Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közel-keleten melyik országn...

A közel-keleten melyik országnak van nagyobb létjogosultsága a másik ellenében: Palesztinának vagy Izraelnek? Csak az egyiknek "szabad" létezni-e vagy inkább próbáljanak végre egymás mellet megélni igazságos etnikai határok mentén?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 21:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

"A bipsi a kis zsidó gyerek,a libsi meg a liberális, kb ennyi a hasonlóság a kiejtés, és semmi más."


Ezt a marhaságot honnan vetted?


[link]

[link]

2011. szept. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

"És milyen liberális felfogás az hogy ha tehetné, ő is megtenné."


A liberális felfogás nem azt jelenti, hogy mindenki véleményét köteles vagyok elfogadni.

Legalább a fogalmakkal legyél tisztában, láttam már több kérdésben is, hogy csak ilyen kurucos a tájékozottságod.


Egyébként a "tehetné.." felfogás egyszerű pszichológiai megközelítés.


Ja és hol írtam, hogy egyetértek a cionizmussal?


Tipikus példája vagy a műveletlen, ámde annál hevesebben támadó prosztónak, aki okosnak hiszi magát és próbál árnyékboksz érvelésekkel vitatkozni.


Szerintem így ne akarj gazdasági pályára menni, ha még vitázni sem tudsz normálisan.

2011. szept. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

én azt mondanám, hogy amíg a palesztinok nem hajlandók elfogadni Izraelt és a békés egymás mellett élést, mint a helyzet megoldását, addig ők lényegében azt mondják, hogy Izraelnek nem alanyi joga létezni, hanem csak azért létezhet, mert erővel tuja ezt biztosítani, illetve addig, amíg ezt tudja. És akkor a saját felfogásuk szerint a palesztin államra is azt mondhatjuk, hogy ha nem tudja erővel létrehozni, akkor nincs létjogosultsága - tehát jelenlegi erőviszonyok mellett nincs.

Amint viszont elfogadnák a két állam megoldást, és valóban érdemben ez irányban próbálnának lépni, tehát elfogadva, hogy Izraelnek alanyi joga van létezni és békében élni, onnantól kezdve mondhatjuk, hogy akkor nekik is, szóval lenne létjogosultsága a palesztin államnak is alanyi jogon.

Ráadásul ha ez a hozzáállás váltás megvan, akkor már az államuk is meglesz rövid időn belül.

2011. szept. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

""én azt mondanám, hogy amíg a palesztinok nem hajlandók elfogadni Izraelt és a békés egymás mellett élést, mint a helyzet


Igen,te mondod de nem érted!


A paesztínok már rég kiegyeztek a zsidó jelenléttel, sőt a telepesekkel is, és eghyezményeket írtak alá azzal a céllal hogy betartják. Viszont a zsidók ahogy szükségük kerekedik új telepes helyekre, nem a sivatag felé veszik az irányt, ahol kikellene alakítani mindent, hanem elveszik néhány palesztín telepét, házát stb.


Ehez talán nincs alanyi joga a zsidóknak, vagy tévedek?

2011. szept. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

"A paesztínok már rég kiegyeztek a zsidó jelenléttel,"


Ez hazugság

2011. szept. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

05:31

"A paesztínok már rég kiegyeztek a zsidó jelenléttel, ..."


A palesztinnak nevezett arab lakosság többsége bizonyára kiegyezett azzal és békét szeretne. Ám a "palesztin ügyet" markában tartó, főképp Irán által irányított, az iszlám fundamentalizmust képviselő Hamasz és Hezbollah terrorszervezetek nem a békés megoldásban, hanem a további vérontásban érdekeltek. Izrael csak az első tégla lenne a világmérető iszlám kalifátusért folytatott háborújukban.

2011. szept. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Nehéz igazságot tenni, ennyi erővel Törökország is benyújthatná az igényét Palesztina iránt, mert az Oszmán birodalom része volt. Izrael hozzáállása rendkívül irredenta , és ahogy bánnak a palesztinokkal finoman szólva nem túl emberséges, de ez fordítva is igaz. A különbség az csak, hogy az USA Izrael oldalán nyúlt bele az egészbe, megjegyzem sehogy nem kellett volna.... Kicsit igazságtalannak érzem, hogy Gáza állapotát hozzák fel itt egyesek érvként Izrael mellett. Azt ugyanis tudni kell, hogy sokszor az Izraeli hatóság korlátozza az üzemanyag és az élelmiszer bevitelt, illetve a kereskedelmet. Valójában amíg konszenzusos döntés nem születik szerintem egyiknek sincs több joga ott lenni mint a másiknak.
2011. szept. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Igen,te mondod de nem érted!


A paesztínok már rég kiegyeztek a zsidó jelenléttel, sőt a telepesekkel is, és eghyezményeket írtak alá azzal a céllal hogy betartják"


ez nem igaz. Teszem azt az akkori palesztin belpolitikában egyeduralkodó Fatah az Oslói Egyezményben fővállalása volt, hogy lefegyverzik a különböző fegyveres milíciákat, és csak a központi fegyveres erők maradnak meg, akik felett ellenőrzésük van - kísérlet se történt rá. Pedig ez kiindulópontja lenne bármiféle békefolyamatnak.

Ellenben jelenleg a kormánykoalícióban van azzal a Hamasz-szal, amelyik nyíltan felvállalja, hogy nem hajlandó békét kötni Izraellel, hanem csakis a teljes elpusztításával elégszik meg, mert ez szent háború.

A palesztin vezetés eddig lényegében egyetlen egyezmény rájuk vonatkozó részét nem tartották be, semmi előrelépés nem történt részükről Izrael biztonságának és békés létéhez való jogának biztosítására.

Szóval ki nem érti?

2011. szept. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

egyébként még ez is aranyos a két állam megoldás melletti palesztin elkötelezettség demonstrálására, íme a palesztin ENSZ képviselet hivatalos honlapja:


[link]


Milyen térkép is van ott fent? Elég világosan fel van vállalva a dolog, hogy az egész területet magukénak tekintik.

Akkor mégis miről beszélünk, "a palesztinok már rég kiegyeztek a zsidó jelenléttel"?

Mert ezt a részt valóban 'nem értem'...

2011. szept. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Muszáj valakinek nagyobb létjogosultságúnak lennie?

Szerintem 09-25 22:21 elég világosan megírta a választ. Hogy miért nem jön össze? Azért eléggé életbevágó mindkét nép számára a hogyan tovább. Népek alapvető életminősége függ tőle.

Ehhez képest Nemzeti liberális és Crem0001 mindössze azt szeretnék, hogy ők legyenek okosabbak a többiek szemében. Elég piti ok az előbbihez képest. De azért élég jól tudják mocskolni egymást.

A zsidók és palesztinok kiegyezése biztosan nem következik be előbb, mint e két szereplő összebarátkozása. Elvégre nekik fontosabb okuk van rá.

2011. szept. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!