Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vesznek fel az emberek...

Miért vesznek fel az emberek áruhitelt?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 13:12
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
77%
Mert nincs elég készpénzük megvenni az árut, amire szükségük van. És sajnos elromolhat olyasmi, ami már aznap kellhet, pl. mosógép, hűtő, ilyesmi, ez esetben nem sok egyéb lehetőség van beszerezni egy újat, mint a hitel. Erre találták ki.
2009. ápr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
56%

mosógép - mosson kézzel, hú de sokan úgy mosnak.

hütögép - fözzön frissböl és csak annyit amennyit egynap megesznek, tojás, vaj ilyesmi eláll hütö nélkül is.


aztán ha összegyülik vegye meg.

Túl költik magukat. Egy rendesebb család tesz félre egy kisebb összeget olyanra ha elromlik valami akkor tudja utánpótolni. De a legtöbb család ezt inkábbb elkölti baromságra a tescoba. Mi soha nem vettünk fel áruhitelt. Igaz soha nem is akarunk olyan dolgot amit nem engedhetünk meg magunknak. Söt autóra sem vettünk fel hitelt, inkább addig busszal jártunk és mikor lehetett akkor kp-ben megvettük. Most is úgy vagyunk, pl kell egy kanappé akkor elötte már fél évvel spórolunk rá. Aztán mikor megvan a pénz akkor megveszzük.

2009. ápr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim válasza:
74%

Nem vita képpen,de szerintem próbáld ki,hogy milyen lenne 2gyerekre plussz még a két felnőttre kézzel mosni!

Nem egy leányálom!!!!

2009. ápr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
64%
Hát inkább fizetem az áruhitelt a mosógép után, mint hogy kézzel mossak! Főzni pedig nem tudnék minden nap (nekem nincs annyi időm és erőm sem munka után), ezért ált. 2-3 naponta főzök csak, addig megesszük a maradékot is. Csak így juthat előrébb az ember, most telik le egy áruhitelünk, de megyünk is és veszünk fel egy másikat, mert a hűtőnk kicsi és nyáron nem tudom berakni az ételt.
2009. ápr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
72%
Az ember mindíg többet akar. Ez így van jól. Mindíg az a kevés, ami éppen van. Ez viszi előre az embert. Ha nem így lenne még mindíg nem másztunk volna le a fáról.
2009. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Én ugy vagyok vele addig nyujtozkodjon az ember amedig a takaro él. De ezt nem leszolásképpen irom, ez az én véléményem!!
2009. ápr. 16. 14:47
 7/47 anonim ***** válasza:
43%

14:23-asnak:

Akkor meg minek szültél gyereket? A mosásba a férfi nem segíthet be?


14:43-asnak:

Utána meg sírtok ha nem tudtok fizetni a banknak...

2009. ápr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes eddig ha kellett valami meg vettük hitel nélkül .Mert teszünk félre. S nem vagyunk krőzusok ( GYEd-ből és közalkalmazotti fizuból élünk és nevelünk egy csecsemőt és agy óvódást) Ha valami elromlik megjavíttatjuk nem veszünk újat. Minek azért van a háztartási gépszerelő,hogy javítson. Ja és persze amit tudunk mi magunk javítunk meg.


Nem hiszem el,hogy az embereknek mindenhez szükségük van hitelre. Arról még nem hallott senki,ohgy van amit meg lehet javíttatni?

2009. ápr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
87%

Persze, van olyan is, meg olyan is ami nem javítható. És azért már bocsánat, a kézzel mosást, meg a hűtő nélküli háztartést a mai korban talán már nem kéne szorgalmazni.

A több milliós autóhitelekkel meg a legdrágább luxus műszaki újdonságokra való hitelfelvétellel én sem értek egyet, de azért nézzük már az árnyalatokat is, emberek.

2009. ápr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
74%

mai korban? azért mert a másik megengedheti a mosógépet én vegyek fel áruhitelt? ez egy kicsit hülyeség. Akkor vegyek mosógépet ha megengedhetem.


èn utálok mosogatni is és van mosogatógépem, is mert megengedhetem magamnak. Ha nem engedhetném meg akkor mosnék kézzel. Söt takarítónö is jár hozzánk, mert megengedhetem magamnak. de nem vennék fel hitelt azért hogy takarítónöt fogadjak. ès ahogy a kérdezö írta mindenki addig nyújtozkodjon amíg a takarója ér.

ès igaza van aki azt írta hogy amit lehet meg kell javúitattni. nekünk van egy kerti fa ülögarnituránk, ami már régi 3 éves, nem kidobtuk hanem asztalossal felcsiszoltottuk és lefestettük. Most olyan mintha új lenne. majd 3 év múlva veszünk újat. addigra már a fa teljesen tönkre megy.


van egy nagyképrenyös tv-nk de nem plazma. nem veszünk újat mert ez is szuper jó, pedig a plazma jobban menne a lakáshoz, föleg a falra lehetne akasztani, de nem dobunk ki feleslegesen pénzt. Föleg nem hitelt veszünk fel ezért.

2009. ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!