Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan kapják meg a népszámlál...

Hogyan kapják meg a népszámlálási kérdőívet azok, akiknél a lakásban a biztos érkezésekor nincs senki otthon?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 15:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Beírtak engem mindenféle Könyvbe


Kosztolányi Dezső



Beírtak engem mindenféle Könyvbe

és minden módon számon tartanak.

Porzó-szagú, sötét hivatalokban

énrólam is szól egy agg-szürke lap.

Ó, fogcsikorgatás. Ó, megalázás,

hogy rab vagyok és nem vagyok szabad.

Nem az enyém már a kezem, a lábam,

és a fejem, az is csak egy adat.

Jobb volna élni messze sivatagban,

vagy lenn rohadni, zsíros föld alatt,

mivel beírtak mindenféle Könyvbe

és minden módon számon tartanak.


Ennyit mondanék az egész népszámlálásra.

2011. szept. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A másik dolog az, hogy az adott lakásban kettő külön háztartás van, összesen 5 személy. Akkor hogy a fenébe fogják megoldani? Vagy majd telefonálgatnak, hogy mikor van valaki otthon? Izgi lesz....

Erősen gondolkodom a válaszadáson, de ha ők nem erőltetik meg magukat, én se fogom.

2011. szept. 27. 21:48
 13/15 anonim ***** válasza:
Kedves Madárkám! Bár észlény vagyok, ezt meg kell hagyni (hiszen ember vagyok, baj lenne, ha nem észlény lennék...), de utánaolvastam, megnéztem a netes útmutatót, szóval tájékoztató jelleggel küldtek ki háztartásonként egy borítékot. Ha jön a számlálóbiztos, akkor nála lesz a többi. De választhatod a netes megoldást is, ahhoz elég egy kód minden egy lakcímre bejelentett személynek. Ne pattogj feleslegesen, mert agyvérzést kapsz egy teljesen ártalmatlan kérdés és válasz miatt. Kár lenne egy ilyen értelmes emberi lényért...
2011. szept. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek is illik válaszolni:3. Kötelező-e az adatszolgáltatás? Ha valaki megtagadja, mire számíthat?

A népszámlálás végrehajtását a Parlament által elfogadott törvény rendeli el. Az adatszolgáltatás minden kérdésre kötelező, kivételt képeznek ez alól az anyanyelvre, a nemzetiségre, vallásra, egészségi állapotra, fogyatékosságra vonatkozó kérdések, amelyek szenzitív (érzékeny) kérdések, így ezekre a válaszadás önkéntes. A kötelező adatszolgáltatás megtagadása a törvény szerint szabálysértés.

2011. szept. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Bocs, még mindig én vagyok:

[link]

2011. szept. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!