Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a svájciak figyelmezették...

Ha a svájciak figyelmezették a magyarokat, hogy nem normális amit művelnek a devizahitelezéssel, és nem léptünk semmit, akkor most miért sírtok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 12:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A magyar emberre nagyon jellemző,hogy nem nagyon tudja beosztani a pénzét...Akinek nem inge,ne vegye magára!!Sokan még olyan dolgokra is hitelt vesznek fel,amire normális ember soha...Pl tv...Tv nélkül nem lehet élni?Mert lakásra,vagy egy hűtőre még megértem...De csak azért hitelt vesz fel,hogy szórakoztassa magát,vagy a gyereknek legyen új okostelefonja karácsonyra....na ilyenkor ne sírjon senki...

A frankhitelnél sokan nem gondoltak bele valójában,hogy a dolgok rosszra is fordulhatnak,hogy az árfolyam nem lesz mindig 150-180 ft...Mivel akkor tudták fizetni,beleugrottak,mert az belefér...de hogy mi lesz holnap,arra sokan nem gondoltak...

A bankok pedig...hánynom kell tőlük...Nem tájékoztatnak normálisan semmiről,ha valamit nem kérdezel meg,de fontos lenne tudnod,nem biztos,hogy elmondják...Undorító...

Van,aki felelőtlenül ugrott bele,de van,akit meggyőztek a frankhitel jóvoltáról,és ezért ment bele nem átgondolva a dolgokat rendesen...

2011. szept. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Értem kedves 85ös anyuka, és megértem. De hidd el vannak olyan emberek akik még csak rá sem szorulnának, hogy kőműveskedjenek, vannak akik egyáltalán nem szükségből vették fel ezeket a hiteleket. Lett volna számukra több járható út is. Saját példám csak egynek írtam a sok közül, sok más megoldás is létezik. Az emberek többsége mégis olyan dolgokra vette fel ezeket a hiteleket amely nem közvetlenül a megélhetésükhöz szükséges, vagy más módon is hozzá juthattak volna.
2011. szept. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"A bankok pedig...hánynom kell tőlük...Nem tájékoztatnak normálisan semmiről,ha valamit nem kérdezel meg,de fontos lenne tudnod,nem biztos,hogy elmondják...Undorító...

Van,aki felelőtlenül ugrott bele,de van,akit meggyőztek a frankhitel jóvoltáról,és ezért ment bele nem átgondolva a dolgokat rendesen..."


Ez sajnos mindig is így volt, és így is marad. A bankok a legnagyobb rablók. Ezért nem szabad soha hitelt felvenni még forint alapút sem, hacsak nem tényleg létszükséglet és már minden mást végig gondolt az illető és semmilyen más megoldás nincsen.

2011. szept. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért sírunk? Én nem sírok, de az és annak a gyerek igen, aki nem tudja megtartani a lakásárt, azért, mert belevitték egy ilyen kockázatos ügyletbe. Mondhatsz bármit, hogy tudta mit ír alá, ne legyünk már ilyen vakok, simán, az emberek jóhiszeműségét, és a hitelezési, pénzügyi "analfabéta" voltját kihasználva becsapták az embereket.

Mi vállaltuk, szerencsére nem okoz most sem gondot, sírni nem sírunk... De én nem hallottam, hogy bárki is figyelmeztetett volna minket akkor- ha igen, valakinek feladata lett volna beavatkozni, megvédeni az országot, hogy így elárasszák ezzel a hitelfajtával. Lengyeleket meg Cseheket is ugyanígy. Kínálták mint a cukrot. Sőt, tovább megyek, a szerződések előre el voltak készítve, rajtuk a devizahitel árfolyama - nem nagyon volt kérdés a legtöbb ügyfélnek, hogy Pistike, Juliska, melyiket szeretné? Persze azt szerette. A kockázat részre nem hívta fel rendesen SENKI SEM a figyelmet. Se a bank, se a kormány, se a sajtó. Csak utólag tud okos lenni mindenki!!! Összefogni pedig jó magyar szokás szerint soha nem tudunk, még bele is rúgna sok a másikba azért mert a saját hibájából került oda ahol van. Ezen hogy még a bajban is csak egymást bántjuk, pedig jókat nevet mindenki aki megszedte magát a helyzeten...


Egyrészt, hitelt felvenni tényleg mindig kockázatos, forintban is! A bankoknak nem szabadna hitelt adni, csak nagy önerővel. Az viszont hogy minden egyoldalú, az nagyon igazságtalan. A hitelkamattól elkezdve mindent egyoldalúan módosíthatnak. Micsoda szerződés az? Az, hogy az első pár évben, teljesen mindegy milyen kamattal veszed, az amortizáció stb indokkal a befizetett összegnek 80-90 %a kamatba megy, a többi pedig tőkébe, az a legnagyobb igazságtalanság!

De sokszor szükséges hitelt felvenni. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy legyen alaptőkéje. Sokunknak semmi lehetősége nem lenne saját otthonra- ha nem vennénk fel hitelt. Ha valaki azt mondja, hogy önerejéből csak a saját fizetéséből összegyűjt egy teljes lakásravalót mire gyerekei lesznek, ezért nem kell hitel neki, annak csak tapsolni lehet. (Persze ha nem úgy gyűjt, hogy közben a szülőkön élősködik, nem tőlük kap önerőt, stb.)

2011. szept. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!