Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem teszünk semmit...

Miért nem teszünk semmit annak érdekében, hogy Trianon semmissé váljon?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy az ENSZ-nek van valami olyan "törvénye", hogy az elcsatolt területeket 99 év elmúlta után, már nem lehet visszacsatolni... Még nem telt le a 99 év... Miért nem teszünk semmit? (Lehet, én nem tudok valamit ami fontos, de ez nagyon érdekelne!) A válaszokat előre is köszönöm!
2011. júl. 8. 08:53
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:
Most nem azért, de én élek álomvilágban? mondtam én egy szóval is, hogy szerezzük vissza a területeket? Aligha! Én csupán azt kérdeztem, hogy miért nem teszünk érte semmit!
2011. júl. 8. 17:46
 42/44 anonim ***** válasza:
66%

Azért nem teszünk semmit, mert felesleges, értelmetlen, és elérhetetlen a gondolat.

Inkább tárgyalják újra úgy az egészet, hogy a megmaradt részt is csatolják Ausztriához.

Aki tud, az már úgyis ott van kint.

2011. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
Mennyire igazad van utolsó...
2011. júl. 9. 13:34
 44/44 anonim ***** válasza:
78%

"Ganéj válasza:


A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:08


nem értem..."


Na ez az.

Mondjuk ha téged is a mai országhatárokon kívül pottyantott volna le a gólya akkor értenéd.Meg tudnád te is amikor 10-12 éves korodban rájönnél ,h a román nem csak egy nyelv amivel az iskolában sanyargatnak, hanem tényleg vannak emberek akik azon a nyelven beszélnek.És jól is ki lehet velük jönni ,akár.

Amikor mindig te tudod meg a legutoljára a legújabb adósanyargatásokat, kormányrendeleteket mert normális , h nem követed a Balkán(Bukarest) legújabb politikai aktualitásait .Néznél nagyot amikor a franc se tudja honnan idetelepedett, magyarul nem látó dák asszony kérvényre kapna lakást.Olyat amiért egy átlag helybeli magyar egy életen keresztül dolgozik.

És amikor átmész a hőn szeretett anyaországodba lerománoznak pedig jó ha 50 szót tudsz románul:) és látod a szemükön , h azt feltételezik rólad, h meg akarod rövidíteni őket valami jussukban, vagy nem tudom mijükben.

Bár ez velem , személy szerint nem fordult elő még, de volt annál érdekesebb:

Jó pár éve Szent Anna tónál sátoroztunk és történetesen frissen vásárolt magyar kocsival voltam. Összehaverkodtunk 2 magyar családdal egész tűrhetően .A gyerkőcök jól elvoltak(igaz voltak számomra érthetetlen furcsaságaik:) de amikor az 3. napon véletlenül kiderült a tábortűz mellett , h mi erdélyiek vagyunk látnod kellet volna ahogy átrendezi az arcukat az a 0.3 bite kapacitás(ami abban az órában aktualizálható volt nekik:)is.

Nem igazán értették a helyzetet és a visszahúzódóbbak lettek és valami felsőbbrendűségi tévképzetük lett hirtelen.Másnap egyik nőci úgy ejtette ki a száján azt h ő bhudhapesthi mintha azt mondta volna , h most kapott Nobel-díjat a legújabb világmegváltó találmányára:D


Az üzleti életben pedig (bár nemcsak) de a legnagyobb gyökerek Magyarországról találtak meg ezidáig.De az olaszok se hagyják magukat ami a gyökérséget illeti:D


Nem asszimilálódtam, de ismerek nem kevés embert aki nem adja gyerekét magyar iskolába , aki nem magyar nőt(ffit) választott társául és akit már annyiszor megbántottak a zsíroskenyérféltők, h már nem tartja olyan fontosnak nemzeti identitását . De nem is tagadja.


A történelem folyamán Erdélynek, Magyarországgal nem mindig volt felhőtlen a kapcsolata és ennek legtöbbször a magyarok az igen furcsa , erdélyiekhez való viszonyulása volt az oka.Sokszor úgy sértik vagy bántják meg az erdélyieket, h nem is tudják mivel.

Bár itt is kezd elkutyulni a világ de azért a többség a tradicionális , polgári vagy falusi értékrend szerint próbál élni.

2011. júl. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!