Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Téged nem frusztrál ez az...

Téged nem frusztrál ez az ingatag helyzet a felsőoktatás jövőjét illetően?

Figyelt kérdés
Felvettek a nyáron, csak halasztottam ezt az évet, mert a középsulimban van még egy évem az FSZ-ből, de még így is stresszelek azon, hogy mi lesz akár jövőre (mert még arról se sokat tudni), és a legjobb lenne már a lehető leggyorsabban túl lenni az egészen. Hát akkor még hogy érezhet egy olyan, aki még csak jövőre, vagy azután felvételizik. Mik lesznek a követelmények, lesz-e valami változtatás, leszerződnek veled és nem mehetsz külföldre, megduplázódik a ktg. térítésed értéke, nem 30, hanem már 10 egyes után kirúgnak, feleannyit vizsgázhatsz, stb.
2011. szept. 7. 19:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én rendvédelmi pályára jelentkeztem idén, de sajnos ne mjutottambe, mert kevés pontom lett.

De hozzá kell tennem, hát nem volt igazságos a felvételi rendszerük. Ugye van fizikai, orvosi és pszichológia alkalmassági vozygálat, hát mit ne mondjak, a fizikain az is tovább jutott, aki 14 fekvőtámaszt bírt megcsinálni 2 perc alatt...aki pedig megcsinált 87-et kiesett, mert nem volt ismerőse. Aztán mikor kijöttek a ponthatárok, nagy örömmel mondta mindenkinek, hogy felvették, katonatisztnek...3 nappal a kiképzés megkezdése után otthagyta az iskolát...elvette a helyet valakitől.

Jövőre pedig változás lesz katonai pályán is, szóval én is félek!

2011. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Már nem! Fogtam magam és elhagytam az egész kocerájt! Az egyetemet is nyugaton fejeztem be!
2011. szept. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek vele, tanulni menjenek már az egyetemre ne bulizni. Hozzáteszem még, hogy Magyarországon a negyede diplomásra lenne szükség mint amit kitermelnek.
2011. szept. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
72%
Én főiskolásként azt mondom, hogy szigorításra szükség van. Nem kell 10 egyest sem írni. Örülnél, ha olyan orvos műtene, akinek volt 30 egyese, vagy egy olyan mérnök tervezné a házadat, aki állandóan megbukott, vagy olyan szakértő csinálná az adóbevallásod, aki csak a szerencsének köszönheti, hogy átment adózás vizsgán és esetleg kiderül, hogy annyira nem ért az adózáshoz, és vissza kell fizetned egy nagyobb összeget, mert hibázott? Nah ugye, hogy nem. A költségtérítés mértéke meg engem nem igazán hat meg. Aki jó tanuló, az államira kerül be, és ott is marad. Tudom, hogy sokaknak nem tetszik az ilyen hozzáállás, amit én képviselek, de igenis szükség van arra, hogy tanuljanak a fiatalok, ha már egyetemre mennek. És nincs szükség arra, hogy egy tárgyból lehessen normál kurzuson vizsgázni 3X, aztán vizsgakurzus, aztán spec. kurzuson is 3X és még két vizsga lehetősége legyen. Ez már minimum 9 vizsgalehetőség. Hát szégyellje magát az, aki ennyiszer megbukik, és még mindig vizsgalehetőségért kucsorog. Mondjuk a hallgató leleményes, ezek után újra felvételizik, beszámíttatja a már meglévő tárgyait, és újból bukik 9-szer. És 6-7 év alatt végez el egy főiskolát Régen egy bukás volt, aztán lehetett kérvényezni dékáni vagy rektori vizsgalehetőséget, és slusszpassz. Akkor is volt, aki elvégezte az egyetemet. Jah, hogy jobban neki kellett feküdni a tanulásnak, hát ez van. Nem kötelező mindenkinek diplomásnak lenni. Én jobban örülnék, ha a diploma mögött több tudás lenne, és a diplomásról nem az jutna mindenki eszébe, hogy nah végiglébecolt x évet az egyetemen, aztán veri a mellét a diplomára. Ha meg valaki kimegy külföldre dolgozni, akkor remélhetőleg nem fog fejtörést okozni neki, hogy ki kell fizetnie a taníttatását, bár ezzel az intézkedéssel én nem teljesen értek egyet, de van benne ráció, valljuk be.
2011. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

ma 18:55


Megtudhatnám, hol és mit tanulsz?

2011. szept. 12. 19:15
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

„Hozzáteszem még, hogy Magyarországon a negyede diplomásra lenne szükség mint amit kitermelnek.”


Érettségivel ugyanúgy nem sokra megy.

2011. szept. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
45%

Tegnap 18:55

BGF-en pénzügy és számvitel szakon, számvitel szakirányon tanulok, úgyhogy nem büfészakon szerzem a diplomám, mégis úgy gondolom, hogy kell a szigorítás.

2011. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!