Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki azt mondja, hogy Magyarors...

Aki azt mondja, hogy Magyarországon "nincs munka" az nem túloz egy kicsit?

Figyelt kérdés

Még ha biztos állások vagy jólfizető állások, vagy akár hagyományos értelemben vett állásokból valóban nincsen nagyon sok, de munka, vagyis erőfeszítést igénylő tevékenység amiért pénzt kapsz, létezik.


Minden második villanyoszlopon ki vannak ragasztva papírok, hogy ide vagy oda lehet menni gyümölcsöt szedni, kertészkedni, de kicsit öhh "irreguláris" munkarendbe akár vendéglátóhelyekre is felvesznek embereket.


Szóval állások nemigazán a fán teremnek, de hogy MUNKA (tevékenység amiért pénzt kapsz) mindig van, az biztos. És ha belegondoltok még az ilyen munkák is jobbak, mint otthon a segélyen tengődni, vagy "éhenhalni" amivel ugye kevésbé tanult emberek szoktak dobálózni, annak ellenére, hogy ez Európa, nempedig Etiópia és a szociális ellátó rendszer bár nálunk elég rudimentáris, azért annyira fejlett, hogy ne hagyja éhenhalni az embereket.


2011. okt. 7. 18:49
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
27%
Egyébként meg ha körülnézel rá fogsz jönni, hogy mindenütt munkaerő hiány van.
2011. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
93%

"Amikor nagytakarítás szeretnék csinálni a takarítónőmnek előre be kell jelentenem,hogy beleférjek, mert neki minden napra megvan a ház ahová megy."


Az én barátnőm is takarít üzletvezetői végzettséggel, tehát nem válogatós lány, de ez nála is így megy. Annyi a munkája majd megszakad.

2011. okt. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
95%

""ha csak a saját házam táján nézek körül:


Tényleg elárúlhatnád hogy hol élsz, mert ahol ennyi a munka ott a helyem! Építész tech vagyok, és van egy kis vállalkozásom. kb 8 éve ugyan azon az árakon kell dolgoznom. " már van amit nem is vállalok mert nem jövök ki belőle" Ezer referenciám van, saját webem nem is egy, aholmeglehet nézni, az ex megrendelőimtől lehet referenciákat kérni, stb stb. Ingyenesen adok ajánlatot " még ha egy délelőttöm is beleölöm a gépelőtt, sok sok pénz gépekbe, stb stb Lefeleződött a megrendelésem,elküldtem 2 embert, ma jelenleg 1 van, azt sem jelentem be. Ugyanis vagy megfizetem "mert jó szaki" vagy bejelentem, mert a kettő nem fér bele azokba az árakba amiért még munkátkapok! Beadtam az engedélyem és vadasba dolgozom már az idén, mert az infláció és a növekvő kiadások ellenére defláció van, és lefelé mennek a díjjak!


Felénk annyi jó házi ital van,és olcsón hogy végig se bírnád kóstolni, takarítókkal " szakképzettekkel papírral" mint a tenger, csak éppen igény nincs semire!

2011. okt. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
83%

""Egyébként meg ha körülnézel rá fogsz jönni, hogy mindenütt munkaerő hiány van.



Tényleg érdekel hogy merre van az ahol több a munka mint amit el lehet végezni. Linkelj már be valamit, amivel ezt igazolod mer elég hihetetlen amiket leírsz!

2011. okt. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

"Építész tech vagyok, és van egy kis vállalkozásom."


Tessék, bár gondolom, ha vállalkozásod van nem állást keresel, a tulaj Kiss László, személyesen is ismerem:

[link]

2011. okt. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg érdekel hogy merre van az ahol több a munka mint amit el lehet végezni. Linkelj már be valamit, amivel ezt igazolod mer elég hihetetlen amiket leírsz!"


Békés megyében jelenleg.Nagyon szívesen, de országosan minden cég munkaerőhiánnyal küzd. Éltem két évet Bp-n ott is ez volt a helyzet. Linkeljek be valamit?

Tessék:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__226..

2011. okt. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

"Felénk annyi jó házi ital van,és olcsón hogy végig se bírnád kóstolni, takarítókkal " szakképzettekkel papírral" mint a tenger, csak éppen igény nincs semire!"


Légy nyugodt én szeretem a házipálinkát, főleg szilvából, mennyibe adod?

2011. okt. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
60%

"Légy nyugodt én szeretem a házipálinkát, főleg szilvából, mennyibe adod?



Nem iszom, dohányzom, vagy Kv zom, nincsenek káros szenvedélyeim. Felénk HB megyében 2000-2500Ft/ L ért adják. A hirdetés meg 2009 es. De 90-100e ért nem megyek el máshoz dolgozni, ha elmegyek akkor már mindegy ha pár100 km erel messzebb megyek 6-800e ért!

2011. okt. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én lakom, ott is rengeteg meghirdetett munka van, a bibi csak az, hogy egyik sem fizet annyit, amiből meg lehet élni. Fizikai dolgozókat sokszor teljesítménybérben vesznek fel, amiből aztán mindennapos túlórázással sem jön ki még a minimálbér sem.
2011. okt. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg állást kötelességből hirdetnek meg, de amúgy már megvan rá az ember, aki rendszerint protekciós. Más állásokat meg úgy hirdetnek meg, hogy a végén kiderül, hogy köszönőviszonyban sincs a meghirdetett dolog a valós dologgal.

Elég sz*r a helyzet, tudod. 1 évig voltam regisztrált pályakezdő álláskereső, sehova nem kellettem, most megint iskolába járok, és diákként lett munkám. Fonák dolog.

2011. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!