Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hoffmann Rózsa komolyan el...

Hoffmann Rózsa komolyan el akar mindenkit üldözni az országból?

Figyelt kérdés

[link]


"felvetődött, hogy szerződést kössenek az államilag finanszírozott képzésben résztvevő hallgatókkal arról, végzésük után meghatározott ideig itthon kamatoztassák a tudásukat."


Most fogok belépni a felsőoktatásba és nagyon rossz érzésem van a jövőt illetően. Külföldi egyetemre is jelentkeztem, meg is kaptam az offert egy londoni egyetemre, aminek egyik magyar egyetem sem ér a nyomába, de én hülye néhány hete visszavontam az ottani jelentkezésem, mert úgy döntöttem, hogy inkább megyek Budapestre, ott is biztos, hogy felvesznek egy elég jó szakra (már ha addig megmarad az egyetem). Szeretem ezt az országot, még akkor is, ha sok dologban messze van a tökéletestől, de engem senki ne tartson itt erőszakkal. És erre még rátesz egy lapáttal a drága államtitkár asszony hozzáállása is...


2011. júl. 17. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Több száz év magyar történelméből nem tanultál annyit, hogy képes voltál visszavonni a biztos jelentkezésedet?

Ne is haragudj, de akkor úgy kell neked. Sajnállak is, meg nem is, de tényleg edd meg amit főztél. :(

2011. júl. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Én nem mondtam volna vissza a londoni lehetőséget a helyedben. Azt mondom, aki teheti az igenis menjen ki! Én diplomásként, két felsőfokú nyelvvizsgával(valódi tudásom is van, nemcsak a papír!). Bár itthon sem kerestem rosszul, kijöttem Németországba, nemcsak a pénz miatt, hanem a megbecsülés miatt és mert a nincs meg az emberekben az a gáncsoskodás, mint Magyarországon.
2011. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Ez amúgy tényleg durva nemsokára azt vesszük észre hogy a magyar oktatás meg szűnik és külföldre kel menni Széchenyi és Kossuth vajon erre mit mondott volna?
2011. júl. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

Azt próbáld megérteni, hogy az sincs rendben, hogy valakit taníttat az állam, az adófizetők pénzén, ami nem két fillér. Az illető pedig fogja a friss diplomáját, és elmegy aktív dolgozónak meg adófizetőnek külföldre.

Lásd: egészségügy. Több tízmillió adóforint, mire egy orvos diplomát kap. De ha bemész egy kórházba, örülhetsz, ha olyan dokiból kettő akad, aki kegyelemkettessel bukdácsolt át, és összekeveri a skarlátot a gyógyszerallergiával. (Megtörtént eset).


Ha azt mondják, hogy akkor az országot elhagyó diplomás fizesse vissza a taníttatására szánt összeget, akkor azért sírtok.

Ha azt mondják, hogy csak magániskola legyen, ahol még a WC-papírt is kifizeted, akkor azért sírtok.



Azt meg nem fogjátok fel, hogy nem azért van ingyenes felsőoktatás, hogy könnyen le tudjatok lécelni. Én meg lassan sírok, hogy ennyi IQ-val is bárkit felvesznek fősulira. :((

2011. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
HA megadják a nyugati béreket akkor ok.
2011. júl. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

"Azt próbáld megérteni, hogy az sincs rendben, hogy valakit taníttat az állam, az adófizetők pénzén, ami nem két fillér. Az illető pedig fogja a friss diplomáját, és elmegy aktív dolgozónak meg adófizetőnek külföldre.

Lásd: egészségügy. Több tízmillió adóforint, mire egy orvos diplomát kap."


Ez igaz, hogy sokba kerül az államnak a taníttatásuk, de most komolyan, te tanulnál 6 évig azért+3év rezidens minimum, hogy 80-90 ezer Huf-ot keress? Budapesten egy utcaseprő megkeresi ezt a pénzt vagy többet. Ez a szégyen! Majd ha normális fizetéseket kapnak az orvosok pl. akkor ha kimennek, vissza kérhetnénk a pénzt! Addig nem!

2011. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha többet adunk, kérhetünk is, valóban. De itt éppen a költségtérítésesek körét akarják szűkíteni, és még röghöz is akarják kötni őket nekik hálából?!
2011. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
Az államilag finanszírozottak körére gondoltam természetesen.
2011. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

"Az államtitkár nem zárta ki, hogy egyfajta szerződést kötnek majd ezekkel a hallgatókkal arról: végzésük után meghatározott ideig itthon kamatoztassák a tudásukat, Magyarország javára."



Pont ugyanaz ami ellen anakidején a fidesz felszólalt amikor hasonlót akartak csinálni a szociak az orvosokkal. És vannak akik tagadják, hogy a fidesz 180fokos fordulatott vett. Azt vett. Amit eddig elleneztek azt mostz ők akarják bevezetni. (pl: korai nyugdíjjazás)

2011. júl. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem hinném, hogy el akarna üldözni, inkább csak hozzá nem értő módon próbál itt tartani

erővel

amihez semmi joga nincs

2011. júl. 18. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!