Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy 20-24 éves korosztály 69 százaléka lép be a felsőoktatásba, a középiskolai diákok 80 százaléka tervezi, hogy a főiskolára, egyetemre jelentkezik?

Figyelt kérdés

HA belegondolunk érthető. Szakmunkásba senki nem akar menni mert 90%-ban cigányok vannak, a maradék 10% se a legértelmesebbe.

A másik meg, hogy sokan látták, hogy a szakmunkás nincs megbecsülve és a fizetés se a legjobb. Van kivétel, de ez nem általános. Míg láthattuk, hogy diplomával sokszor érvényesülnek és még mindig azzal lehet a magasabb fizetést kapni. Az érvényesül pl: van már olyan, hogy titkárnőnél is elvárás a diploma. mindegy milyen csak legyen. És többségben még mindig az van, hogy szakmunkásból vagy szakma nélküli gürcöl gyárban, boltban mint diplomás. És az előbbiekből még sokkal több a munkanélküli.


Persze az aki műszakira,infóra vagy ttk-ra megy azok a szakmájukban nagy eséllyel találnak munkát.


2011. júl. 9. 22:44
1 2
 11/13 Sz1u ***** válasza:

00:54 Kérdező!


"Még végül az jön ki hogy valami jobbikos rasszista vagyok. Egyik se."


Pedig nekem ez jött le egyből... (mint, ahogy az első válaszolónak is)


"Csak azért vannak ott mert 18 éves korukig tankötelesek."


De legalább ott vannak, addig is csak ragad rájuk valami!


"A legtöbbjük paraszt és beléd kötnek minden indok nélkül."


Érdekes belém még soha, de soha nem kötöttek cigányok! Nem kell őket provokálni! A mostani munkám során is nem egy olyan vendéglátóipari üzletbe (értsd: kocsma) járok, ahol a többség cigány (magyarul cigánykocsma), mégsem volt még velük semmilyen attrocitásom (ööö... nem vagyok cigány - még mielőtt...)


"nem tudták kiszámolni mennyi festék kell egy szoba kifestéséhez."


Volt egy középiskolai osztálytársam, aki földrajzórán Angliát karikázta be Magyaraországot keresvén. Sík hülye volt földrajzból. De le tudott érettségizni, hovatovább később tanítói diplomát is szerzett...


"DE eltértünk az eredeti témától."


Valóban eltértünk, de - mint már korábban is írtam - nem igazán értem az alapproblémád...

2011. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

"Volt egy középiskolai osztálytársam, aki földrajzórán Angliát karikázta be Magyaraországot keresvén. Sík hülye volt földrajzból. "


Azért nem ugyanaz. Akik festőnek tanulnak nem tudják kiszámolni, hogy mennyi festék kell. Nem egy ember hanem egy egész osztály.

2011. júl. 10. 12:27
 13/13 anonim válasza:
Attól, hogy nem tud számolni, simán lehet még jó festő ha szerez gyakorlatot. Nem csak számolásból lehet ám megmondani, hogy mennyi festék kell, hanem rutinból is, sőt sokkal gyorsabb is, plusz azt tudatja a munkaadóval, hogy már van benne gyakorlatod.
2011. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!