Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki azt mondja, hogy Magyarors...

Aki azt mondja, hogy Magyarországon "nincs munka" az nem túloz egy kicsit?

Figyelt kérdés

Még ha biztos állások vagy jólfizető állások, vagy akár hagyományos értelemben vett állásokból valóban nincsen nagyon sok, de munka, vagyis erőfeszítést igénylő tevékenység amiért pénzt kapsz, létezik.


Minden második villanyoszlopon ki vannak ragasztva papírok, hogy ide vagy oda lehet menni gyümölcsöt szedni, kertészkedni, de kicsit öhh "irreguláris" munkarendbe akár vendéglátóhelyekre is felvesznek embereket.


Szóval állások nemigazán a fán teremnek, de hogy MUNKA (tevékenység amiért pénzt kapsz) mindig van, az biztos. És ha belegondoltok még az ilyen munkák is jobbak, mint otthon a segélyen tengődni, vagy "éhenhalni" amivel ugye kevésbé tanult emberek szoktak dobálózni, annak ellenére, hogy ez Európa, nempedig Etiópia és a szociális ellátó rendszer bár nálunk elég rudimentáris, azért annyira fejlett, hogy ne hagyja éhenhalni az embereket.


2011. okt. 7. 18:49
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Apám azt mondta anno,ha nincs munkahelyed,csinálj! Az ember enni,inni mindig fog.Csináltam fagyizot,kocsmát,neveltem csirkét.Ma már nincs fagyizo,nincs kocsma,a csirkét nem tudom eladni,mert nincs vásárloerő...Továbbképeztem masgam,gyogymasször vagyok.A munkahelyekeken kihalálos alapon vesznek uj munkaerőt.Hm??? Gyere,vedd a csirkémet,masziroztasd magad..
2011. okt. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:

Nem kommentálnám a kérdezőt!!!

az olyan ember beszél így aki még nem járt ebben a cipőben!!

aug ota melot keresek semmi............

középfokú végzettségi + gyakorlat :(

vedd fel a cipőm járd végig add be annyi helyre és utánna dumálj!!

2012. ápr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Vállalkozásokhoz, cégekhez nem kellettem még két középfokon beszélt nyelvvel sem (angol és német), mert nincs diplomám (a poén az, hogy a kiírt munkakörhöz az érettségi is elég lett volna).


A multikból, amik nálunk vannak a városban, összesen 24-szer utasítottak el azzal, hogy túlképzett vagyok (árufeltöltőket kerestek), egy kertészeti áruházban meg sem hallgattak, már elküldtek azzal, hogy nem felelek meg.


Tavaly szeptembertől megint suliba járok, ezt szeretem is, de az k*rvára árulkodik, hogy diákként könnyebben kaptam munkát, mint pályakezdő álláskeresőként.

2012. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
.
2013. jan. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:

Munkát, elfoglaltságot mindig lehet találni, bárhol. Kérdés hogy mit fizetnek érte.

Ha úgy tetszik, gereblyézhetsz is otthon a ház előtt teljesen ingyen, az is erőfeszítést igénylő munka, csak nem segít ha van 60 ezer forint havi kiadásod hitelre, egyebekre. Egy négy órás munka 30 ezerért sem húz ki a szarból, így nem az a kérdés, hogy van-e mit csinálni, hanem hogy minek csináld, ha nem vagy kint a vízből vele.

Persze járható az is, hogy vállalsz két 4 órás melót, amiből meg van a 60, mellé feketén valami eperszedést és már tudtál enni is abban a hónapban, de felmerül a kérdés, hogy mi lesz neked jobb, ha 24 órában tolod más szekerét, vagy szarsz az egészbe és ülsz otthon.

A gond az, hogy egy átlag 8 órás melóból bejövő pénz is elfogy hó végére és nem érzi az ember hogy haladna valamerre, miközben telik az idő.

Én személy szerint arra törekszem, hogy minél kevesebb kiadásom legyen, és ezek után nem tesz tönkre ha nem keresek olyan sokat, és mivel havi szinten kevesebb a kiadásom, 1-1 hónapot át is lehet hidalni, így van lehetőségem, hogy váltogassam a munkahelyeket, még ha be is csúszik kisebb nagyobb munkanélküli időszak is.

Persze ennek a másik oldala az, hogy nem biztos hogy valaha lesz saját ingatlanom, vagy család, akikért felelősséget kell tudnom vállalni.

Aki válság és az egyre visszafejlődő fizetések korszaka előtt be tudta vállalni az ingatlanhitelt, családot, mert úgy nézett ki, hogy vállalható, fenntartható és belecsöppen a szarérthugyért van sok meló, de minek időszakába, az kutyaszorítóba került.

Ez a baj.

2013. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!