Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintem a "népszámlálásnak"...

Szerintem a "népszámlálásnak" titulált akció lényegében egy alkotmányellenes információgyűjtés. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Úgy vélem, hogy a "népszámlálásként" adagolt akciót arra használja fel a jelenlegi hatalom, hogy az emberekről olyan információkat gyűjtsön, amihez semmi köze.


Az, hogy milyen nemű vagyok kiderül a nevemből.

Az, hogy létezem, kiderül abból, hogy megtalálnak a hatóságok, - és abból is, hogy adót vonnak le tőlem orrba-szájba.

Van személyi számom a központi nyilvántartásban, - és ha levonják az aktuális adószámokból a kitöltött halotti bizonyítványok számát, helyben vagyunk. Mi szükség van ISMÉT (!) a MILLIÁRDOKÉRT (!) bonyolított levelezgetésre?

Lehet "plusszolni", - aztán "csóközön".


A többihez viszont senkinek, semmi köze:

Kivel élek egy fedél alatt...

Milyen lakásban élek... Stb.

Volt idő, amikor C típusú biztonsági kérdőívet kellett kitöltenem, - ez olyan részletes információgyűjtés, hogy az emberről még azt is tudják általa, "honnan szeretik az asszonnyal a közelharcot" az emberek... Ez vetekszik azzal az ellenőrzéssel.


Hajléktalonnak mit csinál a hatóság, ha nem tesz eleget a "kötelezettségének"?

Mivel, hogyan szankcionál az állam azokkal szemben, akiknek a tönkretételében passzívan vagy tevőlegesen vett részt, anno?


2011. okt. 2. 16:56
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Ebben a formájában baromság a "népszámlálás"


Kezdjük a "Lakáskérdőívvel".

Mi köze az ország népességéhez?

Mi köze van egy NÉPSZÁMLÁLÁSNAK ahhoz, hogy hol, mikor épült, milyen rendeltetésű a lakás, amiben élek?

Mi köze hozzá bárkinek is - az intézkedni szándékozó, hatósági jogkörrel felruházott személyen kívül, - hogy ki a lakás tulajdonosa, ill. milyen minőségemben tartózkodom bármelyik lakásban, - amennyiben nem áll az élethelyzet szemben a törvénnyel?

Hogy mi van a lakásban, mivel, hogyan fűtök (?), - ez eddig sem érdekelte a "politikai elitet", a járulékok képzéséből, féken tartásából egyértelműen ez jött le az elmúlt 20 év alatt, - ezután se érdekelje!

A kormányok ilyen fajta "gondoskodásából" köszönöm, nem kérek!

Ahhoz meg aztán végképp semmi köze egy NÉPSZÁMLÁLÁSNAK, hogy milyen alapterületű a lakás, amelyben élek. SEMMI!


És még sok mindenhez nincs köze egy NÉPSZÁMLÁLÁSNAK:

Mióta lakom ott, ahol...

Hol laktam azt megelőzően...

Van-e több lakcímem...

Melyik lakcímen élek életvitel szerűen...

Éltem-e huzamosabb ideig külföldön...

Mikor tértem vissza külföldről, - amennyiben éltem kint huzamosabb ideig...

Családi állapotom...

Mikor házasodtam...

Van-e élettársi kapcsolatom...

Mi a szerepem a háztartásban...

Mikor születtek a gyermekeim...

Iskolázottság, - tokkal-vonóval...

Nyelvismeret, - tokkal-vonóval...

Foglalkozás, munkahely, közlekedés, - tokkal-vonóval...

Nemzetiség, nyelvi kötődés, vallás, - tokkal-vonóval...

Tartós betegség, fogyatékosság, - tokkal-vonóval...


Százalékos arányban kifejezve is egy olyan irományra költötte el a hatalom ismét az adófizetők milliárdjait, amelynek nem sok köze van a NÉPSZÁMLÁLÁSHOZ, - és egy kis körültekintéssel meg tudták volna valósítani "házon belül" is a vizsgálatot.

Ehhez mondjuk kellene az is, hogy a fenntartott hatóságok, szervezetek lelkiismeretesen, naprakészen végezzék a munkájukat - és ne csak eldugdosott cimborák kiemelkedő kereseteit biztosítsák (tisztelet annak a zsírpapír vékonyságú rétegnek, akik a hátukon hordozzák ezt az egyre vastagabb, élősködő réteget).

2011. okt. 2. 19:12
 22/34 anonim ***** válasza:
61%

A népszámlálás fontos, ki kell tölteni, a válaszokból készített kimutatásra országos szintű stratégiákat lehet építeni. A lakásméret is számít, hiszen így a lakáshelyzetet is fel lehet mérni.

Nyugodtan írhattok ökörségeket is, de akkor ne csodálkozzatok, ha arra alapozzák az intézkedéseket és nem fognak tetszeni.

2011. okt. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
69%

"Mi köze az ország népességéhez?"


Tudnia kell, hogy hány potenciális és tényleges adófizető, hány potenciális katona stb. él az országban. Ennél alapvetőbb adat nincs is.


"Mi köze van egy NÉPSZÁMLÁLÁSNAK ahhoz, hogy hol, mikor épült, milyen rendeltetésű a lakás, amiben élek?"


Teljes mértékben köze van hozzá. Az infrastruktúra-fejlesztés és lakáspolitika ezeket a számokat használja.


"Mi köze hozzá bárkinek is ... hogy ki a lakás tulajdonosa"


Lakáspolitika, szociálpolitika.


"Hogy mi van a lakásban, mivel, hogyan fűtök (?), - ez eddig sem érdekelte a "politikai elitet""


Mindig is érdekelte a gazdasági kormányzatot, hogy az országnak pl. mennyi szénre, gázra stb. van szüksége.


"Ahhoz meg aztán végképp semmi köze egy NÉPSZÁMLÁLÁSNAK, hogy milyen alapterületű a lakás, amelyben élek."


Abszolúte köze van hozzá, mert a társadalmi haladás egyik fontos indikátoráról beszélünk, és eü. szempontból is fontos.


"Hol laktam azt megelőzően..."


A belső migráció adatait nagyon fontos ismerni.


"Családi állapotom...

Mikor házasodtam...

Van-e élettársi kapcsolatom..."


Demográfiai alapadatok, nagyon fontosak mindenhez.


"Iskolázottság, - tokkal-vonóval...

Nyelvismeret, - tokkal-vonóval...

Foglalkozás, munkahely, közlekedés, - tokkal-vonóval..."


A munkaerőpiaci folyamatok megértéséhez ez tudni kell.


"Nemzetiség, nyelvi kötődés, vallás, - tokkal-vonóval..."


Politikai okokból fontos.


"Tartós betegség, fogyatékosság, - tokkal-vonóval..."


Eü., tb., munkaügyi szempontból egyaránt rendkívül fontos adatok.


"Százalékos arányban kifejezve is egy olyan irományra költötte el a hatalom ismét az adófizetők milliárdjait, amelynek nem sok köze van a NÉPSZÁMLÁLÁSHOZ"


Nem érted a "népszámlálás" szót és az összes hörgésed erre épül. Azt hiszed, hogy a népszámlálás egyszerűen a lakosság megszámolása. Ez hülyeség.


Buta ember vagy, aki nem érti, mi zajlik körülötte, és az emiatti frusztrációra dühöngéssel reagál.

2011. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagyok paranoiás de azért nálam is kiveri jó pár kérdés a biztosítékot.

Semmi köze a MAGÁN életemhez!Simán vissza lehet ezek az adatok alapján mindenkit!


Az biztos,hogy jópár kérdésre nem fogok nekik választ adni vagy nem a valósat,mert Én úgy érzem,hogy végképp semmi köze hozzá ,hogy élek-e élettársi kapcsolatban,hogy mekkora a házam,a szobáim....


Jó nagy pénzmosás megint.

2011. okt. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Pro Patria ***** válasza:
64%

"Százalékos arányban kifejezve is egy olyan irományra költötte el a hatalom ismét az adófizetők milliárdjait, amelynek nem sok köze van a NÉPSZÁMLÁLÁSHOZ"

- Szerinted olcsóbb lenne a népszámlálás, ha ezeket a kérdéseket nem teszik fel neked? Tényleg ilyen hülye vagy?...



"És még sok mindenhez nincs köze egy NÉPSZÁMLÁLÁSNAK:

Mióta lakom ott, ahol...

Hol laktam azt megelőzően...

Van-e több lakcímem...

Melyik lakcímen élek életvitel szerűen..."

- Ahogy írták, a belső migráció mértékét, az urbanizációt, a népsűrűséget mutatják ki ezekből az adatokból.


"Éltem-e huzamosabb ideig külföldön...

Mikor tértem vissza külföldről, - amennyiben éltem kint huzamosabb ideig..."

- Mekkora a külföldi munkavállalás a munkaerőpiacon.


"Családi állapotom...

Mikor házasodtam...

Van-e élettársi kapcsolatom...

Mi a szerepem a háztartásban...

Mikor születtek a gyermekeim..."

- Hogy megtudják, mennyivel csökkent/nőtt a legutóbbi népszámlálás óta a házasságkötések száma, mekkora a természetes népességnövekedés (gyerekszületés), stb.


"Iskolázottság, - tokkal-vonóval...

Nyelvismeret, - tokkal-vonóval..."

- Mondtam már, szükséges ahhoz, hogy látható legyen a népesség iskolázottsága.


"Foglalkozás, munkahely, közlekedés, - tokkal-vonóval..."

- Fontos annak felméréséhez, hogy milyen az infrastruktúra (mennyit kell utaznod a munkahelyedig), hol jobb és hol rosszabb, mekkora a munkavégzők/munkanélküliek aránya, stb. Ezt is írtam már, de látom, neked felesleges.


"Nemzetiség, nyelvi kötődés, vallás, - tokkal-vonóval..."

- Na ez aztán teljesen alapvető kérdés, mindig is mérték, és egyébként a vallásra nem kötelező válaszolni.


"Tartós betegség, fogyatékosság, - tokkal-vonóval..."

- Erre se kötelező válaszolni, és fontos látni a nemzet egészségi szintjét.



Látom, sok népszámláláson még nem vettél részt eddig... Mondhatod, csak nem hiszi el itt senki. Attól, hogy népszámlálásnak hívják, még nem csak annyiból áll, hogy behúzkodják strigulikkal egy: egy, kettő, három, négy, öt, stb.

Ez egy általános felmérés. És ha felmész egy bármilyen országról szóló leírásra, a legelső, amiket felsorolnak (munkanélküliség, írástudatlanság, népsűrűség, népességnövekedés, átlagos jövedelem, etnikai/vallási megoszlás, életkorfa, stb) azokat mind az ilyen felmérésekből mutatják ki.

Ezek általános adatok egy országról.

Persze, megkérdezhetnék külön-külön is, de akkor meg azért sipákolnál, hogy miért csesznek el ennyi pénzt a szétaprózással, ahelyett, hogy egyfüst alatt elintéznék mindet.

2011. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
57%
Látom kérdező, hogy fogalmad sincs a népszámlálásról...
2011. okt. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Ha tényleg olyan életbevágón fontosak a tisztelt hatóságoknak ezek a kérdések, akkor hogy a francba lehet, hogy az ország még mindig csak ott tart, ahol...

Egy csomó unatkozó aktakukacnak most lesz egy kis feladata, aztán bejelentik , hogyan áll az új statisztika, (ami messze nem a valós adatokat fogja tükrözni, ha csak azt vesszük alapul, hogy lesznek jó páran nyilván, akik marhaságot fognak bejelölni).

Aztán megy minden ugyanúgy tovább.Nem hinném sajnos, hogy egy szemernyi jó irányú változást is fog hozni a népszámlálás.

De rajtam ne múljék, nem nagy kunszt kitölteni a kérdőíveket.Különben is, ezek tulajdonképpen olyan kérdések, amikre bármelyik hivatal előkotorhatja az én beleegyezésem nélkül is a választ az adattárakból, úgy is, hogy esetleg nem is tudok róla.Tehát tök mindegy lenne elvileg, kitöltöm-e vagy sem.

2011. okt. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Na, sebaj! Ha NÉV NÉLKÜL megy ez a bohóckodás, akkor a "népszámlálók" NEM IS TUDNAK ARRÓL, hogy létezem...


Köszönöm a válaszokat.

2011. okt. 5. 05:45
 29/34 anonim ***** válasza:
61%

így van ez, buksika

de akkor ne panaszkodj, hogy nincs bölcsődei férőhely, hogy nem férsz fel a buszra, hogy nem világít előtted az utcai lámpa, hogy nem viszik el a szemeteskukát..stb..stb.. amit fentebb az infrastruktúrához, gazdaság-tervezéshez, szociológiához értők hosszasan próbáltak megértetni veled!

2011. okt. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Pro Patria ***** válasza:
18%
A jobbikosoknak semmi se jó...
2011. okt. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!