nehezebb?

Figyelt kérdés

[link]

"„emögött az a feltételezés áll, hogy egy kétkeresős család komolyabb erőfeszítés nélkül el tud tartani egy gyermeket”."

Honnan veszik, hogy az egy gyerekes családok 2 keresősek?


Inkább azt kellene bevezetni, hogy a több gyerekre ne járjon magasabb családi pótlék, és pl. maximum 4 gyerekre járjon a családi.

Akkor nem lenne megélhetési gyerekszülés.


2011. máj. 29. 08:25
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Ja, az általad emlegetett régi időkben, amikor nem volt családi pótlék, a nők nem dolgoztak munkahelyen.

A férjük tartotta el őket.

Látod, látod, mégis működött akkor is a család, természetesnek vették, hogy nincs családi pótlék, a férj meg eltartja a feleségét.

2011. máj. 29. 13:27
 22/30 anonim ***** válasza:
18%

ma 13:27

"Látod, látod, mégis működött akkor is a család, természetesnek vették, hogy nincs családi pótlék, a férj meg eltartja a feleségét."


Például azért mert akkor a nők nem válhattak csak úgy el egy gazdagabb pasiért. Akkoriban volt tisztelete a férfiaknak, és lenézték a csapodár nőket. A mai világban meg pont fordított szemlélet az uralkodó: mindenki mindenkivel kefél mert az a menő, csak egyesek még pénzt is csinálnak belőle. Ezt a rossz szemléletet közvetíti a média is.

2011. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
71%

A válasz írója 56%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:48


Állj a tükör elé, és mondd hangosan:

"Szeress!"

2011. máj. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem nem fogják megcsinálni. Ez még viccnek is rossz, de nem is értem, egyáltalán hogy merült fel. Akkor lenne aztán még több abortusz, és még nagyobb demográfiai válság, ha ezt megcsinálnák, amit ugye elvileg meg akarnak oldani. Szóval nem is tudom, ezt gumicsontnak dobták be, vagy én nem is értem... Mert hogy komolyan nem gondolhatják, az biztos...
2011. máj. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

09:40


Hát előbb betiltják az abortuszt. Már benne van az alkotmányban a magzati élet védelme.

Én a fogamzásgátlást is betiltanám, akkor nem lenne gond a népességgel.

2011. máj. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
nehommáá. rászístá gecók! 3-4 évente kell ujabb purgyéé a segílyhez? akkó túlórázhatok az asszonynál dik!
2011. máj. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Attól, hogy betiltják az abortuszt, még csak egy kicsivel lesz kevesebb. Kevesebb lesz, de nem sokkal.Én megszavaznám, hogy betiltsák, mert gyilkosságnak tartom, és nem tartom elfogadhatónak, még komoly indokkal sem,és elképesztő gondolkodásmód,és önigazolás, hogy ha nem középosztálybeli körülmények között nő fel a gyerek, akkor jobb megölni, az emberölés komoly indokkal is emberölés. Ugyanakkor ne legyünk naívak, ha betiltják, majd átmennek Szlovákiába, 30 ezer helyett 100 lesz, de ettől még aki el akarja vetetni, el fogja. A tiltás csak egy morális állásfoglalás az állam részéről, de nem számolja fel önmagában a jelenséget. Ellenben ez az idióta ötlet igencsak rásegítene.
2011. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"Mit fognak még kitalálni?"


Reméljük azt, hogy munkaviszonyhoz kötik a csp-t vagy adókedvezmény formájában vehető igénybe.

2011. máj. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

09:50


Miért idióta ötlet? A gyerek nem egy üzleti tárgy ne pénzért, anyagi haszonért vállalják hanem önmagáért.

Az emberek gondolkodásmódján kéne változtatni.

2011. máj. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Miért idióta ötlet? A gyerek nem egy üzleti tárgy ne pénzért, anyagi haszonért vállalják hanem önmagáért."


Aki csak egyet vállalt, az eddig se anyagi haszonért vállalta.

2011. máj. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!