Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben változtatnál és mi...

Miben változtatnál és mi szimpatikus a pártban, akire szavaztál?

Figyelt kérdés
Akik elmentek szavazni és akik nem, de szimpatizálnak valamilyik párttal azoktól is megkérdezem. Ne mond meg, hogy melyikre szavaztál, ha nem akarod. Inkább az érdekelne, hogy az eltelt pár év alatt mennyire tartod hitelesnek a pártodat, csalódtál vagy meg vagy e elégedve? (Akár a látszattal is) Mit vártál, mi lett? Illetve meddig tart szerinted ez a szavazzunk demokratikusan 4 évente sztori, hova vezet, vezet e valahova, működik e nálunk? Jópár közgazdász azt nyilatkozza, hogy a jelenlegi gazdasági úton továbbhaladva nem fogunk így kimászni sehonnan sem. Hülyeség vagy tény? Több kérdésem is volt. Ész érvek érdekelnek, hörgés, gyűlölködés nem. Szándékosan nem linkelek, mondok nevet az egyén véleménye számít. Köszi.
2011. júl. 19. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:

nem érkezett válasz erre a kérdésre. :)

ezt mindent elmond a GYK-ról



ja és én sem tudok érdemi választ adni, mert nem vagyok szimpatizánsa egyik pártnak sem.

2011. júl. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Illetve meddig tart szerinted ez a szavazzunk demokratikusan 4 évente sztori, hova vezet, vezet e valahova, működik e nálunk?"


Remélem sokáig, mert nem akarom azt, hogy pár hülye kormányozzon évtizedekig (lásd: szocializmus, dacára a gulyáskommunizmusnak).

Hova vezet... mindig oda, ahová kormányozzák

Mivel nálunk kb. 21 éve van "igazi" demokrácia, ebből következőleg még igen fejletlen.

Jó pár közgizda meg azt nyilatkozta, hogy már kimásztunk belőle.

ennyit a közgizdákról. sokan sokféleképpen látják a dolgokat.

2011. júl. 20. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam pontosan, hogy meddig tart ez a megszavazunk valakit, aki a legjobbat ígéri, aztán úgyse azt teszi és a végén kidumálják a vezetők, hogy miért megyünk lejjebbb és lejjebb és lejjebb. Ha működne a rendszer gyakorlatiasan és felelősségre lehetne vonni a képviselőket, szerintem az emberek jobban elfogadnák, hogy vann pártok és érdemes szavazni valamelyikre. Elteltek évtizedek és nincs érdemi változás. Nem lehet összességében érezni, hogy felzárkoztunk volna egy olyan gondolkodásmódhoz, amitől jobb irányba mennénk.
2011. júl. 20. 18:39
 4/9 A kérdező kommentje:

Az önkritika az egy igen nehéz terület. Ha gyűlölködő kérdést írtam volna ki és nem olyat, amiben gondolkodni kell, önkritikát gyakorolni biztos jött volna 30 válasz.

Tehát bennünket nem a megoldások, (beszéljünk egymással) hanem az egymás pocskondiázása éltet? Fura egy ország vagyunk.

2011. júl. 23. 11:12
 5/9 anonim ***** válasza:
ez nem magyar sajátosság
2011. júl. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem állok egy párt oldalán sem, ha lehet, akkor a független körökből szavazok.

A szavazáskor úgy imádkoztam, hogy ne a Fidesz legyen, mert már lerítt számomra Orbán arcáról, hogy ennek nem lesz jó vége, sőt, szenvedni fogunk a keze alatt, mint egy kivert kutya. Erre megszavazták őt, és tessék: szenvedünk, mint egy kivert kutya, és ezt el kell viselnünk, amíg tart a hatalmuk.

2011. júl. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Tehát bennünket nem a megoldások, (beszéljünk egymással) hanem az egymás pocskondiázása éltet? Fura egy ország vagyunk."


Az iskolai élet egy miniatűr politika.

2011. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Miben változtatnál és mi szimpatikus a pártban, akire szavaztál?"

jobbikra szavaztam..én nem a pártot, hanem inkább néhány "szimpatizánsa" gondolkozásmódját változtatnám meg. pl idegesítő az, hogy a neonácik a magukénak gondolják a pártot..amúgy az is nagyfokú tudatlanságra vall ha egy magyaron horogkereszt tetoválások vannak meg hitlereznek meg hasonlók, de ez már más téma. és pont az ilyenek miatt tartják visszataszítónak sokan a jobbikot, pedig erről a párt nem is tehet, és amúgy meg ők el is határolódnak az ilyen emberektől. röviden tömören a "csőcselékek szimpatizánsoktól" tartják sokan visszataszítónak a pártot.


"mennyire tartod hitelesnek a pártodat, csalódtál vagy meg vagy e elégedve"

erre nem tudok válaszolni, mert jelenleg mindent a fidesz irányít..


ebben az egészben azt utálom, hogy a gyűlölködésen kívül másra nem képesek az emberek. ha a kedvenc pártjuk ellen mondani mersz valamit, akkor már rád vetik magukat..és ha kiderül, hogy igenis neked volt igazad, akkor meg elhallgatnak vagy nem ismerik be azt, hogy tévedtek, vagy belekötnek valami másba, de akkor is makacsul ragaszkodnak ahhoz, hogy nekik van igazuk.


A fideszben/fieszesekben azt tartom visszataszítónak, hogy ragaszkodnak ahhoz amit kitaláltak, még akkor is ha az nem úgy van. pl: azt mondták, hogy sok munkát fognak teremteni. csak az én környezetemben összeszámolva kb 2000 munkahely szűnt meg az elmúlt időben. országszerte vannak ismerőseim akikkel tartom a kapcsolatot, és ők is arról panaszkodtak, hogy nagyon félnek, hogy kirúgják őket, mert létszámleépítés van, és az ilyen 100 fős üzemekből 30-40 munkást küldenek el...de a fideszesek csak ragaszkodnak ahhoz hogy mennyi új munkahelyet teremtenek... meg azt se bírom amikor olyan flegmán odamondják, hogy "ne csak siránkozz hanem dolgozzál, meg lépjél szintet.."...de a helyzettel nincsenek tisztában, hogy az nem úgy van, ahogy ők kitalálták... És nem érdekli őket, hogy az a valóság amit te mondasz..mégis azt mondják, hogy lusta vagy és azért nem dolgozol..

2011. júl. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az előbb olvastam egy másik kérdést, belinkelem ha nem haragszol.

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__198..

ez egy szemléletes példája annak a jelenségnek, amikor letámadnak a fideszesek valakit, abban a hitben, hogy ők jobban tudják a dolgokat...pedig mégsem. És a 07-12 17:15-es hozzászólóval értek egyet..itt gyk-en is sokan a azokat a dolgokat hajtogatják szinte már imaként amiket orbán mondott, és hülyének néznek és lehurrognak ha te valamit máshogy látsz. De azt ilyenkor már mindenki elfelejti, hogy a politikusok csak szökő évente mondanak igazságokat.

2011. júl. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!