Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nekünk az miért jó és miért...

Nekünk az miért jó és miért rossz, hogy Kína felvásárolta az államadóssgainkat?

Figyelt kérdés
Én jobban örülök,hogy Kína vásárolta fel,mint Izrael.Kínának tudunk exportálni mindenféle mezőgazdasági cikket,Izrael meg szerintem csak ellehetetlenített volna minket...
2011. júl. 18. 10:15
1 2 3
 11/26 skarma válasza:
58%

Rossz!!

Nem tudom hogy hallottatok-e arról, mi történt a tibetért tüntetőkkel. Én nem értek a politikához, de ha egy ember nem mondhatja meg a véleményét, akkor az már régen rossz! Orbán hazudott. Kína jóvoltából újra kommunista ország leszünk nemsokára...

2011. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
És az miért is olyan nagy gond?A kommunizmus idején 40-szer jobb volt ez az orzág,minden tekintetben...Én áldom a kommunizmust...
2011. júl. 18. 12:14
 13/26 anonim ***** válasza:

Összegzem a válaszokban rejlő lényeget:


Minden vasúti pályamunkás multimilliárdos lesz a magas kínai bérezéstől!

2011. júl. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Kína valamennyi kötvényt vett, de nem az államadósságot.1 milliót ad, de kölcsönbe.Tehát ez egy nagy lehetőség, de a függetlenségünk még a miénk.Egy ideig.Csak annyi, hogy hamarabb társulunk a ínai gazdasághoz, mint a többi eu ország.Ez megállíthatatlan folyamat, egyik sem fogja tudni magát tartani.

Mi legalább azt remélhetjük másokkal szemben, hogy ők komolyan gondolják, hogy testvéreik vagyunk.Hogy ez mire elég, azt nem tudom, de talán remélhetünk.

Összességében én örülök nekik.Jobban mint másnak, de ki tudja 10-20 év múlva mit gondolunk majd.

2011. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Kína jóvoltából újra kommunista ország leszünk nemsokára..."


jaj hagyjátok már ezeket a hülyeségeket!

ennyi erővel az USA is kommunista lesz nemsokára...

Ja, egyébként az, hogy finanszírozza a felújítást, miért jelenti itt azt, hogy gazdaggá kéne tennie a vasúti munkásokat?


tényleg ennyire nem vagytok képben, vagy még mindig az a mese, hogy majd más gazdaggá tesz minket, még akkor is ha ez szakmánkból kifolyólag lehetetlen?

2011. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ha jó,ha nem én akkor sem szeretem őket..
2011. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

ma 11:42


Ugye most ezt te sem gondoltad komolyan amit írtál?

Nem ott fognak meggazdagodni,de ebből Kína jóvoltából születhet munkahely.

Mit vársz?Hogy 1,5 milliós fizetése legyen egy munkásnak?

Ez már teljesen abszurd.A múltkor még mindenki azért nyavalygott,hogy nyissunk kelet felé(én is osztottam ezt a véleményt),most itt van a lehetőség ,csak jól kell csinálni.

Néha kezdem azt hinni,hogy igaza van 1-2 Fideszesnek a nyafogásotokkal kapcsolatban...

2011. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Nekünk az miért jó és miért rossz, hogy Kína felvásárolta az államadóssgainkat?"


Kína nem "vásárolja fel az államadósságainkat", ez egy teljesen értelmetlen állítás.


Az, hogy Kína vásárol magyar államkötvényt, az pedig azért jó, mert nem lehet tudni, hogy az EU válsága miatt ideges nemzetközi gazdasági környezetben 2012-ben milyen feltételekkel lehet majd eladni a magyar államkötvényeket. Ha Kína jó sokat vesz belőlük, akkor ezen a téren egy problémával kevesebb.


"Én jobban örülök,hogy Kína vásárolta fel,mint Izrael."


Persze, mert fogalmad sincs az államadósságkezelésről, viszont utálod a zsidókat.


"Kínának tudunk exportálni mindenféle mezőgazdasági cikket"


Egyrészt nem nagyon, másrészt hogy a fenébe jön ez ide?


"Izrael meg szerintem csak ellehetetlenített volna minket"


Te álomvilágban élsz.

2011. júl. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
én valamiről lemaradtam! mikor fizette ki kína az államdósságot?
2011. júl. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

ma 17:03


Soha. Venni fognak 1-2 mrd dollár értékben magyar államkötvényt. Ezt torzítja el úgy a sok értelmiségi, hogy "Kína felvásárolta az államadósságunkat" :)))

2011. júl. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!