Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintem Magyarország az...

Szerintem Magyarország az egyik legjobb hely a világon, csak egy fő probléma van, hogy nincs munka és minden más gond ebből származik. Valaki gondolja még így?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 12:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
46%

Minden országban jól lehet élni, ha van pénzed. A világ legszegényebb országaiban is van egy gazdag réteg, még ha vékony is.

Itt Magyarországon nem csak rengeteg a munkanélküli, hanem az aktív, átlag dolgozónak is alacsony a munkabére. Sokan másodállást is vállalnak emiatt.

Különben, ahogy az első hozzászóló írta, tényleg kevés a szakmunkás!

2011. okt. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%
Én szakképzett szakmunkás vagyok. Vendéglátó eladó a végzettségem, azaz pultos. Akár hiszitek, akár nem, előbb alkalmaznak pár hónapra szakképzetlen embereket mint olyan embert aki tanulta a szakmát. Miért? Mert egy képzett embert nem lehet átverni se anyagilag se máshogy. Egyébként a pultosság abból áll hogy napi 12 órát mosolyogsz, kiszolgálsz, nagyrészt állsz, elviseled a vendégek "dolgait", vissza nem nagyon szólhatsz. Jatt az nincs, és mindezt kb nettó 60 ezerért.
2011. okt. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az, ha van is munka, sokszor fingért dolgoztatják az emberek nagy részét, sajnos. Ebből se rendesen megélni, se félretenni nem lehet. Ehhez havi nettó 150e. kéne, minimum.
2011. okt. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
63%
Ja és a vendéglátó képzettségem mellett van érettségim, angol alap nyelvvizsgám, irodavezetőim is, és munkám meg nincs. 29 éves nő vagyok, a vendéglátó szakmát szeretném csinálni ha: fentebb részletezett dolgok tehát nincs megfizetve, a férfi vendégek még az éttermekben is azt hiszik kilóra megvehetik a pultos lányokat, és ha nem lenne ledegradálva a pultosság, szóval akkor szeretném csinálni, de ilyen körülmények között nem. 8 évig közalkalmazott voltam, 2 hónapja munkanélküli vagyok. Megyei önkormányzat leépítette a helyet ahol dolgoztam. Fogalmam sincs hogyan tovább.
2011. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy baromi nehéz elhelyezkedni, ha nincs jó ismeretséged. Mert ma már elsősorban az számít, hogy legyen, aki "bevigyen". Én is így jutottam viszonylag jó álláshoz.

Nem tudni, mi lesz ebből, hogy jövőre 3 hónapig fog járni az álláskeresési járadék. Ki talál munkát 3 hónap alatt?

Előző, remélem, előbb-utóbb szerencsével jársz majd, és találsz egy megfelelő munkahelyet.

Amúgy a vendéglátói munka nem lehet leányálom abból a szempontból, ahogy egyes vendégek kezelik a pultosokat / szemtelenek, bunkóskodnak / és elég strapás, hát még, ha keveset is fizetnek érte. Van az ismeretségem közt olyan, aki ez okok miatt hagyta ott ezt a munkakört. Viszont olyan lányt is ismerek, aki nagyon szereti, igaz, ő Angliában dolgozik. Persze, más környezet, más fizetés...

2011. okt. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Az előző 29 éves nő vagyok. Köszi a bíztatást, de külföldre nem akarok kimenni mert: van egy 9 éve tartó élettársi kapcsolatom, ő sem akar külföldre menni, mert a saját lakását bolond lenne itt hagyni. Ő 3 műszakban dolgozik, képzeld el mi lenne ha én meg vendéglátóznék napi 12 órában. Mi lenne úgy a kapcsolatból? Nekünk gyerekünk nincs, mi egy kutyáért vállaltunk felelősséget, ami számunkra nem azt jelenti hogy csak úgy kidobjuk vagy elajándékozzuk, ahogy sokan teszik. A munkanélküli pedig már idén szeptembertől csak 3 hónap! Tudom, mert én is csak 3 hónapra kapom, hiába dolgoztam már 8 évet.
2011. okt. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
46%

Fentebb leírták, mind arról, milyen hely Magyarország, mind a munkával kapcsolatos nehézségeket.

Az ország szerintem is szép ás még sokkal jobb is lehetne, jó munkahely is akad, bár kétségtelen, sok tudással lehet jól keresni (meg nem csak úgy, de ezt most nem vizsgálom).

A megbecsültséghez kellő öntudat, magabiztosság és nagy tájékozottság is kell, amit csak tudással lehet elérni. Elismerem, hogy pultossággal, szalagmunkával és még sok más szakmával ehhez nincsenek meg a feltételek.

Viszont annak megállapításánál, hogy munkahelyek szempontjából rosszul állunk, már tovább kellene lépni, mert a megállapításból nem lesz munka.

Az USA-ban például az emberekbe sulykolták és sulykolják állandóan: ha kiütöttek állj fel, keress lehetőséget, mert más nem fog helyetted! Nálunk az ellenkezője a mentalitás.


Meg kell nézni, mitől ilyen a helyzet, ki kell találni, hogyan lehet megváltoztatni. Ezt csak magunk tehetjük. Nem mindenkinek külön-külön kell feltalálnia a spanyolviaszt. Fel van találva. Van, akinek az a dolga, hogy pontos megoldást fogalmazzon, van, aki szervezi, és van - a nagy többség - aki támogatja. Amíg a többség a rossz irányt támogatja (mert elhiszi, hogy az a jó), addig ez így is marad.

2011. okt. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem csak azok tudják összehasonlítani akik éltek más országban is, h ez e a legjobb ország.


Szerintem időjárás, természet, magyar kultúra jó.


De most olyan itthon a hangulat mint a halál utáni állapotban. Ki vannak üresedve az utcák, nincs pezsgés, mindenki elvándorol, de ami még a gazdasági helyzetnékl is rosszabb, az a magyar mentalitás, meg a média által elhülyített, manipulált lebutított emberek. Sok a cigány, vagy az olyan hülyén viselkedő emberek. Szerintem ez is az ország része. Ha ezekre gonndolsz akkor is azt hiszed h ez a legszebb oország a világon?


Szép, szép, de ha éhen döglünk, akkor sokra megyünk vele. Közösen meg nem lehet összefogni, mert mindenki a saját érdekét nézi, és megvesztegethető, meg kishitű, a nép kezében nincas vagyon, h médiát hozzon létre. Akiket hatalomra juttatunk, azon mindig ellenünk törvénykeznek a bankokkal kézen fogva.


Kolumbia is szép, mégse költözünk oda, vajon miért......?

2011. okt. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
78%
Több ismerősöm is dolgozik külföldön. Elmondásuk alapján ott sem kolbászból van a kerítés...Arról is kéne beszélni hogy akik kint melóznak azoknak mennyi marad, miután kifizetik az albérletet és a mindennapi költségeket. (számlák, élelmiszer, ruhák stb) Kicsit fals hogy azzal dobálóznak hogy ennyi és ennyi eurót keresnek kint. Azt mondják mennyi marad a költségek levonása után. Ezen kívül egy egyedülállónak könnyű az ingázás, mert senkije, semmilye nincs, de ezt nem mindenki teheti meg.
2011. okt. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Szerintem Magyarország az egyik legjobb hely a világon"


Mondjuk egy hazátlan senki szempontjából igen, egy itt lakó és itt küszködő szempontjából nem biztos...

Persze minden gond ellenére én még mindig szívesebben élek a hazámban, mint máshol.


A munka valóban probléma.

2011. okt. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!