Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Maximum 6 ora utazas a kozmunk...

Maximum 6 ora utazas a kozmunkahoz, felette mar adnak szallast. Ez normalis?

Figyelt kérdés
Teljesen ledobbentett, hogy-jobb esetben-havi 40 ezerert, elvarjak, hogy akar napi 6 orat is utazzon egy kozmunkas. Igy az is lehet, hogy maga az utazas tobb, mint a munka, napi 12 ora osszesen, ehberert. Arra mar nem gondolok, hogy az utazas penzbe is kerul. En kaposvari egyetemista vagyok, 190 km, 3 ora oda, 3 vissza. (koleszban vagyok, csak viszonyitas keppen irom) Egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy ki az az eszetlen b.rom aki ezt kitalalta. Csak engem haborit fel?
2011. jún. 27. 20:24
1 2 3 4
 11/39 anonim válasza:

Melyik az a munkáltató, aki fizetni fogja az utazás költségeit egy 4 órás munkáért, mikor egy 30 km-es bérlet 30 ezer forint? Ez 2 órás utazás naponta. Vagy a szállást és a kaját? Vagy fizesse a munkavállaló a 32 ezer forintos munkabérből?

És ez nem csak a segélyre várókat háborítja fel, hanem engem is, pedig nem vagyok lógós, fiatal diplomás vagyok, már dolgoztam közmunkásként, és most újra fogok. És még rengeteg normális ember kényszerül közmunkára, akinek önhibáján kívül nincs munkahelye. A segélyre várók és dolgozni nem akarók pedig ezután sem fognak dolgozni, mert megélnek lopásból és csalásból.

2011. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
23%
Kicsit el vagytok ti fiatal diplomások szállva magatoktól, miközben jó néhányotok még egy szöget sem tudna a falba beverni. Nehogy azt képzeljétek már hogy azonnal vezető pozícióba kerültök és gazdagok lesztek. Ez utóbbihoz nekem is kellett közel tíz év. Majd 30-40 éves korotok után lehettek, persze ha van is tehetségetek, nem csak egy újabb "okos" diplomás került ki a tanulópadból.
2011. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim válasza:
100%

Ne általánosíts, épp ezt írom, hogy nem vagyok elszállva magamtól, különben nem mennék közmunkára. Ez inkább elmondható rólad, aki lenézed a munkanélkülieket. Nem akarok meggazdagodni és vezető pozícióba kerülni, csupán élni szeretnék! Sose voltam gazdag, a szüleim sem, és így nagyon nehéz elindulni. Lány létemre egy szeget is be tudok verni a falba, kertet ások, sőt magam festem ki a házat és egész télen fát fűrészelek, hogy legyen mivel tüzelni, mivel apám 10 éve meghalt, ilyeneket is csinálnom kell, úgyhogy gondolhatod, hogy nem ijedek meg a munkától. Szóval ne ítélj el olyan embereket akiket nem ismersz!

Egyébként meg, ha már fizetnem kell a kajáért, meg mindenért ami az élethez kell, jó magas adóval, és nem levadászni és gyűjtögetni a közösből, mint az ősközösségekben, akkor elvárnám az országtól ahová születtem és nem önként választottam, hogy biztosítson munkát, amivel megkereshetem az erre való pénzt.

2011. jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
Csak gratulálni tudok azoknak az észlényeknek, akik lepontozták az első válaszomat, a másodikat meg fel.
2011. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

"Szerinted ez komolyan normalis? Hogy egy gyerek, csak napi 10 percre latja az apjat, mert 200 km-re dolgozik. Na, nem am azert, hogy eltartsa, hanem, hogy a napi 3 zsemle meglegyen. Te se lattal meg melyszegenyseget, az biztos"


1. egy szóval sem mondtam, hogy mindez ideális. Csupán annyit, hogy jelen viszonyok közt ez nem megdöbbentő vagy újszerű

2. Nem én döbbentem meg ezeken az adatokon, hanem te. Láttam már mélyszegénységet, bizonyos ideig éltem is benne. (dacára annak, hogy nem vagyok cigány, de lassan úgy néz ki, hogy ez a kategória is "csak rájuk vonatkozik")

2011. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

"Na nehogy már az én adófizető pénzemből élősködjenek.

"


Majd amikor te is odajutsz, kíváncsi leszek, mit fogsz mondani. Először adj munkát ezeknek az embereknek, aztán becsméreld őket, ha tényleg nem jönnek dolgozni!

2011. jún. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

"Nem, mindenki mást is felháborít, aki az adófizetők pénzéből szeretett volna munka nélkül megélni "szociális" alapon."


Ez nagyon rossz duma (kellően fideszes)


Ugyanis akkor lenne igaz ez a kijelentésed, ha sokan valóban inkább segélyeken tengődnének, semmint dolgoznának.

Kevés a munkalehetőség és országszinten nem megfelelően vannak elosztva a munkalehetőségek.

2011. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:56


Jó válasz!

2011. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

"Kicsit el vagytok ti fiatal diplomások szállva magatoktól, miközben jó néhányotok még egy szöget sem tudna a falba beverni"


Felteszem, mint gyárember még nem hallottál pl agrármérnöki diplomáról :)

Továbbá ha valaki nem óhajt műszaki területen dolgozni vagy nem azért tanult, hogy kemény fizikai munkát kelljen végeznie aprópénzért (ugyanis nálunk nem fizetik meg a fizikai munkásokat), az nem feltétlenül az ő hibája. Nem mindenki hiszi, hogy vezető pozícióba fog kerülni. Gyanítom, hogy nem vagy tisztában, hogy mire való a diploma.

Visszavehetnél az arcodból, egy gyártulajdonosnak nem illik ilyen tájékozatlannak lennie :)

2011. jún. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

"Ez utóbbihoz nekem is kellett közel tíz év."


Meg külföldi tőke, kellő mennyiségű s*ggnyalás stb.

Fölösleges mindenhol előadnod magad :)

2011. jún. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!