Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavaznál az LMP-re? Ha igen,...

Szavaznál az LMP-re? Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az egyre népszerűbb Lehet más a politika! nevű párt körül máris gyűlnek az összeesküvéselméletek? Miért van az, hogy nyíltan antineoliberális jellegük ellenére máris az SZDSZ-szel kötik őket össze? Féltékenység, tájékozatlanság lehet a negatív vélemények hátterében.


Én rájuk szavazok, mert a jövő generációk érdekeit a magyar érdekekkel ők fogják a legjobban összehangolni és képviselni. Végre egy párt, amelyiket a többihez képest (MSZP, SZDSZ, Fidesz, MDF, Jobbik stb.) nem egy vállalkozói réteg irányít (ami zsíros üzletet lát a politikában), hanem a szakmaiság és a részvételi demokrácia kap hangsúlyt.


2009. ápr. 9. 23:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%

A Jobbikot mióta irányítja vállalkozói réteg?Hülyeséget beszélsz.Én pedig úgy látom, hogy a Jobbik képviseli a legjobban a magyar emberek érdekeit.

Ja, egyébként azért nem szavazok az LMP-re, mert a Jobbikra szavazok.

2009. ápr. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nincs bajom a Jobbikkal sem, szimpatikus. De én azért nem szavazok rájuk, mert mögöttük is vállalkozói réteg áll (nem akarok neveket mondani, köztudottak országos és helyi szinten is a kiskirályok). Tök mindegy, hogy hova tartoznak, jó szándékúak vagy sem, sajnos a kampányok támogatásáért ők is részesedést akarnak majd, emiatt hányok ettől a rendszertől.
2009. ápr. 10. 02:15
 3/18 A kérdező kommentje:
Egyébként jobboldali érzelműként a Jobbikból az érzelmek felkorbácsolásán túl hiányolom a konkrét, életképes javaslatokat (annak ellenére, hogy olvastam a programot, de úgy gondolom, túl idealista). De ezt a részét hagyjuk, a kérdés alapvetően az LMP-ről szólna.
2009. ápr. 10. 02:17
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
Biztos nagyon népszerű. Én még életemben nem hallottam róla, sőt nem is ismerek senkit aki igen. Amúgy ez olyan mintha te merő jó szándékból kampányolnál a kedvenceidnek, ez szerintem nem rendes kérdés.
2009. ápr. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Igen, szavaznék az LMP-re, hogy legyen baloldali/liberális alternatíva. Szavaznék a Jobbikra is, hogy a Parlamentben lehessen elmondani azt, amit az utcán mindenképpen elmondanak.

Egyébként az LMP programja olyan, mintha jövő héttől vízzel szeretnék autózni (idealista), egy év alatt ők is beállnak a sorba. Még hogy fizetés nélkül politizálni? Szerintem tényleg nincs ingyenebéd (ezt nem Fletó találta ki, bár nálunk legutóbb ő valósította meg). Majd ha az autódat ingyen javítják, a nőgyógyásznál ingyen lehet szülni, akkor az LMP-nek is elhiszem, hogy ingyen dolgozik a társadalom javára.

Ettől függetlenül most fontos támogatni, kritizálni majd akkor kell, ha rendes párttá nőtte ki magát.

2009. ápr. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem.Indokot nem akarok írni.
2009. ápr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Nem, mert elfecsérelt szavazat lenne. A kampányuk kimerül egy ripacskodó, közhelyeket dobáló nevét eltitkolni vágyó netes senkiben.
2009. ápr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kire gondolsz a "netes senki" alatt?
2009. ápr. 10. 12:14
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Én lehet, hogy szavaznék rájuk. Viszont kicsit riasztó, hogy a programjuk mindenre megoldást ígér, ami nyilván megvalósíthatatlan, magyarán hazugság.

Még alternatívák nálam a Jobbik, de az ő programjukban is vannak olyan dolgok, amik nem jönnek be. (pl ne erőltessék már az emberekre a kereszténységet) Fideszen is gondolkozom, de az elmúlt 7 év alatt eléggé leírták magukat.

Mindent összevetve: lehet, még nem t'om.

2009. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Belenézve a weboldalukba, engem pillanatnyilag az tart mellettük, hogy nem kizárólag politikából élnek a tagjai, hanem van másik szakmájuk. Nálam ez már jó pont a jelenlegi politikai elittel szemben (mindkét nagyot értem ezalatt), akiknek sokszor gőzük sincs, hogy akikre hivatkoznak és akiknél éppen módosítanak valamit, hogyan élnek valójában.
2009. ápr. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!