Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vesznek fel az emberek...

Miért vesznek fel az emberek áruhitelt?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 13:12
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

"Hát akkor te csak mossad kézzel minden nap a pisis lepedőket, pokrócokat, gatyákat, szőnyegeket, jó szórakozást hozzá!"


Ez a ti bajotok, hogy olyan lusták vagytok mint a dög. Aztán sírtok mikor árvezik a házatok.

2010. okt. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

"Van aki rákényszerül,nem jókedvéből teszi."


Igen a Whirlpool ügynökei fegyvert tartanak a koponyájához, hogy vegye meg a mosógépük.

2010. okt. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

"Te kis baromka, te a XVI. században élsz? Kézzel mosni? És kicsavarni mondjuk egy pulóvert? Vagy farmert. Tudod mit? Olyan munkahelyre tennélek ahol kézzel mosnak, és te lennél a centrifuga. 06-14-ig farmert csavarnál minimál bérért. Ennyi ésszel elmehetnél kondásnak. Eszetlen! Hűtő? Mindennap főzni és pont annyit amennyi elfogy? No comment....."



Sajnos sokan végeznek minimálbérért ennél jóval keményebb munkát is. Nincs mindenki úgy eltunyúlva mint te.

2010. okt. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
a vásárlóerő tarja fenn a gazdaságot és ez így van jól, ez már nem a szocializmus emberek ez a kapitalizmus!
2010. okt. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem tud mindenki zsebből kifizetni százezreket!

Ha ez a számítógép, amiről most írok tönkremenne, akkor nekem is hitelt kellene felvennem, hogy válaszolhassak a kérdésedre. Vissza is tudnám fizetni, de ha közben, pl: 2 hónap múlva) egy fontosabb gépem is tönkremenne, akkor azt is csak hitelből vehetném meg. Akkor már bánnám, hogy számítógépet vettem, de a fontosabb gépre akkor is szükségem lenne. A két kölcsönt már nehezebben tudnám fizetni. Itt kezdődne el az "adósságspirál"! Ezzel a hitelezők is tisztában vannak: kihasználják azokat akikből élnek. Ilyen egyszerű a dolog.

Egyébként, ha te mindent megvehetsz hitel nélkül, akkor örülhetsz, mert te abba kisebbségbe tartozol, akit a pénz nem érdekel. Jó neked!

2010. okt. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

miért áruhitel?


én most mosógépet vettem így...


Mert a diplomámmal, amivel a végzettségemnek megfelelően helyezkedtem el 90. 000 ft-keresek. Gyakran többet dolgozok, mint a kötelező 8 óra, amit persze nem fizetnek ki. Ha nem tenném, kirúgnának.

Mert a férjem 50 000 ft- keres, be sincs jelentve, de legalább van munkája és keres pénzt.

Ennyi pénzből nem igen tudunk félretenni. A rezsit is alig tudjuk fizetni, konyhába rakattunk cserépkályhát és onnan fűtjük a szobát is, a többi helyiséget nem használjuk télen.

Reggel 7-kor megyünk el, és 6-7 óra körül érünk haza, a fenének sincs kedve ezek után még mosni. Elég takarítani, főzni, vasalni stb. Hirtelen tönkrement a mosógépem, most mit csinálhatnék?

Nem plazma tv-t, meg gps-es telefont vettem belőle, hanem alapvető háztartási eszközt.


Jó annak, aki fél évnyi spórolás után vehet egy kanapét. A mi bútoraink nagy része használt 10-15 000 vettük.

2011. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Hogy árut vegyenek.
2020. jún. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!