Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a magyarok és a...

Szerintetek a magyarok és a szlovákok között tényleg van ellentét? /többi lent/

Figyelt kérdés
Vagy csak a politikusok szítsák a haragot?
2011. júl. 31. 14:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%
Foxxy, Slota bácsi politikus, innen is látszik, hogy a politikusok szítják.
2011. júl. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Sz1u ***** válasza:
65%

Most nem tudom, hogy mi van szlovákiában. Viszont a '80-as években ezerszer körbejártuk Csehszlovákián belül Szlovákiát a haverokkal, akár stoppal, vonattal, majd később kocsival, de soha és mégegyszer mondom: SOHA nem volt semmilyen attrocitásban részünk (igaz nem is nagymagyarországos pólóban virítottunk). Elhihetitek, hogy nem a könyvtárakat bújtuk elsősorban, hanem a kocsmákat (ami azért nem a IQ-bajnokok gyülekező helye). Ha kértünk mondjuk egy szomszéd társaságnak egy méter sört (sok helyen mértékegység volt a "méter sör" - ami tíz korsónak felelt meg), simán a dupláját kaptuk vissza!


Szerintem a varázsszó a tisztelet a másik iránt!

2011. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Foxyy ***** válasza:

tudom h politikus... és egy politikusnak vannak követői. ha a szlovákok annyira ellenezték volna a nyelvtörvényt, nyilván léptek volna valamit, de ők is csak ültek a fenekükön.


nekem nincs bajom a szlovákokkal, nem is szítom az ellentétet, de nem jó érzés vendégként Szlovákiába menni.

2011. júl. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem tudom, de szerintem egy átlag szlovákot baromira nem érdekel a nyelvtörvény. Az ő életét nagyon nem változtatja meg a dolog. Ha nálunk hoznának egy hasonló törvényt (tudom, nálunk nincs ilyen nagyszámú más nyelvű kisebbség, de képzeljük el, ha lenne), akkor legfeljebb, ha megkérdezik elítélném, de mondjuk ezért utcára nem mennék, meg nem tiltakoznék olyan hangosan ellene.
2011. júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Foxyy ***** válasza:
58%
igen, egy szlovák embernek nem érdeke lépni a nyelvtörvény ellen. mindenesetre nem volt demokratikus, és ártott a két ország kapcsolatának.
2011. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%
Van 1-2 gyökér jobbikos, és van ugyanilyen Szlovákiába is. Ezen szidják egymást. Csak az a baj, hogy túl hangosak. Amúgy semmi ellentét nincs.
2011. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Az én családom is szlovák, sőt szlovák tannyelvű suliba járok, és szlovák tanár is leszek.. Amikor átmegyek szlovákiába senki sem köt belém pedig megkérdezik h honnan jöttem.. Az már kicsit bosszant h ilyen cigányok kezdik el nekem osztani az észt, úgy h szlovákul beszél nekem és szidja az anyámat meg a magyarokat.. nem egyszer volt már velük összetűzésem emiatt. egy átlag magyar ezt nem érti h mit mond.. attól h a majom politikusok játsszák az agyukat és mindenkivel azt akarják elhitetni h a magyarok szart se érnek attól nem így van. kint élnek a rokonaim és sétálunk a barátommal az utcán, rajta hungáriás pulcsi volt és télleg elmentünk sok öreg mellett és nem mondtak semmit. utána találkoztunk 2 cigánnyal na Ők kapásból elkezdtek mocskolódni.. én se megyek oda és kezdem el kiabálni h mocskos cigányok meg hasonlókat..
2011. aug. 1. 09:19
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Én Szlovákiában élek. Soha nem volt még konfliktusom egyetlen szlovákkal sem. Egyszer szólt be egy részeg a buszon, de az inkább komikus helyzet volt, mert abban a pillanatban hasra is esett.
2011. aug. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
85%

"Azért, hogy a Balatonnál találkoztál egy tóttal, még nem jelenti, hogy ismered is őket."


Azért, mert a kurucinfó tótozik, te pedig csak onnan tájékozódsz, még nem jelenti, hogy igazat is ír.

2011. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Semmilyen ellentét nincs.

Pont erről beszélgettem a napokban a Párommal, hogy mire jó a slota-féléknek a felhajtás, mikor olyan békességben elférnek a magyarok a szlovákokkal - bárhol a Világban.

Esztergomban nézelődtünk, vásároltunk a piacon, - alig hallottam magyar szót, még sem éreztem semmi negatívat abban, hogy átjöttek/átjönnek árulni, vásárolni, és hangosan beszélgetnek egymással a szlovákok.

Mentek ők is a dolgukra békével, és mentek a magyarok is...

Csak a sloták ilyen idióták, hogy mindenkit ki kell irtani...

2011. aug. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!