Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is féreg a bírók...

Szerintetek is féreg a bírók meg az egész rendszer hogy debreceni graffitist 16hónapra fegyházra ítélnek el 200forintos graffitiért sthol bucikát meg 6 hónapra küldenek be drogos ittas vezetés ért és balesetokozásért?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 11:43
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Utolsó elöttinek. Még csak gazdagnak sem kell lenni az ilyenhez. Mindenki igyekszik megoldani a dolgokat a lehetõségeihez mérten. Legyen az akár csak egy 5ezres a BKV ellnörnek..
2011. szept. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz megírásának időpontja: ma 14:09"


Nem érted, hogy a falfirkász felfüggesztettet kapott?! Nem kellett volna leülnie, ha nem csinálja megint! De csakazértis csinálta! A helyzet az, hogy nem lehetett vele mit csinálni. Nem lehet egy hülye miatt törvényt módosítani, hogy jaj, akkor mégse kelljen leülnie a felfüggesztett börtönbüntetését! Hát milyen lenne már az? Akkor minden bűnözőt szabadlábra kellene helyezni!


A felfüggesztettet azért adják, hogy figyelj már, most nagyon kihúztad a gyufát, de eltekintünk a büntetéstől, ha nem csinálsz megint zűrt, de ha mégegyszer galibát csinálsz mondjuk 3 éven belül, akkor ezt lefogod ülni! Normális ember, mégha akár köztörvényes bűnöző is, megérti, hogy mi a pálya, és legalább erre az időre próbálja magát meghúzni. Most komolyan, a bíróság tehet róla, hogy ez az ipse nem értette meg az ítéletnek a lényegét?!


A bíróságra nem ez szégyen, nem is a Bucis eset, hanem az amikor a kábszeres Elődöt aki rendőrt ölt, mégcsak le sem csukták a pénze és a kapcsolatai miatt! Na, az büdös volt!

2011. szept. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Nos igen, amikor már haláleset is van, akkor nem a pénznek kellene döntenie hogy mi lesz az elkövetővel. Bár Buci ámokfutása is végződhetett volna tragédiával, nem rajta múlt.
2011. szept. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Írtam én egy előtte való posztban, hogy természetesen a graffitis magára vessen amiért annak tudatában, hogy börtönbe kerülhet mégse hagyta abba, szóval persze értem én ezt és így tök jogos is, hisz nem nyomba került börtönbe. Csak mégis ha egy jött mentnek szólsz, hogy xy falra firkált és kap 16hónapot visszaesés miatt majd xy drogozva balesetet okozott szintén visszaesve és kap 10hónapot amiből 5letöltendő (amúgy a graffitisből is csak x hónap volt letöltendő?) akkor az ember fenn akad azon, hogy van kis különbség a tettek között :P

No persze én nem értek ezekhez, soha az életbe nem szerettem a joggal foglalkozni, csak mint írtam nekem ez így elsőre érdekes volt :D

2011. szept. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek azzal, hogy Stohl súlyosabb bűncselekményt követett el, mint a grafittis, és fordítva igazságosabb lett volna a döntés. Császár Elődöt meg alsó hangon 5 évre le kellett volna csukni, és szerintem még ez is "baráti" ítélet lett volna.
2011. szept. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
A jog sajnos nincs mindig szinkronban az igazsággal. A jog az csak jog, nem tökéletes, nem is lesz soha, de ehhez igazodva kell élnünk.
2011. szept. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
43%

"Szerintem egy rohadt férgek"


te magyar vagy ?

2011. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Itt az is gond, hogy a graffitis felfüggesztettet kapott, de mégis ment házfalra festegetni. A f*szért nem bírt megülni a seggén? Ennyire ostoba, hogy lehet valaki? Bucira meg keveslem az ítéletet.
2011. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Szerintem elírtad... 200 ft - os graffiti nincs... ha csak egy pöttyöt nyomsz filccel, már annak is kiszámolnak legalább 5000 ft - os takarítási költséget: anyagdíj, munkadíj...

Ha valaki nem ért a szép szóból, ez van. Alapból 1 év börtön jár már graffitizésért. Igen, viselje csak mindenki a tettei következményét. Ha elkapták, akkor vállalja a következményeket (illetve ha tilosban jár). Megúszta felfüggesztettel első körben, nem járt rosszul vele. De hogy ezek után is elment firkálgatni.. hiába, a graffiti is lehet drog, rászokik az ember, aztán nehéz abbahagyni - ha az illető komolyan csinálja. De hogy újra elkapták, jár a börtön. Mindenki, aki felfüggőn van és valamit csinál, megy a börtönbe. Nem kell kivételezni senkivel, különben mindenki követeli a magáét.

Stohl itélete nagyon gyenge. Nyilván van különbség a graffitis és a balesetet okozó között. A graffitis megkaphatta volna a 16 hónapját, amiért továbbra sem tudott viselkedni. Stohl pedig kaphatott volna legalább 5 évet - balesetet okozott, lettek sérültek, alkoholt és drogot is fogyasztott - a vicc, hogy a droggal nem is foglalkoztak esetében.

Enyhítő körülmény volt, hogy utána elment a drogok ellen előadást tartani (hiteles...). Neki beszámították... a firkáló is elment takarítgatni a munkáit - neki nem számították be.

A magyar igazságszolgáltatást alapjaiban meg kellene reformálni. De a pénz mindig nagy úr lesz, mindig lesz valaki, akit meg lehet vesztegetni.

2011. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!