Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha úgy éreznétek, hogy az...

Ha úgy éreznétek, hogy az idegösszeomlás szélén álltok, elmennétek dokihoz, akkor is, ha esetleg táppénzre vesz vagy megvárnátok, míg a munkahelyeteken omlotok össze?

Figyelt kérdés
Volt már egy idegösszeomlásom, akkor a munkahelyemen. Egy barátom jött értem. Nem veszíthetem el a munkahelyem, de már én sem tudom elviselni saját magamat. Nem tehetem meg, hogy nem megyek be, nemcsak mert esetleg kirúgnak, hanem mert nagy munkában vagyok, ami értelemszerűen még jobban kimerít, de úgy érzem, az a bizonyos cérna már nem bírja tovább és elpattan. Mit csináljak? Orvoshoz menjek, hogy 1-2-3 hét alatt összerakjon vagy dolgozni, csak legfeljebb kirúgnak a stílusom miatt (mikor valaki összeomlik, nem kifejezetten kedves és figyelmes). Csak normális válaszokat szeretnék!
2011. máj. 17. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg az idegösszeomlás nálad? Egyébként te tudod,mit szólnak ezért a munkahelyeden. Lehet tényleg jobb ha ott történik meg mintha nem mész be akkor legalább látják h tényleg baj van. De munka után avgy ilyesmi nem tudsz ugyanúgy dokihoz járni? És akkor segít is meg dolgozhatsz is.
2011. máj. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocs, de fogalmad sincs az idegösszeomlásról.
2011. máj. 17. 19:30
 3/9 tetris ***** válasza:
71%

Az, hogy volt már idegösszeomlásod nem jelenti feltétlenül azt, hogy most is az lesz. Ezt a helyzetet rajtad kívül más nem fogja tudni megoldani. Ha már nagyon kivagy idegileg, akkor mindenképpen szükséged lenne a pihenésre, a kikapcsolódásra, az oldódásra. Az, hogy ez milyen formában a legjobb neked, csak te tudhatod. Ha most nem tudsz elmenni betegállományba, akkor találnod kell olyan lehetőségeket, amikkel ki tudsz kapcsolódni. Itt a neten olyan szép relax zenék vannak, és még hozzá szép természeti képek is. Ezek esetleg kikapcsolhatnának egy kicsit. Talán ha vitaminokat, és ásványi anyagokat tartalmazó tablettákat szednél, az is segíthetne. A jóga is egy nagyon jó stresszoldó. Talán az is megoldás lenne, ha egy jót beszélgetnél a pároddal, felidéznétek a régi szép időket, vagy valami viccújságot olvasnál. Bármi jól jöhet ilyenkor, ami eltereli a figyelmedet a feszültségekről.

Ha kádas fürdőszobád van, akkor ereszd meg a forró vizet, gyújts gyertyát, és laziíts. Feküdj le korán, aludd ki magad. Számtalan módon kikapcsolódhatsz, a legjobbat neked kell megtalálnod. A megoldás kulcsa a te kezedben van.

Ne engedd, hogy az ideg teljesen eluralkodjon rajtad, mert azon csak veszíthetsz. A melóhelyedről kirúghatnak, ami most biztos nem hiányzik. Össze kell szedned magad, és saját magad kell kirángatnod magadat a sárból. Az orvos legfeljebb nyugtatókat fog felírni, ami szerintem csak tüneti kezelés.

Meg kell találnod a forrást, ami miatt így ki vagy idegileg. Ha konkrétan megvan a baj forrása, akkor már könnyebb felvenni a harcot is ellene.

Jobbulást!!!!

2011. máj. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bőven van rá okom. Haláleset, ármánykodás, stb.
2011. máj. 17. 19:44
 5/9 tetris ***** válasza:

Akkor gondold végig ésszeűen a dolgot. Valaki meghalt. Mit tudsz ez ellen tenni? Ugye semmit. Vagyis el kell fogadnod.Vannak dolgok, amiken nem tudunk változtatni. Ez az élet velejárója, hogy egyszer meghalunk.

Ármánykodnak. Mit lehet ez ellen tenni? Visszaármánykodni. Szerintem felesleges. De figyelmen kívül is lehet hagyni, és mással foglalkozni. Melyik a jobb?

Saját magadnak csinálod a gondot azzal, hogy ezeket a negatív dolgokat nem engeded el, hanem rágódsz ratjuk, és idegeskedsz miattuk. Csak te tudod elengedni ezeket, én nem tehetem meg helyetted, és más se. Hát akkor vegyél egy nagy levegőt, és lépj tovább. Most!

2011. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia? Az is összerakhat. Én 'széthullós' típus vagyok, a terápia az ilyen pszichotikus jellegű tüneteimet nagyon jól helyrerakja.
2011. máj. 20. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
04:46 Igen, arra is fogok járni, már van időpontom hétfőre. Én is úgy gondoltam, baromság, sz*r lehet annak, akinek fizetnie kell azért, hogy meghallgassák, de ez nagyon nem erről szól. Ehhez a barátok kevesek. Te fizetősre jársz? Mennyit fizetsz, ha fizetsz? Nekem 5,000/alkalom... Fogalmam sincs, hogy fogom kicsengetni havonta a 20,000-t erre, de be kell lássam, ehhez már kevés vagyok, és másképp nincs tovább. Eltelt az eddigi x év az éltemből elcseszve. Ha nem szánok rá pénzt, és nem próbálok meg tenni valamit... Nem akarok ilyen elcseszett, nyomorult életet!
2011. máj. 21. 00:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok az elhatározásodhoz!

Én ebben látom a tényleges változást, mert nem tünetileg kezeli a problémákat. Életem egyik legjobb döntése volt, hál'Istennek nagyon jó terapeutám van. Nekem 7e/alkalom, nehéz kiszorítani, de megtérülő befektetésként is lehet nézni :) Minden jót neked!

2011. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

19:46 köszi! Remélem, nekem is beválik majd. Nyilván hosszú hónapokba vagy évekbe telik majd.

Neked is jobbulást!

2011. máj. 22. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!