Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a Fideszre szavaztak,...

Akik a Fideszre szavaztak, mégis mire gondoltak?

Figyelt kérdés
Minden megszorítást bíráltak Orbánék, Népszavazást kezdeményeztek, Programjuk nem volt, vagyis azzal húzták az emberek agyát, hogy majd választások után nyilvánosságra hozzák. Gazdasági fellendülést ígért megszorítások nélkül, valaki elhitte?És szerintetek, ha a MSZP ilyen iszonyat támadások nélkül tudta volna tenni a dolgát, jobb lett volna? És a Fidesz miért támadott olyan intézkedéseket, amiket ők sokkal durvábban akarnak bevezetni?
2011. okt. 15. 18:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Ezerszer ugyanaz a kérdés kissé más köntösben. Én már nem reagálok rá semmit.
2011. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az lehet, de még mindig nem láttam értelmes választ, hogy egy program nélküli pártra, aki kritizálni igen, de megoldást nyújtani nem tudott, miért hittek az emberek. Mi volt ez tömeg hipnózis.
2011. okt. 15. 18:51
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Pedig nagyon sok választ olvashattál már máshol, csak keress vissza a kérdéseknél. Magam is írtam jó néhányat. Persze valószínűleg az én válaszaim nem voltak kedvedre valók, te olyanokat vársz hogy a Fidesz nem jó, nem volt programja, stb. Az én álláspontomat nem hinném hogy nem ismered a témában, ezért sem írom le ismét.
2011. okt. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Nem is megszorítások vannak, hanem strukturális reformok.
2011. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Bocsi, majd visszaolvasom, de eddig csak Jobbikos, mindent szidó válaszokkal találkoztam, de még sok kérdést nem láttam, mert nem rég vagyok itt.
2011. okt. 15. 19:08
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

"Az lehet, de még mindig nem láttam értelmes választ"


Miből gondolod, hogy majd most ennek a kérdésnek a hatására elgondolkodnak az emberek, magukba szállnak és majd jól elmondják az értelmes válaszokat...


Arra gondoltak, hogy -Most nem jó és változtatni kell.- Mivel az "egyetlen" elérhető alternatíva a Fidesz volt, így arra szavaztak a legtöbben. Hogy ki hitte el és ki nem a kampány alatt elmondott mesét, azt nem tudom, de talán nincs is jelentősége.

A lényeg, hogy a legközelebbi választásokon majd ismét felmerül, hogy ez így nem jó és változtatni kell, és megszavazzák a legszebben mesélőt, mivel az emberek megvezethetőek (egy ideig).

Majd néhány év múlva megjelenik itt a GYK-n, hogy mit hittek azok az emberek akik a "jelenlegi" kormányra szavaztak anno.


C'est la vie!

2011. okt. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Akik a Fideszre szavaztak nem szoktak gondolkodni.
2011. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Na, éppen pihenek, szóval, leírom neked, a lehetséges alternatívákat:


Tehát, volt az MSZP. Aki többségben szart csinált, és a megoldása mindenre a "vagyunk fel hitelt" téma volt. Amint láttuk, orbitálisan megdőlt. Még a válság el sem kezdődött, az ország már ott volt. A töménytelen IMF hitel nélkül most ott tartanánk, mint Görögország.


Tehát, ők remekül értették a dolgukat, juhéé.


Aztán, nézzük tovább: Itt volt még a Jobbik, akik a programjuk alapján Kubát akarják megvalósítani, egy egészen leheletnyi szovjet párdiktatúrával (ha nem vagy velünk, ellenség vagy). Engem nem boldogít, hogy nem vagyok cigány, zsidó, és ki tudja, éppen melyik közellenség: ha egy ilyen társulat elszabadul, mire észbe kapok, egy körülmetélt cigány leszek. Nem kérek belőle, köszönöm.


Aztán, mi volt még? Az erőtlen LMP, akiknek bizonyos dolgaival egyetértek, viszont nekem túl liberalisták, és az már az SZDSZ-nél is csak bajt csinált. Ha normálisan intézkednek, akkor majd szavazok rájuk (megjegyzem, nem tesznek kb semmit...)


Na, nézzük, ki maradt? Némá, a FIDESZ. Igen, megszorítanak (bizony, értelmes szavazó oszt ezerrel, kivon még kétszázat, és meg is van a párt programja). De tudod, bazinagy adósságból nem lehet úgy kilábalni, hogy agyba főbe költekezünk. Persze, magukra figyelnek jobban, és lopnak is - nem többet (persze kevesebbet sem) mint az előzőek. Mivel ilyen baromira romlott a politikai elitünk (mondjuk, a szomszédok, sőt, a világ összes országa jóformán itt tart, csak nekik többől lehet, és az kevésbé tűnik fel).


Ezen az alapon nem megyek el szavazni. De, elmentem, mivel az egyetlen reális alternatíva, akikről elhittem, hogy tesznek valamit, és nem a még nagyobb csőd felé vitelt, az a FIDESZ.


És, most készítsd elő a késedet, hogy hasbaszúrd magad: még mindig őket látom az egyetlen reális alternatívának. Ahhoz képest, amennyi megszorítást a külföld ELVÁR tőlünk, velük egészen jó az élet.


Persze, tudom, zsidó-orbán-bérenc vagyok. Ettől függetlenül ez a véleményem.



Azt meg egyenesen röhejesnek tartom, hogy szinte tökugyanezeket a kérdéseket olvastam itt két-három éve - csak akkor még az MSZP volt így. Nevetségesek a magyarok, komolyan. Vagy inkább siralmasak. Egyiknek sincs tippje se, hogy mit kéne tenni: na de anyázni, és folyton kiakadni, na, azt tudunk, ahhoz értünk.

2011. okt. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan arra gondoltak, hogy már minden jobb lenne csak ne az a politikai párt kormányozzon, amely addig tette. Amikor egy párt ellenzékben van az a legfőbb dolga, hogy a nyilvánosság előtt kritizálja a kormány munkáját, ez politika.
2011. okt. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem szúrom magam hasba, én tisztában voltam vele, hogy népámítás amit csinálnak, csak furcsa, hogy a saját érveiknek ellent mennek.
2011. okt. 15. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!