Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy értékeled Ö Viktorsága...

Hogy értékeled Ö Viktorsága Nagyságos Úr elmúlt 1 éves tevékenységét?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 19:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%

- Megszüntette a hatalommegosztás rendszerét, és helyette bolsevik, egyközpontú diktatórikus hatalmat vezetett be. (Lásd minden intézkedésnél hivatkozás arra, hogy a nép, a többség így akarta, ugyanúgy mint a bolsevikoknál, holott a népet sose kérdezték meg, semmit se árultak el előre.)


- A senki által nem igényelt új alkotmánnyal és a folyamatban levő választási törvénnyel érdemben leválthatatlanná tette magát. Ő maga mondta, hogy a következő 40 év kormányainak megköti a kezét. Csak akkor nem tudom, minek lesznek még választások.


- Egy rémes, kegyetlen társadalompolitikát valósít meg, aminek a lényege a szegények, az elesettek, a kiszolgáltatottak stigmatizálása. Lásd állandó hivatkozás arra, hogy a rokkantnyugdíjasok, a táppénzt igénybe vevők csalók, hogy aki kövér, aki beteg, az magára vessen, biztos rosszul evett vagy nem szedte be a gyógyszerét. A munkanélküli nem is akar dolgozni, a rendőr, a katona élősködő kádárhuszár stb.


- A szegényektől elrabolt pénzből a gazdagokat támogatja. Miközben drámai a nyomor és a szegénység, a gazdagok az új adórendszer révén havi több százezer Ft ajándékot kapnak.


- Összeveszett mindenkivel, akitől függünk a világban. Nevetséges, és szánalmas, ahogy beolvas a nyugatnak, ahogy sallereket, kokikat és tarkólegyintéseket osztogat. Ennek is mi isszuk meg a levét.


És még sorolhatnám, de egyelőre elég ennyi a jóból...

2011. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%
én csak abban reménykedek hogy a jobbik helyre tudja hozni amit ők elkúrtak, mert ami itt megy az felháborító, azért fizetünk adót hogy a dolgozni nem akaró cigányokat eltartsuk, de minket ki tart el, részben ők is hibásak hogy szarban van az ország
2011. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
37%
Kedves 20.55! A Jobbikban reménykedni az ugyanolyan naivitás, mint amilyen a FIDESZ-ben való reménykedés volt korábban. Én pontosan tudtam, hogy OV egy hatalommániás megszállott, más se érdekli, csak hogy még 120 évig ő uralkodjon, és ha felhatalmazást kap, akkor ezt meg is valósítja. Sajnos kapott. Mennyivel különb szerinted Vona Gábor és csapata? És tényleg azt hiszed, hogy a cigányok itt a fő probléma, és ha erre rászállunk, az mindent megold? Belőlük van mondjuk 6-8 %. A nem cigányokból meg 90 felett. Szóval nagyobb itt a baj, és Vona is csak egy ügyes manipulátor. Te bedőltél neki.
2011. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
16%

Önmagában nehéz értékelni, inkább az előző kormányok egy évéhez tudom hasonlítani.

Ebben az összefüggésben, tekintettel a kül, és belpolitikai, gazdasági helyzetre, én meg vagyok elégedve. Akár pusztán azzal, hogy nem ment csődbe az ország, akár azzal, hogy rekordsebességű, és szükséges átalakításokba kezdtek.

Persze sokmindennel adósak, és igazán mélyen még nem lehet a változást érezni a mindennapokban.

Viszont például a Medgyessy kormány ugyanennyi idő alatt sikeresen lejtőre tette egész Magyarországot sokkal jobb világgazdasági helyzetben, A Gyurcsány kormány pedig ennyi idő alatt eljutott az öregecskedő feleségeken, és a szaudi focisták leterroristázásán át az őszödi beismerésig.

Ebben a tekintetben nekem pozitív a mérleg. Mindössze alulnézetben annyira lassú a változás, hogy talán soha nem ér el ide, ahol én lakom.

2011. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez aztán a jó magyar felfogás, legalább örüljünk, hogy nem ment csődbe az ország?! :D Akkor nézzük már a csőd jó oldalát: legalább egy ideig nem kell az idióta hiteleket törleszteni, amivel eddig életben tartották az országot, mert különben már rég bekövetkezett volna a csőd. Szóval ez kb olyan volt, mint halottnak a csók...

Amúgy a kormányról és a miniszterelnökről alkotott véleményem ugyanaz, mint a 20:50-es válaszolónak: eddig nem sok jót tettek. A szegények, az elesettek, a rászorulók zsebéből elveszik a pénzt, aztán odaadják a gazdagoknak. Spanyolországban már tüntettek csütörtökön (német oldalakról tájékozódom, a magyar sajtó ilyet nem mer megjeleníteni, hátha a magyar is példát vesz róluk :D). Pedig spanyolokkal beszélgetve, ott korántsincs akkora gond, mint itt. Ott is nagy a munkanélküliség, de azzal a különbséggel, hogy ott aki tisztességesen dolgozik, annak telik normális megélhetésre, míg itthon a nagy átlagnak nem (a kuporgatást ne hívjuk normálisnak). Mégis nekik volt eszük és fellázadtak a kormány ellen. De itt ilyenre számítani sem lehet, túl ostoba ehhez a magyar nép. Mindenki csak tűr és tűr, de minek?!

2011. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

21:31: Mint mondtam, nem sokat tettek eddig, és előbb lássuk meg mi lesz és aztán lázadozzunk. Most őszintén, egy országgal mit tudnál tenni egy év alatt? Én se vagyok túl boldog, nem vagyok fideszes, se mszp-s se semmilyen, de sokat nem tudnak tenni. Hülyeség volt megváltoztatni sok utca/tér nevet, legtöbb határozatuk, hataloméhes és hülyeség, és a stílusuk lekezelő, sokszor irritáló, és látszik hogy monarchiát (vagy ehhez hasonló rendszert) próbál bevezetni, de most gondoljunk bele, 4 év alatt nem lehet sok mindenhez kezdeni. Egy országgal csakis hosszútávra lehet tervezni, és a 4 év szerintem rohadtul nem hosszú táv. Azzal se sokat érne ha minden 4 évben kiállna és azt mondaná hogy ez és ez van, légyszi szavazzatok rám, mert hosszútávra szeretnék tervezni, különben megszívjátok és én is, mert a népet lesznek olyan emberek, akiket nem érdekel és szavaz inkább a kétfarkú kutya pártra. Még mindig ott tartok, hogy eddig nem sok mindent tettek, de meglátjuk mi lesz.


Üdv.: 20:49

2011. aug. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Helmet és még néhány válaszoló válasza tökéletesen elment volna a 70-es években is. Akkor is az volt a hivatalos propaganda, és ha kellett, az emberek is ezt fújták, hogy hát vannak még hibák, hiányosságok, nem mindig mindenki érzi egyből a pozitív változásokat, de jó irányba haladunk, alapvetően elégedettek lehetünk, és nincs semmi gond. Aztán meg nyomorogtunk és mentünk tönkre, majd összeomlott a rendszer. A történelem úgy látszik ismétli önmagát, és mindig vannak emberek, akik a hülyeség mellé odaállnak, és mindenféle okosnak látszó magyarázatokkal szolgálnak arra, hogy a szar tulajdonképpen finom.
2011. aug. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Még mindíg jobb ez, mint a nyolc év helybenjárás (legjobb esetben).

Most legalább elindultunk valamerre, és ha nem jó irányba indultunk, az is kiderül majd.

Nincs rosszabb annál a szemforgató MSZP-s hozzáállásnál, hogy nyolc év kormányzás után, most "ráébredtek" arra, hogy az országban vannak szegények, nélkülözők, és éhező gyerekek is.

Legkönnyebb dolga a kritikusnak van, mert a kritikus olyan, mint az a tyúk, amelyik akkor kotyog, amikor a másik tojik.

2011. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Helmetnek köszönöm a választ. Én azért úgy látom, a helybenjárás jobb mint a rossz irányba menés. A helybenjárással a megelőző 8 évet illetően teljesen egyetértek, meg azzal is, hogy az is egy abszurdum volt. De itt jön az én régi igazságom, ami nagyon egyszerű, mégis szinte mindenki tévesen gondolkodik ebben. Szóval abból, hogy valami rossz volt vagy helyben járt, nem következik, hogy ami felváltja, és mondjuk aktívabbnak látszik, az ettől önmagában jobb is. Lehet sokkal rosszabb is. Lehet, hogy neked még időre van szükséged, hogy összeálljon a kép, de nekem már régen összeállt.
2011. aug. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Széles tömegeknek" kell "összeálljon a kép", nem nekem, vagy neked, mert két darab ember, vagy néhány, nem sokra megy.

Igen aktív kormányunk van, szükségszerűen kiderül hamarosan, hogy mi a gyakorlati eredménye a munkásságuknak.

Komoly szakértők sem tudnak "dűlőre jutni" abban a kérdésben, hogy mennyire sikeres a kormányzás, mennyire helyes a stratégia. Ezért nem szégyenkezem, ha tippelek, vagy kivárok. Amúgy sem tehetek én sem mást.

Hamarosan mind többen érzik majd a saját bőrükön az eredményeket.

Amúgy a közvélemény kutatások szerint a kormány támogatottsága még mindíg relatíve magas, nem vesztette el a bizalmat, ugyanakkor gazdasági áttörést nem értek el.

A "csodavárók" fanyalognak, a mérsékeltek kivárnak, a "hivatásos huhogók" huhognak.

Minden esetre tökéletes kormányzat nincsen, és a körülmények ma minden eddiginél kedvezőtlenebbek.

2011. aug. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!