Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek volt értelme...

Szerintetek volt értelme visszavásárolni a MOL részvényeket?

Figyelt kérdés
Szerintem ezt az 500 milliárd forintot el lehetett volna költeni mondjuk arra is, hogy megteremtsék a beígért 1 millió munkahelyet. + kérdés: Szerintetek így tényleg kevésbé lesz energiafüggő az ország?
2011. máj. 29. 10:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Ne legyen igazam, de rövid időn belül valamilyen úton, a vételár töredékéért magánkézbe fog kerülni az egész."


Én is ugyanezt mondtam, mikor meghallottam az egészet... fillérekért szétosztogatják maguk közt. Amúgy meg ennyi pénzt költeni rá, nem volt sok értelme. Ebből sokkal hasznosabb dolgokat is csinálhattak volna: egészségügy vagy a tömegközlekedés fejlesztése pl.

2011. máj. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Két szerény ecsetvonás a képhez:


A hírek szerint az IMF hitelből vettük a részvényeket. Az IMF pedig minden rászoruló államot könyörtelenül a privatizációra kötelez. Orbánék ennek az ellenkezőjét teszik, ráadásul pszkosul drágán államosítanak az IMF pénzéből. Az IMF mégis kssol.

Hogyan fordulhat ez elő? Csak egy ötlet: esetleg egy nagyobb, IMF-vezérelte játszma része ez? Esetleg az orosz tőke kiszorítása az európai energia szektorból a cél, bármi áron?


A nyereségességről. Krva drágán vettük. Hitelből vettük, ami után 10% kamatot fizetünk. Mekkora nyereséget kellene ennek hoznia, hogy ezt kompenzálja???

Más: még ha keletkezne is akkora nyeresége a molnak: a mol piaca döntően a hazai piac. A mol profitja a hazai cégeknek költségként jelentkezik. A mol profitjának értéke a nemzetgazdaság egyensúlyának a szempontjából: nulla közeli.

Ha viszont a megvásárlására fordított hitelösszeget inkább visszaadták volna az IMF-nek, az évi 10% tiszta nyereséget (elmaradt hitelkamatot) hozott volna a nemzetgazdaságnak. Hát, nem tudom...

2011. máj. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, le tudnád egy kicsit "parasztabbul" írni? Nem igazán értetem :S
2011. máj. 29. 12:34
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: csak arra akartam rávilágítani, hogy a magas vételár miatt ez az üzlet nekünk inkább lesz vastagon veszteséges, mint nyereséges.


Meg arra, hogy az IMF hallgatása nekem sokat elmond az ügyről.

2011. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. máj. 29. 15:17
 16/19 anonim ***** válasza:
Igen, volt értelme.
2011. máj. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, kicsit konkrétabban kifejtenéd?
2011. máj. 30. 22:55
 18/19 anonim ***** válasza:

"Szerintem ezt az 500 milliárd forintot el lehetett volna költeni mondjuk arra is, hogy megteremtsék a beígért 1 millió munkahelyet."


Ezt mégis hogy képzelted?

Mert fektethetsz be bármennyit ha a termékre amit előállítasz nincs kereslet.De tegyük fel hogy van.Akkor se biztos , h van pont olyan szakképzett munkaerő amilyenre szükség volna.Vagy ha van is nem pont ott ahol kellene legyen. Az egész meg kidobott pénz ha az állami céget nincs aki lelkiismeretesen és nyereségesen vezesse. Olyanra pedig nem sok példa volt.

Szerintem az állam nincs ,hogy teremtsen munkahelyeket, max a feltételeket teremtheti meg a már meglévő magyar tulajdonú munkahelyek felfejlődésére(terjeszkedésére),adó és járulékcsökkentéssel.Vagy külföldi befektetők helyzetbe hozása (gyakran az hazaiak rovására)különféle kedvezményekkel engedményekkel.

Az állam max közmunka-helyeket teremthet , de az nem bevételt jelent hanem kiadást.

Amikor a MOL részvények egy részét bevezették a tőzsdére abból bárki vehetett.Orosz érdekeltség volt egy időben a MOL teljes bekebelezése és kiiktatása a piacról.Az osztrákok is segítettek nekik ebben, de mégsem jött össze nekik.

Az oroszoknak mégsem volt beleszólása semmibe hiába volt 21%-uk(asszem) a MOL-ban.Ez nem igazán tetszett nekik és panaszkodtak is emiatt.Dolog meglehetősen élessé vált és elég hosszas alkudozás után született meg ez a megoldás Orbán és Putyin között.Sajnos nem volt túl sok választás , ha nem akartuk beáldozni a MOL-t mindenestől.Ez ár egy olyan alku eredménye amikor az oroszok nem is akarták eladni, inkább a többit megvenni szerették volna.A kiadás is szinte a lehető legrosszabbkor jött.A sok magyar cég eszetlen eltékozlása után sikerült még egyet megmenteni az energia szektorban.

Azon csodálkozom, h nem adták el a 8 év alatt a paksi atomerőművet!vagy a Balatont! Egyszer csak látnánk , h körbe van kerítve és kiírva , h magánterület mert még a Napot is eladnák az égről!! Amikor pedig valahogy a konfliktusok elkerülése és a magyar érdekek miatt sikerül valamit, nagy nehezen még magyar kézen tartani , jöttök itt, h nem jut zsíroskenyérre mert annyi pénzért nagyon sok zsíroskenyeret lehetett volna venni ám!


:(

2011. jún. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 13.03


"Meg arra, hogy az IMF hallgatása nekem sokat elmond az ügyről."


Gondolom értesültél arról, hogy az IMF vezetője ellen eljárás indult, ergo belharc kezdődik a vezetői székért. Nem érnek rá MOST foglalkozni az országgal. Ha az majd lecsengett, na akkor fordítanak majd ránk figyelmet...

Mellesleg egyetértek azzal, hogy országunk csak veszteségesen jöhet ki, hiszen a csapok még mindig Oroszország területén vannak. Ma láttam az M1-en vi orosz szakértő szerint, badarság azt mondani, hogy a csapokat majd elzárják, hiszen Oroszország érdeke, hogy eladja az olajat. Kérdem én akkor a jó múltkor, amikor mi adtunk már másoknak is , miért is zárták el a csapokat?

2011. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!