Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek mit hozott az elmúlt...

Kinek mit hozott az elmúlt év? Jobb lett vagy rosszabb? Jobbra számít vagy rosszabbra?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Jobb semmiféleképpen nem lett.

A helyzet majdnem hogy változatlan.Kicsit lehet érezni,hogy hullámhegy fele tartunk válsággal kapcsolatban.

Most a következő 8(?) évben talán egy picivel könnyebb lesz.

Persze ez függ a mindenkori kormánytól is.

2011. jún. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Rosszabb lett,mert csökkent a fizetésem .Jövőre még rosszabbra számítok.
2011. jún. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Rosszabb. Csökkent a fizetés, nőtt a létbizonytalanság.
2011. jún. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%

"Rosszabb. Csökkent a fizetés, nőtt a létbizonytalanság."


Igen, ezt mondja a média, de mit gondolsz te?!

2011. jún. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

11:52

Szerinted én "média" vagyok? Civil emberként ezt tapasztalom.


Igaz, nem szoktam az Orbáni nagyszónoklatokat hallgatni.

2011. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem a fizu csökkent jelentősen, bár van akinek az az átlagos havi 3-4-5000 is sokat számít.

Hanem az alapélelmiszerek ára nőtt jelentősen.

Persze az infláción ez nem jelentkezik,mert össze rakják a szögvasat a plazmát meg a hagymát,akkor nem növeli annyira a kasszát! Ugyanis a nem alapvető termékek ára a válság hatására csökkent,nemhogy nőtt volna.

De sajnos ha elmény bevásárolni, amit megvehettél másfél éve 5000 ért az ma csak 6500 ért tudod.

Ha így összeadjuk a jövedelem csökkenést és az alap vásárlási kosár inflációját, az elég dúrva.


És még nincs is itt a vége!

Ugyanis orbánnak a rödeszmélye hogy a munkát még jobban el kell értéktelebníteni." +4 ó nem kifizetett munkaidő hetente, ami magában 20% kal csökkenti a bérértékeket.

Nembeszélve hogy mekkora munkaerő amortizáló hatása van. Hiszen na nincs több munka, de nő a munkaidő, akkor minek annyi ember, és minden 5.iket el lehet kűldeni.

Ami még jobban leértékeli a munkaerőt.


Már eddig sem volt rózyás a helyzet, de nagyon sötét jövőt látok kirajzolódni.

2011. jún. 12. 12:05
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

"Nem a fizu csökkent jelentősen, bár van akinek az az átlagos havi 3-4-5000 is sokat számít.

Hanem az alapélelmiszerek ára nőtt jelentősen."


Na látod itt van a kutya elásva. Aki már eddig is alig boldogult, az most mit csináljon?

Nem azokkal kéne foglalkozni, akik esetleg a válság miatt nem 2 évente tudják cserélni az audiukat hanem mondjuk 4.

2011. jún. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Az egykulcsos adóval ráb*sztam, mint oly sokan.

Általánosságban: a szegény, szegényebb lett, a gazdag gazdagabb!

2011. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 doboszoli ***** válasza:
Sem rosszabb, sem jobb nem lett, de ez kizárólag rajtam múlt. Mint már írtam, túlélésre játszom, teszek a "magasabb eszmékre", mint ahogyan ők is rám. Egy-egy.
2011. jún. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!