Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem durva, hogy 56 iskolát át...

Nem durva, hogy 56 iskolát át vettek az önkormányzattól a nagy keresztény egyházak?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 23. 14:36
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
85%

a szüleidet/nagyszüleidet faggasd ki, hogy volt ez a bolsvik-terror alatt, a szerncsétlen marxista-leninista tombolás alatt, hány szerezetes rendet oszlattak fel (ebben segítek:mindet, de most már bánják, mint a kutya,aki hetet kölykedzett,mert nincs aki ágytálazzon a nyomorult szegény elesett betegeknek) hány iskolát vettek el, hány papot vertek véresre, börtönöztek be, hány hívő járt át a szomszéd városba misére, mert különben elveszeette volna (főleg tanítói) állását


mesélnek majd neked

2011. szept. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
35%

Ez most hogy jön ide? Bosszúállás, vagy mi?

Az is szörnyű volt, ez is szörnyű.

Vagy dögöljön meg a szomszéd tehene is?

2011. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
85%
Az lett volna a durva, ha nem veszik át, mert az iskolák nagy részét bezárták volna, mert nem éri meg finanszírozni. Akkor viszont tényleg el kellett volna menni másik településre/településrészre új iskolába. Így pedig még mindig választhatja azt, hogy helyben jár iskolába. Én is katolikus iskolába jártam, és érdekes módon nem lettem ateista. Sőt idősebb fejjel átgondolva a tiltások - minő meglepetés - csak a javamat szolgálták/szolgálják. Ha valakinek pedig rossz tapasztalata van, az általában egy emberrel van, nem pedig egy közösséggel.
2011. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:47"


Nekem meg egy ismerősöm keresztény suliba járt, most sátánista...:) Teljesen egyéntől függ, kiből mit hoz ki a keresztény taníttatás/neveltetés., szóval általánosságról itt nem lehet beszélni. Itt a jó megoldás az lenne, ha alapítanának X keresztény iskolát, és meghagyják a régieket is. Csak hát ugye erre sincs pénz (miért lenne?), és gazdaságosabb megoldás az, ha a meglévőket helyezik egyházi kézbe.

2011. szept. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
74%

nem ettől lettél Te ateista- hanem mert iszonyú dúlással elintézték: ez a generáció hitetlenként nőjjön fel.

Lehetőleg fogyasztói idóta legyen.

Nagyon sok véressszájú párttikár adta egyházi iskolába csemetéjét -Panonnhalma, kedvenc helyük volt- mert tudták, ott tanítani is fogják, ideológiai alappal-morális tartással.

2011. szept. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Mitől lettem ateista akkor?
2011. szept. 23. 15:12
 17/41 anonim ***** válasza:
72%

ki miért lesz ateista? nem tudom. Én magamtól keresem az utat Hozzá, senki nem nevelt rá. Biztos, hogy aki keresi az Igazságot,és nem szenved teljes metafizikai vakságban, az rossz tanítóktól, iskoláktól(volt részem) nem lesz Istentagadó. Nem a Teremtő Úristent hibáztatja, vagy éppen tagadja meg az emberi gyarlóságért. Nem tolja egóját Isten fölé, megpróbál ALÁZATTAL közeledni Hozzá. Mert ez lett volna a vallások (mindegyik történelmi vallás) célja: közelebb kerülni Istenhez, az Örökkévalóhoz. És azon belül a kereszténység:

A görög egyházatyák tanítása: Isten emberré lett, hogy az ember Istenné lehessen.

2011. szept. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
akkor én most metafizikailag vak vagyok?
2011. szept. 23. 15:29
 19/41 anonim ***** válasza:
36%
A legjobb szó talán a megdöbbentő. Szerintem nem szabadna egyházi iskolákat kialakítani, legfeljebb pap/apáca neveldéket. A vallásnak semmi keresnivalója az iskolapadban.
2011. szept. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
68%

Nem durva.


Sajnos a mostani fiatalokat a média Isten ellenessé neveli. Így a liberális tömegkultúra buta fogyasztóivá válnak. Az a fontos, hogy ne ismerjen se Istent, se Hazát!


Csak F O G Y A S S Z és szórd a P É N Z!

2011. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!