Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tartoznak nekünk, amiből ki...

Tartoznak nekünk, amiből ki tudnák fizetni a végtörlesztést, de sajnos nincs eredmény. Mit együnk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a problémánk, hogy édesanyámnak van egy testvére. A tavalyi évben elhunyt az ő anyukája és 12 millió forintos lakást örököltünk, ami ugye anyukám része 6 millió forint. Édesanyámnak emellett van 5.2 millió forintos tartozása svájci hitelben, amit a jelek szerint ki tudnánk törleszteni. A probléma az, hogy anyukám testvére menet közben szétment az akkori feleségével, így az örökölt házba beköltözött. Az elválás meg nem akar menni, mert "adja be ő válópert" dologgal takarózik. Sajnos nekünk ebből ez a probléma, hogy így nem vagyunk kifizetve, amiből ki tudnánk fizetni a végtörlesztést, és ugye tudniillik, ha 2 év múlva válik el és utána jön meg a részünk már rég késő lesz, mert lehet, hogy addigra 5-ből 10 millió is lehet tartozásban.


Mit tegyünk?


2011. okt. 15. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha örököltetek házrészt, jogosan kérhetitek,hogy fizessen ki titeket,ha már oda költözött.

Ha a fele a tiétek nincs joga visszatartani az eladást vagy terhelje meg azt az ingatlant és abból fizessen!

Én nekem is ki kellett fizetnem a férjem a lakásból,így ítélte a bírónő.

Vagy eladom vagy kifizetem más nincs!Úgyhogy megterheltem és fizettem.

2011. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bemégy a bíróságra, elmondod mi a gondod, kéred a közös tulajdon megszüntetését. Arra kell felkészülni, hogy elárverezi a bíróság majd a házat, és amennyit ér, bizony annak a töredékéért fogja tudni csak eladni. Valahogy hatni kellene anyukád testvérére, akár ügyvéd is tájékoztathatná a dolgokról.
2011. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 asmosys ***** válasza:

Ha az a lakás fele részt a Tiétek és nem használjátok, a másik résztulajdonos kizárólagos használatába került, erre az időre tulajdoni rész arányában akár bérleti díjat is kérhettek.

Beszéljetek ügyvéddel. Elméletileg polgári peres úton kérhetitek a részeteket, kamatot és ez elmaradt kifizetés okozta kár összegét is. Ez nyilván hosszadalmas, bonyolult és számtalan szempontot kell mérlegelni, de elméletileg lehetséges.

2011. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jah:D Tényleg ennyire ge.ik manapság az emberek hogy még a saját rokonát is kitúrná a közös vagyonból amibe be költözött (gondolom azért oda költözött mert nem volt más) mert hogy ők anno tudatlanul vették fel a hiteleket minden sz.rra
2011. okt. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem az baj, hogy g..ci, mert kifizet mindenképpen, csak az a gond, hogy nekünk most kell szinte azonnal, mert a most lehet 180 ft-os végtörlesztést fizetni, 1 év múlva már nincs lehetőség erre.
2011. okt. 16. 09:59
 6/7 anonim ***** válasza:
És ha nem lenne lehetséges vég törleszteni akkor mit csinálnál?Hagynád hogy ott éljen?A hitel felvételnél kellet volna gondolkodni nem utólag.Én biztos nem ebben a helyzetben húznám le a rokonom mikor ö is sz.rban van
2011. okt. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 asmosys ***** válasza:

„A hitel felvételnél kellet volna gondolkodni nem utólag” Vagy, a házasságkötéskor kellett volna gondolkodni nem utólag.

Tényleg vicces hogy csak az egyik oldalt veszitek észre. A kérdező követelése a jogos jussáig terjed, míg a másik fél ellehetetleníti az osztozkodást, azzal hogy kizárólagosan használja az ingatlant. Ha visszakérdezünk milyen válasz születik? Ha nem lenne örökség hova költözik? Nyilván kényelmetlen, de marad otthon. Ezzel nem okoz milliós kárt a másik félnek. Adják el, az egyik törleszthet, a másik vesz egy garzont. Mindenki boldog. Mindenki megkapta, ami jár.

2011. okt. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!