Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hoffmann Rózsa komolyan el...

Hoffmann Rózsa komolyan el akar mindenkit üldözni az országból?

Figyelt kérdés

[link]


"felvetődött, hogy szerződést kössenek az államilag finanszírozott képzésben résztvevő hallgatókkal arról, végzésük után meghatározott ideig itthon kamatoztassák a tudásukat."


Most fogok belépni a felsőoktatásba és nagyon rossz érzésem van a jövőt illetően. Külföldi egyetemre is jelentkeztem, meg is kaptam az offert egy londoni egyetemre, aminek egyik magyar egyetem sem ér a nyomába, de én hülye néhány hete visszavontam az ottani jelentkezésem, mert úgy döntöttem, hogy inkább megyek Budapestre, ott is biztos, hogy felvesznek egy elég jó szakra (már ha addig megmarad az egyetem). Szeretem ezt az országot, még akkor is, ha sok dologban messze van a tökéletestől, de engem senki ne tartson itt erőszakkal. És erre még rátesz egy lapáttal a drága államtitkár asszony hozzáállása is...


2011. júl. 17. 13:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 14:16


Inkább azért sírunk(nak), mert alacsonyak a bérek.

2011. júl. 18. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem, - "elüldözitek" Ti magatokat azzal, hogy nem vagytok képesek felfogni: Az államilag finanszírozott felsőoktatás nem lehet ugródeszka ahhoz, hogy mások költségére erősítsetek más országokat a képzettségetekkel - puszira. Azt sem vagytok képesek felfogni, hogy minden (!) embernek végig kell járnia a szamárlétrát, mielőtt igényekkel áll elő, - ez alól Ti sem vagytok kivételek.

Ha a közösből kellett elvenni ahhoz, hogy lehess valaki, akkor termeld meg a képzésed árát annak a társadalomnak, amelyik megelőlegezte Neked a bizalmat.

Egyébiránt: Választhattad volna Te is az utcaseprő munkát, - NEM VOLT KÖTELEZŐ felsőoktatásba menni, (csak hogy visszatérjek a "társadalmi igazságérzet" által sugallt "indoklások" egyikéhez).

2011. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
57%

"Azt sem vagytok képesek felfogni, hogy minden (!) embernek végig kell járnia a szamárlétrát, mielőtt igényekkel áll elő, - ez alól Ti sem vagytok kivételek."


Csak nem mindegy milyen fizetéssel és megbecsüléssel kezdjük el a szamárlétrát.

2011. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha azt gondolod, hogy az utcaseprőnek, a postásnak, a buszsofőrnek, a péknek, a rendőrnek, a piaci kofának, a burkolónak, a kőművesnek (stb.) "mindegy", akkor Te nem ezen a bolygón élsz.

Mit érsz a diplomáddal, ha koszban élsz, nem tudod hol befizetni a csekkjeidet, ha nincs, aki elszállítson - viteldíj ellenében, ha nincs mit enned, ha naponta háromszor kirabolnak, Ha szó szerint eszi a penész a ruháidat, ha a fejedre omlik a vakolat (stb)?!

Ha elgondolkodtál ezen, akkor talán sikerül túllépned a (vélt) "felsőrendűbbség" hamis érzetén.

2011. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!