Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem durva, hogy 56 iskolát át...

Nem durva, hogy 56 iskolát át vettek az önkormányzattól a nagy keresztény egyházak?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 23. 14:36
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
59%

Nem.

Ott sem lesznek rosszabb helyen, mint a jelenlegi, idióta magyar állam kezében.

2011. szept. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
46%
jobb lett volna, ha viktorka szépen bezáratta volna őket?!
2011. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Sőt ez jelentős pozitívum.
2011. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
57%

Hát én személy szerint nem akarnám, hogy a gyerekem keresztény iskolába járjon.

A keresztény elvekkel nincs semmi bajom, én is az vagyok, ennek megfelelően is élek, de nem tartom szükségesnek a napi szintű együttes imádkozást az iskolában, a kötelező hittant, meg a szülők "nyilatkoztatását" a nevelési elveikről.

Szerintem ez mindenkinek a magánügye, és ne kényszerítsék az emberekre.


Szóval, ha így vesszük, azt igenis durvának tartom, hogy egyes községekben nincs másik iskola, a szomszéd falu meg messze van, és így gyakorlatilag sérül az az elv, miszerint a vallásos nevelés senkire sem rákényszeríthető.

2011. szept. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Én jártam 6 évet katolikus iskolában. Nagyon rossz volt. Kötelező misére járás, tiltottak mindent amit lehet (iskolán kívül is). Ennek köszönhetően ateista lettem.
2011. szept. 23. 14:43
 6/41 anonim ***** válasza:
35%
Kell az egyházi nevelés, mivel elkorcsosult ez a világ!
2011. szept. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
64%
érdekes, én is egyházi iskolába jártam, ateistaként. a mai napig nem vagyok megkeresztelve, nem volt kötelező hittanra járnom, nem köteleztek, tiltottak semmit iskolán kívül. nem értem a hozzáállást. sőt, mondjam?! csuhás jedi lovag érettségizetett. és?!
2011. szept. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
73%

"Ennek köszönhetően ateista lettem."


Még mindig jobb, mintha drogos agyatlan idióta lennél.

2011. szept. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
42%

Azért mondom, hogy hadd döntse már el az ember, hogy a gyerekét milyen iskolába akarja íratni.

Semmi probléma az ilyen iskolákkal - ha van más is, és az emberek választhatnak.

De ahol nem megoldható, hogy a gyereket messzire hordják minden nap, ott ez akárhogy is nézzük, kényszerpálya.

Meg a tanárokat sem értem, hogy lehet elbocsátani, ha nem írják alá az együttműködést, vagy micsodát.

Elvileg a vallásszabadság alapelv, de ez most sérülni látszik.

2011. szept. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Pont ez az. Sérül a vallásszabadság ezen a szinten
2011. szept. 23. 14:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!