Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vesznek fel az emberek...

Miért vesznek fel az emberek áruhitelt?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 13:12
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
65%
Hát akkor te csak mossad kézzel minden nap a pisis lepedőket, pokrócokat, gatyákat, szőnyegeket, jó szórakozást hozzá!
2009. ápr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

Valojában ott lenne a megoldás, ha Magyarországon nem (az átlagnak) rabszolgabérét kénne dolgozni... De ez már egy másik téma...

Másik a vágyaknak határt kénne szabni, és elkelenne fogadni, hogy én azt nem vehettem meg. Nekem pl. nagyontetszenek Mercik, de sajnos nincs annyi pénzem, hitelböl meg nem kérek... (van már, de lakáshitel)

2009. ápr. 16. 15:18
 13/47 A kérdező kommentje:
Az államnak lehetöséget kellene adni az átlag halandonak, tisztes gyarapodáshoz, no nem a Kádári idöket sirom vissza.
2009. ápr. 16. 15:21
 14/47 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Nekem még sosem volt rá szükségem, de ha elromlana pl. a hűtő és gazdaságtalan a javítása akkor simán felvenném.


Egy ismerősöm állandóan áruhiteleket vesz fel: hűtő, mosógép, tv, akármi. Miért? Mert míg egy plazmatévére évekig kellett volna spórolnia, miközben persze romlott volna a pénze, addig meg tudta venni 0%-os THM-re áruhitellel. Pont, hogy a spórolás miatt vette áruhitelre.

Nem kell egyből felelőtlennek bélyegezni valakit, bizonyos szemszögből ő a felelősen gondolkodó.

2009. ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
92%

én azt gondolom, hogy az alapvető dolgokra fel lehet venni hitelt. Mi is úgy vettük a mosógépet és a hűtőt. Napi 12órát dolgozom, plusz 1óra míg hazaérek, valahogy nincs kedvem olyankor neki állni kézzel mosni. Persze volt, hogy megtettem, kibírtam, na de nem hónapokig...

Viszont tévére, hifire meg klímaberendezésre nem vennék fel hitelt, úgy ahogy telefonra sem. Ezek nem létfontosságú dolgok, nincs szükségem egy Omniára mondjuk.

Ezzel együtt azt gondolom, hogy mki maga döntse el mire költi a saját vagy a bank pénzét. Nincs jogunk megszólni senkit sem azért, mert 300ezres plazmatévét vesz hitelre.

2009. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
59%
a kézzel mosáshoz meg annyit, hogy fele annyira nem lehet szépen mosni kézzel, mint géppel. Főleg amikor kisbaba van és kellene a magas hőfok.
2009. ápr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
88%

Úgy látom sokan leragadtak a kézzel mosásnál.

Ez butaság...



Egy ismerősöm mondta egyszer,hogy addig ebben az országban "nem lesz baj" amíg a netto 40ezres bérű konyhalény megveszi egy hónap alatt hitelre a 100 ezres mobiltelefont, a 120 ezres hűtőt és a 200 ezres plazma tévét.


Vannak szükségletek és vannak lehetőségek. Igaza van a kérdezőnek addig kell nyújtózni amíg az a bizonyos takaró ér. Van olyan aki kénytelen áruhitelre vásárolni alapvető dolgokat, mint hűtő, mosógép tv. De Megvan,hogy ezekből sem a legpuccosabbat legdrágábbat veszi meg hanem csak azt ami az igényihez kell. Nem kell plazma tv hitelre mert az a divat, nem kell házimozi hitelre mert az a divat és nem kell visszabeszélős,zenehallgatós videós,fényképezős több 100 ezres mobiltelefon, mert már mindenkinek az van. ezzel van az alap probléma. Nem azzal,hogy van egy réteg aki hitelt vesz fel.

Ja és még egy nem kell a hitelt hitellel rendezni.

2009. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
42%

14:43-as vagyok

Nem sírtunk még soha, hogy hitelt kell fizetnünk és eddig mindegyiket kifizettük gond nélkül!Mindig csak egy áruhitelünk van és van nagyképernyős lcd-nk, mosogatógépünk! Mert kibírjuk azt a havi 10-15 ezret 10 hónapon keresztül, és ki van fizetve! Ezeket gyűjtögetéssel soha nem tudtuk volna megvenni, elköltöttük volna apróbb, szükséges dolgokra! 1 hónap múlva lejár a tv-nk és akkor nagy, side by side hűtőt fogunk hitelre venni (nem tudom, hogy ez neked miért fáj), mert a jelenlegi hűtőnket ajándékba kaptuk és kicsi, jön a nyár, sem vizet, sem üdítőt és sem a kaját nem tudom a jelenlegibe betenni, mert kicsi! Eddig el volt a hűvös kamrában, de már ott is meleg van.

Gyűjtögess csak mercire, úgyse lesz meg soha (hitel nélkül)! Amúgy akkor miért van lakáshiteled?Nem volt kedved gyűjtögetni??

2009. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
85%
Van aki rákényszerül,nem jókedvéből teszi.
2009. ápr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

Kedves 16 53-as: Én az áru hittelröl beszéltem, a lakás kölcsön pedig más "tészta" hiszen nem lakhatok hid alatt, de viszont ha nem a legujabb tévém van az megint más kategoria!

Mégegyszer én senkit nem akkartam megbántani, de nem értem miért kell a legujabb "cucc" ha nincs meg a fedezete...

2009. ápr. 16. 18:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!