Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tartotok ma Magyarrszág...

Mit tartotok ma Magyarrszág legnagyobb "társadalmi" problémájának? Mi az ami a legjobban zavar benneteket?

Figyelt kérdés

Engem például nagyon zavar zavar a megosztottság, a képtelenség az összefogásra...


Amikor sztrájkolt a BKV, akkor a volánosok örültek, hogy lehet menni sztrájktörőnek dolgozni...

Amikor a volánosok sztrájkolnak akkor a BKV-sok örülnek...

Amikor az egyik szakszervezet, sztrájkol, mindíg akad kerékkötője, hogy biztosan ne lehessen elérni semmit.

Ezt már sokszor megfigyeltem...


Ha sztrájkol a tanár, az egészségügyis, a rendőr, a tűzoltó, akkor is mindíg akad, akinek sikerül a közhangulatot ellenük fordítani.


Ki is alakul a "Csak ne sztrájkoljon, mert még elér valamit, és akkor jobb lesz neki, mint nekem"... hozzáállás.


Fejlett országokban az emberek vállalják a nehézségeket, pályaudvarokon, repülőtereken alszanak "zokszó nélkül ha kell", mert tudják, hoy kölcsönös a szolidaritás. Legközelebb a másikért állnak ki közösen, ha kell.


Nálunk ez elképzelhetetlen, mert akkor elkésünk a munkahelyünkről. Pedig ha beértünk volna időben, akkor korábban szidhattuk volna a rendszert közösen...hátha attól megváltozik.


2011. okt. 3. 14:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tartotok ma Magyarrszág legnagyobb "társadalmi" problémájának?"


Az, hogy az emberek jelentős része még mindig kádárista.


"Engem például nagyon zavar zavar a megosztottság, a képtelenség az összefogásra..."


Akkor menj Észak-Koreába, ott nincs megosztottság.


A BKV és a MÁV dolgozói meg ne sztrájkoljanak. Mindkét cég úszik az adósságban. Miből akarnak a dolgozóik többet keresni, még több hitelből?

2011. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37%
Te h.lye vagy.Tehet arról a dolgozó hogy a úszik az adósságban a cég?Meg nehogy már azért ne kapjanak rendes fizetést mert a felső vezetők elsikkasszák,lopják
2011. okt. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

"Tehet arról a dolgozó hogy a úszik az adósságban a cég?"


Nem azt írtam, hogy tehet róla, hanem azt, hogy nem lehet bért emelni.


A szövegértés vagy a logika hiányzik nálad? Esetleg mindkettő?

2011. okt. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ja, jól leírtad.

Körülbelül tényleg az a probléma, hogy a magyarok rühellik egymást, mint a bűnt.


[link]


Ma találtam ezt a cikket, szerintem rohadt jó. Biztos el fogom olvasni a többit is.

2011. okt. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Az erősödő szélsőjobboldalt.
2011. okt. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%
A változatlanul erős szoclibeket.
2011. okt. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

A szélsőjobb szerintem azért erősödik, mert ott valamilyen összefogás látszik kialakulni.

Más kérdés az, hogy jobb lenne valamilyen közös cél ÉRDEKÉBEN ÖSSZEFOGNI, mint valami vélt, vagy valós dolog ELLENÉBEN ÖSSZEFOGNI.

Sajnos sokan képtelnek valami dologért eyütt dolgozni.

Itt gyakran csak abban van konszenzus, hogy a másik embernek nehogy véletlenül jobban menjen, dögöljön meg a szomszéd lova is...

2011. okt. 3. 16:57
 8/22 A kérdező kommentje:

14:58


Mi az tulajdonképpen, hogy "kádárista"?

Mert ha minden szociális jog, és lehetőség kádárista, akkor meglepően sok "kádárista" van a világon Magyarországon kívül is.


Az elképzelhető, hogy itthon sokan túl sokat kívánnak az államtól, vagy sokat várnak a magánszektortól, a munkájuk értékéhez viszonyítottan, de nem elsősorban ezek az emberek tehetnek arról, hogy ilyen helyzetbe jutott az ország.

Ennek az országnak a vezetői itt két évtizede a leépítést, a pusztítást preferálták, az érdemi "teremtő" munka helyett...

2011. okt. 3. 17:02
 9/22 anonim ***** válasza:
46%
Amíg a BKV, és MÁV felső vezetésében több százezres, illetve milliós fizetések vannak, meg ennél jóval nagyobb végkielégítések addig had menjen már a melós is sztrájkolni!
2011. okt. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%
a széthúzást aminek a pénztelenség az oka szerintem. a liberalizmust mert a bünözőket és a társadalmat bomlasztó elemeke támogatja.
2011. okt. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!