Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az amit az átlag ember...

Mi az amit az átlag ember érdekében kreált eddig a fidesz?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 07:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"Te max 8% ot kapsz a pénzedért.

Egy átlagos lakáshitel 18%.

Egy átlagos lakás, ház, országosan 30milla. "


Az első állítás stimmel. A másik kettőt rejtély honnan veszed.


Az szerintem sincs rendjén, hogy szinte csak olyan emberek tudnak élni a végtörlesztéssel, akik nem szorulnak rá. Még akkor is, ha én is köztük vagyok. :) De azt messze nem lehet mondani, hogy átlag feletti jövedelmi helyzet nélkül nem lehet jól kijönni egy lakáshitelből.

2011. okt. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

"Egy átlagos lakáshitel 18%.

Egy átlagos lakás, ház, országosan 30milla"


A végtörlesztés bejelentése után is extrémnek számít a 12-13 százalékos THM egy forinthitelre, én a kiütött svájcifrank hitelem után 6,5 körül fizettem.


Pesten teljesen korrekt lakást kapsz 10-15 millából. 30-ért már egy komplett házat is. Vidéken csak olcsóbb.

2011. okt. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

""Az szerintem sincs rendjén, hogy szinte csak olyan emberek tudnak élni a végtörlesztéssel, akik nem szorulnak rá. Még akkor is, ha én is köztük vagyok. :) De azt messze nem lehet mondani, hogy átlag feletti jövedelmi helyzet nélkül nem lehet jól kijönni egy lakáshitelből.



jahh persze, egy átlag szakmunkás jövedelemből tényleg ki lehet fizetni. Na ne viccelj!

2011. okt. 9. 10:44
 14/28 anonim ***** válasza:

Egy jó szakmunkáséból ki lehet fizetni.

Az bútorasztalosom szerintem többet keres mint én, csak én fizettem neki az idén restaurálásért 400 ezret, dolgozott vele kb egy hónapig és nem csak ezen dolgozott. és várok fél évet, hogy munkát tudjon vállalni.

a stukkós munkadíjra elkért kb ugyanennyit 2 ember dolgozott 2 hétig. és folytathatnám.

egy jó szakmunkás simán többet kereshet mint én a diplomáimmal,doktorátusommal,nyelvvizsgáimmal

2011. okt. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

""A végtörlesztés bejelentése után is extrémnek számít a 12-13 százalékos THM egy forinthitelre, én a kiütött svájcifrank hitelem után 6,5 körül fizettem.


Pesten teljesen korrekt lakást kapsz 10-15 millából. 30-ért már egy komplett házat is. Vidéken csak olcsóbb.



félelmetes vagy és szerintem nem valami gazdasági szakon végeztél!


Amit te kapsz kamatba, abból csak a kamatot számolhatod, hiszen a tőkét ha feléled akkor nem lehet kamathzamod!


A lakáshitelek esetén meg a tőkét is törlesztened kell!



A másik!


Pesten 10-15milláért csak a Havanna szintű lakásokból válogathatsz, és amikor mentek a hitelek 25-35% al magasabbak voltak a lakás árak. De talán egyértelmű hogy nem ez a "Havannai" réteg akiknek megtakarításaik vannak.


Teljese logikátlan vagy.

2011. okt. 9. 10:53
 16/28 anonim ***** válasza:

Úgy látom itt hatalmas tévedésben vannak egyesek.

A kérdésre a válasz: Semmit!


Az árfolyamgát 2014-ig tolja ki a problémát, a 180 HUF feletti összeget kamatostul vissza kell fizetnie az adósoknak. Így lehet akár valaki élete végéig adós.


A végtörlesztést kevesen tudják igénybe venni, mert kevés embernek vannak megtakarításai, Matolcsy itthon 200 300 e emberről beszélt, az osztrák miniszterelnöknek a levelében már 100 e-ről. Nem tudjuk még pontosan hányan tudják, és akarják igénybe venni ezt a lehetőséget. Azt viszont tapasztaljuk, hogy a forinthitelek egyre drágábbak, aminek az oka az, hogy a bankok minél kevesebb veszteséget akarnak leírni, és a hitelezési kedv csökkent, aminek a következtében az újonnan induló vállalkozások nem kapnak tőkét a banktól. (Tehát nem fognak új vállalkozások létrejönni, ergo nem lesznek új munkahelyek. ) A bankadó bevezetésekor is nőttek a számlavezetési, és könyvelési díjak, most is igen valószínű ez a forgatókönyv. Tehát a végtörlesztéssel pár ember jól jár, a többiek szoopnak. Nem beszélve arról, hogy mivel a bankok egy összegben kapják meg a forinthiteleket nyilván forintban, ezeket be kell váltani devizára, hiszen a bankok a hitelt továbbtörlesztik azoknak a pénzintézeteknek, ahonnan nekik folyósították a hitelt. Így nagy mennyiségű forint kerül a piacra, ami lehúzza a forint értékét. A többi devizaadós így megint szoopja a fszt. A fidesz az ég világon semmit nem tett az átlag emberért

2011. okt. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Még egy gondolat. Kirugdostuk az IMF-et, és a piacról vettünk fel sokkal drágábban hitelt. Ráadásul kötöttünk egy megállapodást a kínaiakkal, ami 1 milliárd euró hitelkeretet jelent, de ennek a feltételeiről nem tudunk semmit. Az IMF kirúgásának akkor lett volna bármi értelme, ha nem ugyanazt a megszorítócsomagot csinálta volna a fidesz, amit egyébként az IMF is meghatározott volna.
2011. okt. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Egy dologban tévedsz kedves előző.A bankok a deviza alapúhitelek 80%-át nem devizahitelből,hanem saját kihelyezésből (saját tőkéből)fedezték.Ezért képződött nagy nyereségük a frank emelkedésekor,hiszen nem frank hitel ált mögöttük hanem,saját tőke. Csak az elszámolási alap volt frank. Tehát most, a visszafizetéskor se kell törleszteniük, hanem újra kihelyezhető pénz áll a rendelkezésükre.
2011. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

""Egy jó szakmunkáséból ki lehet fizetni.

Az bútorasztalosom szerintem többet keres mint én, csak én fizettem neki az idén restaurálásért 400 ezret, dolgozott vele kb egy hónapig és nem csak ezen dolgozott. és várok fél évet, hogy munkát tudjon vállalni.


Az műbútorasztalos és restaurál " ha igaz"

Egy egyszerű bútorasztalos akik kb 99,5% át fedik le a szakmát a piacon azok napi 5-6000ért dolgoznak feketén és raknak össze laminált bútorokat.


"" nagyon keveseknek van több milliós asztala, ugye ezt pedzed!"


Én azt vágom rajtad.


a" Nagyon nem vagy tisztában a mai magyar valósággal, és valami megmagyarázhatattlan mániád ez az asztal, ami ha igaz is de nagyon ritka eset és messze nem a magyar átlag.


b" Kitalálsz valamit ami a valóságtól elrugaszkodott csak hogy védhesd a mai regnáló hatalmat.


c" Egy olyan újgazdag elit tagja vagy, akik nem látnak a kerítésükön tú, nem látják a tárgyilagos és lesúlytó mai magyar valóságot.

2011. okt. 9. 11:03
 20/28 anonim ***** válasza:

Látom a mai valóságot. De azt is látom,hogy pl. a nagyfiam egy barátja (kis faluból, szegény, 8 elemit végzett szülőkkel) végigküzködte az egyetemet úgy, hogy sokszor vacsorázott nálunk,mert nem volt mit ennie, de elvégezte és most félmilliót keres.

Aki akar, aki tesz érte, az tisztességesen dolgozhat, megélhet.

De sokan csak ülnek és siránkoznak. és szidják az államot, hogy nem ad nekik munkát.

Nem,nincs szüksége az országnak 2millió betanított munkásra és nincs szüksége rengeteg semmit nem érő diplomára sem. Aki megnézi, hogy mik a képességei, megnézi, hogy ezzel mit tanulhat amire szükség is van, az boldogul. Lehet szakmunkás és lehet diplomás. De valamit tudni kell.

2011. okt. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!